Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236056 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 08:49:55 »
I jak mam wątpliwość czy nazwa "Wielka Kolekcja" nie była cokolwiek przeszarżowana (...)

Wiesz, to się rozbija o semantykę. Kolekcja ciągnąca się przez 6,5 roku, obejmująca 170 tomów to jednak Wielka rzecz :) Jeżeli brać pod uwagę poziom, to bywało z tym różnie, fakt, ale jakby nie patrzeć - przekrój przez Marvela potężny, od początku do czasów współczesnych. I kamienie milowe i główne eventy... Boli co prawda położenie nacisku na Avengers przy zaniedbaniu X-Men, ale jak to rozmawialiśmy na Gildii, na osobną kolekcję poświęconą mutantom może jeszcze przyjść czas.

Ja już zawsze będę darzył dużym sentymentem WKKM. Nigdy nie poczułem znużenia przy zbieraniu, panorama mnie dalej zachwyca, no i dzięki niej wróciłem do komiksów i odkryłem inne perełki w stylu Skalpu, Bagniaka, Cromwell Stone'a, Bluberry'ego czy paru innych, po które nigdy bym nie sięgnął bez zwrócenia się ponownie w stronę komiksów i odnalezienia forum Gildii (z drugiej strony, jak sobie pomyślę, ile kasy bym zaoszczędził, gdybym nie wrócił do tego hobby... :) ).

Jeżeli nową kolekcją będzie Spider-Man, to całości na pewno nie biorę. Brak miejsca to jedno, ale bardziej bolą duble. 10-11 powtórek to ~400 zł - a to wolałbym wydać na inne pozycje, niż na kompletny obrazek. TM-Semiców mam tylko kilka, więc dla mnie to duble nie będą, a poza tym i tak nie uważam ich za takie, bo jednak jakościowo to będzie skok - akurat zeszyt semikowy z Juggenautem mam, ale nie wyobrażam sobie nie kupić tej historii z porządnym tłumaczeniem, kolorami i na dobrym papierze, o twardej okładce nie wspominając.

Reasumując - żegnaj WKKM, było mi niezmiernie miło i wiele Ci zawdzięczam :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 09:14:19 »
6.5 będzie w maju :)

Szmat czasu, kto by pomyślał, że tak długo to się utrzyma. Lata świetności TM-Semic trwały krócej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 09:15:53 »
na osobną kolekcję poświęconą mutantom może jeszcze przyjść czas.
A ja myślę że jak się w Hachette UK nie udało z Avengers to z X-Men mogą nawet nie próbować.

Najważniejsze że WKKM odchodzi w chwale bo te ostatnie tomy lepsze od tego co wydaje Egmont (przynajmniej w styczniu  :) ) Myślę że nie jednemu się łezka zakręci po tomie 170. Na Marvela od Hachette i tak nie będziemy mieć co narzekać.

Polecam też najnowszy tom A-Force. Ciepła seria z laskami  ;D Singularity pojawia się jeszcze gdzieś później?

Offline bogi1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 09:26:52 »
Chylę czoła przed Hachette. Owszem wcześniej interesowałem się Marvelem poprzez kreskówki, filmy, zbierałem też te figurki od Eaglemossa ale dopiero WKKM zasiała u mnie miłość do komiksu ;) Co by nie mówić rozruszała też rynek. Przed WKKM tylko Mucha coś sporadycznie wydawała. Teraz mamy 2 kolekcje, 2 serie wydawnicze od Egmontu, u Muchy też więcej Marvela. Przydałby się kolejny duży gracz, który nie bałby się wydać mniej znanych rzeczy ;)

Ogólnie z gościa, który wyrósł z kolekcji zmieniłem już dawno swój pogląd i wolałbym teraz więcej wydań zwykłych. No ale jak widać kolekcje są i będą. W sumie dobrze. Spider-Man przyciągnie młodych, kolejnych czytelników ;)
WKKM starowała w roku w, którym miałem maturę. W głowie się nie mieści, gdzie człowiek był wtedy a, gdzie jest teraz ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Luty 2019, 09:31:12 wysłana przez bogi1 »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 09:29:07 »

Najważniejsze że WKKM odchodzi w chwale bo te ostatnie tomy lepsze od tego co wydaje Egmont (przynajmniej w styczniu  :) ) Myślę że nie jednemu się łezka zakręci po tomie 170. Na Marvela od Hachette i tak nie będziemy mieć co narzekać.

Polecam też najnowszy tom A-Force. Ciepła seria z laskami  ;D Singularity pojawia się jeszcze gdzieś później?

No zaczęli się starać z doborem tytułów i zwijają interes ;) Zróbmy petycję o kolejne 10 tomów ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 09:36:33 »
A ja myślę że jak się w Hachette UK nie udało z Avengers to z X-Men mogą nawet nie próbować.

Ale na Avengers nie było zapotrzebowania, bo WKKM/SBM kryła to, co najważniejsze i nie było głosów, że czegoś brakuje bądź chciałoby się więcej. Natomiast narzekań na brak tomów z X-Men było sporo, ważnych pozycji ominiętych kolekcjami jeszcze więcej, zatem sytuacja jest diametralnie inna. Tym bardziej, że obecnie na fali jest dołączenie mutantów do MCU po fuzji Disneya z Foxem, a wiadomo, że rynek filmowy i sukcesy Marvel Studios napędzają sprzedaż komiksów.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:04:16 »
Dobre tytuły na koniec? Dla mnie końcówka to dość spora słabizna albo przeciętniactwo. Nawet na Punishera sporo osób narzekało. Te serie jak Patsy Walker, Squirrel Girl albo Devil Dinosaur są urocze ale to za mało, żeby powiedzieć "wow ale końcówka".

W moim przypadku nie zaczęło się od kolekcji. O "micie" kolekcji i z jaką czcią się do niej podchodzi dowiedziałem się generalnie z forum. Kiedyś może mignęła mi reklama w TV z pierwszym tomem ze Spider-manem, ale u mnie w mieście raczej nie było szans "natknąć się przypadkiem" w sklepie czy saloniku prasowym. Ogólnie to była fajna opcja skompletować niektóre tytuły tanim kosztem. Później jednak wyrobiłem sobie gust i niektóre pozycje wolałem mieć w lepszym wydaniu, więc wymieniłem to i owo. Najcenniejsze moim zdaniem ramotki, bo duża objętość i ciężko wyrwać ten materiał w innym wydaniu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:14:15 »
Dobre tytuły na koniec?
Jak na Marvel 2.0 (a z tego musiało być) to tak:

Black Panther: A Nation Under Our Feet
Karnak: The Flaw In All Things
Unbeatable Squirrel Girl: Squirrel, You Really Got Me Now (najlepsze :) )
A-Force: Hypertime

To wszystko spokojnie zjada styczniowy pakiet Egmontu :)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:20:18 »
Karnak i Panera były w grudniu. W styczniu były Wiewiórka i Punisher. A-force to już luty.

Tylko w styczniu z samego Marvela mieliśmy Diabła Millera i Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar (o moich wrażeniach z lektury rozpisałem się w stosownym wątku), a do tego dla młodzieży Extraordinary X-Men, Spider-man i Deadpool. WKKM nie ma nawet startu ;)

Mam jeszcze dorzucić grudzień i luty?

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:33:03 »
W SBM UK dali dużo mutantów a w WKKM też było całkiem sporo. Prędzej powstanie jakaś kolekcja Wolverine'a.


prenumerowałbym mocno

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 10:51:41 »
Karnak i Panera były w grudniu. W styczniu były Wiewiórka i Punisher. A-force to już luty.

Tylko w styczniu z samego Marvela mieliśmy Diabła Millera i Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar (o moich wrażeniach z lektury rozpisałem się w stosownym wątku), a do tego dla młodzieży Extraordinary X-Men, Spider-man i Deadpool. WKKM nie ma nawet startu ;)

Mam jeszcze dorzucić grudzień i luty?

Kwestia gustu ;)  Same mainstreamowe postacie są super ale to nie znaczy, że inne są gorsze. Dla mnie górą jest WKKM bo dała mi wybór jak nikt inny. I to dobry.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 11:02:42 »
Wielu oskarżało kolekcję o psucie rynku komiksowego, ale prawda jest taka, że gdyby nie WKKM nie byłoby obserwowanego dzisiaj boomu komiksowego. WKKM dał coś czego nigdy nie dałoby żadne wydawnictwo: zaprezentowało kawał historii komiksu superbohaterskiego. Kolekcja dała możliwość zapoznania się z wieloma cennymi ramotkami i postaciami, których przygody były polskiemu czytelnikowi nieznane, lub znane słabo. To dzięki WKKM mogliśmy się zapoznać z takimi klasykami jak "Odrodzony" Millera. Dzięki WKKM mogłem też zapoznać się z fragmentem dłuższych serii i następnie zdecydować, czy chcę poznać dalszy ciąg poszczególnych historii.Koniec WKKM oznacza też mały problem dla Egmontu - Tomasz Kołodziejczak straci wygodną wymówkę na pytanie dlaczego Egmont czegoś nie wyda, bo już nie będzie mógł powiedzieć, że pierwsze 5 zeszytów ukaże się za 4 lata w WKKM i dlatego Egmont tego nie wyda :D Myślę też, że WKKM była dla innych wydawców dobrym miernikiem tego, które postacie się sprzedają.


Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 11:31:04 »
Na jej miejsce wejdą nowe kolekcje, o czym już tu niektórzy donoszą, więc TK może spać spokojnie ;)

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 11:35:40 »
Na jej miejsce wejdą nowe kolekcje, o czym już tu niektórzy donoszą, więc TK może spać spokojnie ;)

No tak, tylko, że WKKM oferowało bardzo szeroką ofertę tytułów. Przy Spider-Manie będzie mógł co najwyżej mówić, dlaczego nie wyda Pająka :D

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 12:59:21 »
No tak, tylko, że WKKM oferowało bardzo szeroką ofertę tytułów. Przy Spider-Manie będzie mógł co najwyżej mówić, dlaczego nie wyda Pająka :D

I może ruszy co ciekawsze serie w ramach klasyki!
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy