Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 238881 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #990 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 03:56:12 »
Oficjalne info z UK. Lecą z kolekcją do 280 numeru 😁
Nie wiem, czy w tym przypadku 'kolekcja' to właściwe określenie - pasowałoby tu bardziej komiksowy 'tasiemiec', czyli przykrywka do opychania staroci Marvela.
  Dla mnie ten termin skończył się już po 20-tu kolejnych tomach, a zbieranie dla samego obrazka z grzbietów (czyt. "panoramy') to już kompletna bzdura (czy natręctwo jak kto woli).
  Pamiętam jak to się zaczęło - obiecujące tytuły, solidnie wydane w dobrym tłumaczeniu i przystępnej cenie oraz wielki powrót do regularnego kupowania komiksów ;D

Offline emedzi 12

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #991 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 08:40:21 »
Czyli jak jakaś seria ma ponad 20 tomów to już nie jest kolekcją? A co w takim razie jeśli ktoś posiada ponad 20 komiksów z różnych serii, to nie jest już kolekcjonerem, tylko tasiemco-zbieraczem? Czy może tylko to odbieranie statusu kolekcji dotyczy serii numerowanych jak właśnie WKKM? W takim razie takie "Baśnie" od Egmontu (22 tomy) to już też nie kolekcja, a może w ogóle wszystkie komiksy Egmontu, które mają numery KŚK, jeśli ktoś uzbiera ponad 20 to można uznać, że te komiksy, które posiada nie są jego kolekcją? W takim razie warto może zmienić tytuł działu "Nasze komiksowe kolekcje".
Chyba, że ten wywód odnosi się tylko do jakości tomów. Ale co wtedy jeśli komuś podobały się tomy po 20  i je posiada, czy w takim wypadku mógłby warunkowo nazwać swój zbiór kolekcją? Czy zatem słowo kolekcja powinno być zarezerwowane do rzeczy, które w mniemaniu większości, albo nawet mniejszości są dobre? Moim zdaniem nie. No chyba, że skoro została zwrócona uwaga, że to "Przykrywka do opychania staroci", to komiksy wydane od którego roku, jeśli jest ich więcej niż 20 można nazwać kolekcją? Kiedy kończy się zakres słowa kolekcja i nie powinniśmy go używać w stosunku do komiksów?

Online Takesh

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #992 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 09:00:19 »
A jeśli ja zbieram i uwielbiam starocie i mam ich więcej niż 20????

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #993 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 20:12:52 »
WKKM to najlepsza rzecz jaka przydarzyła się polskiemu rynkowi komiksowemu w XXI wieku. Przypominam, że w sierpniu minie 9 rocznica, odkąd 1 numer testowy pojawił się w kioskach w jedynie słusznym województwie :) i w pomorskim. Większość tych 170 tomów jakie wyszła po polsku to bardzo dobre, solidne, albo chociaż dobre komiksy. Szkoda że były duble, również dość świeże, ale z nawiązką wynagradzały nam to premiery, klasyki i eventy.

Moim zdaniem w UK spokojnie dojdzie to do 300 tomu jeśli nie do 350. Bo przecież ludzie cały czas tam to kupują. Szkoda, że u nas to się urwało. Bo dobrze, że Egmont wydaje te ANADy i Freshe co są też na brytyjskiej liście. Ale i tak nie wydaje ich wszystkich a pomija klasyki w stylu Onslaughta czy Kang Dynasty. A to są komiksy które też bym chciał mieć po polsku.

Zdecydowanie chciałbym by wszystkie tytuły WKKM, które nie wyszły w naszym kraju, kiedyś zostały jednak wydane w naszym języku. Bo na razie jesteśmy ze 36 tomów/tytułów w plecy.

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #994 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 03:04:39 »
Kiedy kończy się zakres słowa kolekcja i nie powinniśmy go używać w stosunku do komiksów?
Nie chodzi mi o ogólne pojęcie 'kolekcja', bo to zbiór, nazwijmy to, podobnych rzeczy, ale o sam zbiór WKKM, której nie zamierzam odbierać statusu kolekcji jako takiej, czyli spójnie wydanych tomów komiksowych o wspólnej tematyce. I z tą tematyką jest tu problem, która jest zbyt rozległa, bo dotyczy całego Uniwersum Marvela z różnych czasów i różnych serii, które w mniejszym lub większym stopniu uznane są jako przełomowe, z czym trudno się czasem zgodzić. Bo jaki sens ma taka kolekcja na dłuższą metę, gdzie jej limitem jest wszystko co wydał Marvel i nadal wydaje? Równie dobrze mogliby wydawać całego Marvela w Polsce od początku.
 
WKKM to najlepsza rzecz jaka przydarzyła się polskiemu rynkowi komiksowemu w XXI wieku. Przypominam, że w sierpniu minie 9 rocznica, odkąd 1 numer testowy pojawił się w kioskach (...)
Tak, chodzi też o to, że te 9 lat temu komiksowy rynek w Polsce nie był tak bogaty, ale inaczej wygląda to dzisiaj. Zgodzę się, że WKKM dokonał przełomu w Polsce pod względem wydawania komiksów, wkraczając we właściwym czasie, bo podczas wchodzących filmów z MCU.
 I w porę się zakończyła, bo wybór u konkurencji u zdecydowanego czytelnika jest bezdyskusyjny.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #995 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 14:04:21 »
Kolekcja jest trochę jak boczne kółka. Była istotna na początku, pomogła się rozkręcić, ale w końcu trzeba było ją usunąć, żeby mieć większe pole manewru.
To nie jest idealna analogia, bo sam ślinię się na niektóre tytuły, których już nie dostaniemy z WKKM, ale historie wyjęte z kontekstu nie pozwalają za dobrze się w nie wczuć.
Fajnie by było, gdy Egmont miał konkurencję inną niż Mucha, ale tak chyba się nie stanie, więc powinniśmy się skupić na obu tych wydawnictwach, a Mucha mogłaby coś zrobić, żeby zapowiedzi były bardziej konkretne datowo, bo choćbym chciał, mam problemy z traktowaniem jej na poważnie, choć jej oferta przeważnie mnie nie przekonuje, więc z reguły nie myślę o jej istnieniu.

Offline Kadet

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #996 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 17:25:58 »
Ale i tak nie wydaje ich wszystkich a pomija klasyki w stylu Onslaughta czy Kang Dynasty. A to są komiksy które też bym chciał mieć po polsku.

Naprawdę nie jestem pewien, czy nazywanie sagi o Onslaughcie mianem "klasyka" jest uzasadnione... W każdym razie dość możliwe, że jednak dostaniesz tę opowieść od Egmontu, bo jest na liście tytułów z serii "X-Men Milestones".

https://www.amazon.com/X-Men-Milestones-Onslaught-Pasqual-Ferry/dp/1302921924
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #997 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 21:22:56 »
Oby bo tez na to bardzo czekam, bo bylo to bardzo wazne wydarzenie w Marvelu.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #998 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 04:01:30 »
Nie zgodzę się z twoim porównaniem @ThePinkFin. Żeby to były boczne kółka, to musiały by być do czegoś przytwierdzone, a przecież w 2012 roku nie było takiego metaforycznego "roweru". Wg mnie WKKM i pozostałe Kolekcje które wyszły i wychodzą są fundamentem na którym odbudowano polskie komiksowo, albo takim dużym drzewem, wokół którego oplótł się gęsty bluszcz. Ale jeśli drzewo by się ścięło, to ten bluszcz by się położył na ziemi i zgnił.

Dlatego bardzo się cieszę, że Hachette nie rezygnuje z komiksowych kolekcji w naszym kraju. Jak w tym roku skończy się publikacja SBM i Transformers, to dostaniemy (już raczej na pewno) nową Kolekcję DC i ciągłość tematyki, oraz baza do rozwijania swego hobby zostanie utrzymana. A nie, jak gdy Axel Springer się wycofał z wydawania komiksów, to zaraz wszyscy na raz przestali wydawać komiksy.

Online michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #999 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 06:51:49 »
Kolekcje które wyszły i wychodzą są fundamentem na którym odbudowano polskie komiksowo
Fundamentem to jest Tm-Semic jeśli mówimy o superbohaterach, a w przypadku komiksów europejskich to Fantastyka Komiks.

Dlatego bardzo się cieszę, że Hachette nie rezygnuje z komiksowych kolekcji w naszym kraju.
Ja bym tak się nie cieszył bardzo, bo do tej pory nie podjęto decyzji co do startu nowej kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Lipiec 2021, 08:42:28 wysłana przez michał81 »

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1000 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 10:39:04 »
Fundamentem to jest Tm-Semic jeśli mówimy o superbohaterach, a w przypadku komiksów europejskich to Fantastyka Komiks.
No nie, nie jest, a raczej był. Po semicu była ogromna zapaść komiksowa, a wydawnictwa, które istniały nie robiły tego na taką skalę, np. taka Mandragora. Hachette spowodował nowy boom na komiksy skutecznie wpasowując się w zapotrzebowania rynkowe, których nikt nie chciał się podjąć.
 Dzisiaj to zapotrzebowanie jest w pełni świadome, Egmont czyni to z pełnym wyrachowaniem, bo potrafi wyjść bezpośrednio do klienta w przeciwieństwie takiej Muchy, która do mnie np. nigdy nie dotarła, co najwyżej jest pomniejszym uzupełnieniem tego rynku, bo i tak w Polsce komiksy zawsze były wydawane w mniejszym lub większym stopniu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Lipiec 2021, 10:42:00 wysłana przez Jigsaw »

Online michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1001 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 10:54:36 »
@Jigsaw tylko że bez Tm-Semica kolekcja nie odniosłaby sukcesu, bo to właśnie on wychował fanów komiksów superbohaterskich, więc jest jak najbardziej fundamentem.

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1002 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 11:08:39 »
 Pewnie, dla takich "dziadków" jak my, tylko po tym czasie wyrosło młode pokolenie, dla których głównym zapalnikiem były filmy MCU. To już jednak inne pokolenie, które może mieć krótką zajawkę, a w małym procencie będą kontynuować tą tradycję, wątpliwa jest też kwestia rodzicielska. W większości to społeczne trendy, które zmieniają się co rusz.

Online michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1003 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 14:36:50 »
Chyba jednak nie to "młode pokolenie" kupowało w 2012 roku pierwsze numery kolekcji, a raczej 30-kilku latkowie, którzy wyrośli z tm-semiców i stać ich było teraz na kupowanie kolekcji.

Offline Jigsaw

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1004 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 02:10:44 »
...swoim dzieciakom? ;)