Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236122 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #315 dnia: So, 16 Marzec 2019, 22:26:39 »
Mówię, że to porządne wydanie, na twardo, na kredowym papierze ważnego i fajnego eventu Marvela z Kree. 24 zeszyty, ponad 550 stron za 120 zł. Moim zdaniem warto. A 4 tomowy Onslaught czy 5 tomowa Infinity Saga prezentuje się w brytyjskiej edycji równie zacnie. Bardzo żałuję, że u nas się nie ukaże.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #316 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 09:46:15 »
Onslaught może być w kolekcji X-Men  :) Może też dlatego nasze Hachette go nie dało a bez tego to im zostało tylko kilka tomów do przedłużenia.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #317 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 10:31:08 »
Do 180 tomu, dla wyrównania trzeciej 60-tki mogliby spokojnie dojść, nie wchodząc nawet Egmontowi w drogę. Przecież Czarnej Pantery oni nie ruszą, więc mogłoby to wyglądać tak:

171. Czarna Pantera - Naród pod naszymi stopami tom 2.
172. Earth X Saga tom 1.
173. Black Widow - SHIELD Most wanted
174. Earth X Saga tom 2.
175. Spider-Gwen: Greater Power
176. Spider-Women
177. Champions: Change the World
178. Jessica Jones: Uncaged!
179. Moon Knight: Lunatic
180. Spider-Man/Deadpool: Isn't it Bromantic

No dobra - 180 tom wchodzi na poletko Egmontu (jak Deadpool vs Gambit), ale mi już tytułów zabrakło. Takie coś jak powyższe było by lepszym zakończeniem, choć dalej za wcześnym. WKKM prawem nie towarem! :D


majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #318 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 11:17:03 »
Zakończenie na 170 tomie to najlepsze rozwiązanie. Panorama zostaje domknięta, a żaden bohater nie urwany. Zresztą mam wrażenie, że przez inne kadrowanie panorama na naszej kolekcji i tak miałaby ten problem.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #319 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 15:39:51 »
178. Jessica Jones: Uncaged!
179. Moon Knight: Lunatic
180. Spider-Man/Deadpool: Isn't it Bromantic
Jessica Jones od Muchy a pozostałe 2 będą od Egmont :) Nie wiadomo też czy jest możliwość przedłużenia o 10 tomów.

Powtórzę się ale teraz trzeba się modlić o X-Men  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 15:48:43 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #320 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 15:59:14 »
Powtórzę się ale teraz trzeba się modlić o X-Men  :)

God hate mutants. :)



W sumie wiem, ale już mi do 10-tki tytułów brakowało, bo Egmont postanowił sporą część końcówki WKKM sam wydać, zamiast wziąć się za coś swojego. No i mutantów w tym roku u nas nie będzie, bo najpierw jesienią muszą ruszyć w UK. Dopiero wtedy inne edycje są możliwe. Ja obstawiam ewentualnie sierpień 2020. Jeśli nie będzie innej kolekcji.

Niestety nie ma już możliwości przedłużenia nawet o 5 tomów i to jest najsmutniejsze. :(

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #321 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 16:04:16 »
No i mutantów w tym roku u nas nie będzie, bo najpierw jesienią muszą ruszyć w UK. Dopiero wtedy inne edycje są możliwe.
To nawet nie wiesz że nasz Conan był pierwszy :) W UK nie ruszą jesienią tylko w czerwcu pod film.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 16:06:01 wysłana przez JanT »

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #322 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 18:56:20 »
W sumie wiem, ale już mi do 10-tki tytułów brakowało, bo Egmont postanowił sporą część końcówki WKKM sam wydać, zamiast wziąć się za coś swojego.
Że co? Egmont od 2015 wydaje regularnie komiksy z Marvel Now, naturalnym było (patrząc jak zwiększali ilość serii i częstotliwość), że będą kolejne tomy poszczególnych serii oraz że po Marvel Now, będzie ANAD (który obecnie jest wydawany), Marvel Now 2, Marvel Legacy itd. Skoro się sprzedaje to czemu mieli by kończyć, sam cały czas pisałeś o wolnym rynku i konkurencji. To, że WKKM jej już nie wytrzymuje to jest problem Hachette, a nie Egmontu, więc pora na zmiany, jeśli ma być konkurencyjna. Jak wspominałem od startu kolekcji czytelnicy stali się bardziej świadomi i wola wybierać sobie tytuły, niż kupować narzucane od górnie. Wg mnie dziurawa panoramy tylko odepchnęła znaczną część czytelników i stała się gwoździem to jej zakończenia. Zatem to Hachette wzięło się za coś co raczej już było na rynku i to tańsze i bardziej kompletnie wydane.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 20:27:04 wysłana przez majkelus81 »

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #323 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:15:14 »
Trzeba mieć też na uwadze, że kolekcja ukazywała się przez 7 lat - jest naturalne, że po takim czasie następuje znużenie, zwłaszcza, że od 2012 rynek się zmienił. Ja odpadłem na 150 tomie, choć gdyby nie klasyki i chęć liźnięcia Marvel Now, zakończył bym kupowanie kolejnych tomów na numerze 120. Z punktu widzenia wydawcy lepiej jest zamknąć kolekcję i wejść w jakąś inną np. wspomnianego Spider-Mana, który uważam sprzedawałby się równie dobrze jak WKKM, bo w dalszym ciągu w Polsce mamy niedobór przygód tego bohatera, zwłaszcza klasycznych historii.
Wybacz Bazyl, ale dyskusja o przedłużeniach jest jałowa - WKKM kończy się na 170 tomie i dobrze. Kolekcja zrobiła dużo dobrego dla rynku komiksowego w Polsce, była fajnym doświadczeniem, ale teraz czas na coś innego.





W sumie wiem, ale już mi do 10-tki tytułów brakowało, bo Egmont postanowił sporą część końcówki WKKM sam wydać, zamiast wziąć się za coś swojego.


Kto jak kto, ale to właśnie Ty Bazyl powinieneś być przeciwnikiem monopolizacji poszczególnych serii. Uważam, że tak jak głupotą jest obwinianie Hachette, że wydaje komiksy, które wydał Egmontt, tak samo idiotyczne narzekanie, że Egmont wydaje serie, które zaczęło WKKM. Dobrze, że to robi, bo Kolekcja ma zainteresować tytułem - gdyby Egmont nie wydał dalszego ciągu, trzeba by było sięgać po wydania angielskie, ale chyba wszystkim nam zależy, byśmy mieli jak najwięcej dobrych tytułów w rodzimym języku. Inna rzecz, że brakuje na rynku drugiego dużego wydawnictwa, które stałoby się realną konkurencją dla Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 20:25:42 wysłana przez Marvelek »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #324 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:35:53 »
Ja nie postuluję przedłużenia, bo też zdaję sobie sprawę z tego że 170 to już ostatni numer będzie. Dostałem jasną odpowiedź z redakcji, którą wam cytowałem. Ale chyba mogę sobie trochę pożałować mogę, bo jeszcze te kilkanaście fajnych tytułów z dokończeniem Czarnej Pantery przepadło.

No to do tej pory była konkurencja - Egmont wydawał swoje wydania Orginal Sin, Śmierć Wolverine, New Avengers, Świat Avengers, Superior Spider-Man, Thora, Thorzycy, Strażników a Hachette swoje. I była konkurencja i był wybór. Niestety na przełomie roku to się skończyło i to jest smutne.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #325 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:41:39 »
Zgadzam się że nie wydanie 2 tomu Czarnej Pantery a wepchnięcie Kapitana Hydry, który wdał Egmont to jest jedną z większych głupot wydawcy.
Niestety na przełomie roku to się skończyło i to jest smutne.
Smutne to jest, że Wydawnictwo Komiksowe zakończyło działalność.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #326 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:48:38 »
Bo na brytyjskim wzorze listy tytułów druga część Czarnej Pantery to tom 171. Ponieważ nasza edycja skończy się na 170, prawdopodobnie dlatego go nie zobaczyliśmy.

Na dziś nie ma żadnych planów ani zapowiedzi, że Egmont wyda Kapitana Hydrę. Rozsiewasz niepotwierdzone plotki.

Online Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #327 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:56:28 »
Powtórzę się ale teraz trzeba się modlić o X-Men  :)

Jeśli WKKM ma zastapić Spider-Man to jeśli kiedykolwiek wyjdzie kolekcja X-Men to chyba tylko po zakończeniu SBM (do setki zostało około 40 tomów czyli 20 miesięcy, zatem niecsłe dwa lata - o ile SBM skończy się na 100 tomie).
Bo chyba na 3 kolekcje od Hashette nie ma co liczyć.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #328 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:58:40 »
Bo na brytyjskim wzorze listy tytułów druga część Czarnej Pantery to tom 171.


Serio, miało to takie znaczenie? DD był tomem 183, Deadpool vs Gambit 185, Punisher 173 itd., a mimo to wepchnęli je u nas jako tomy sprzed 170. Gdyby chcieli to by zamiast Deadpoola lub Kapitana wstawili kontynuację Pantery.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #329 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 21:03:46 »
Pewnie Egmont zablokował, wszystko blokują.
Twój komiks jest lepszy niż mój