Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237885 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1050 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 08:06:00 »
Here we go again... ;)

Odp: Bazyl myśli po polsku, więc czyta też tylko po polsku.

Offline Czarorkuk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1051 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 08:18:04 »
Up. Komentarze od czapy. Czemu nie kupujecie wyłącznie zagranicznych wydań? Po co polskie? Są piękne wydania amerykańskie i francuskie. Serio? Robicie sobie takie dowcipy? Rozumiem że ciśniecie bekę z Bazyla ale zastanówcie się co piszecie. Pytania o wydania Moora DC co chwilę padają.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1052 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 08:38:02 »
Też mnie drażnią takie komentarze typu "kup sobie po angielsku". Ja nie kupuję wydań zagranicznych z wielu powodów, mimo że angielski znam dobrze i używam go codziennie w pracy, więc nie jest to kwestia braku znajomości języka. Po pierwsze wolę czytać po polsku, bo nigdy nie będzie takiej sytuacji, że jakiegoś słówka nie znam i muszę sprawdzać w słowniku i się odrywać, poza tym po prostu wolę czytać w rodzimym języku, jest to dla mnie naturalniejsze. Po drugie, żyłka kolekcjonera sprawia, że nawet trzymając się tylko polskiego rynku często żałuję, że czegoś nie kupię bo brak miejsca na półkach itd, a co dopiero gdybym miał jeszcze brać pod uwagę anglojęzyczne wydania.

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1053 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:04:31 »
Problem z rodzimymi wydaniami jest taki że czytelnik naraża się na słabe/złe tłumaczenia lub takie gubiące sesns tłumaczonego teksu. I niestety kolekcje w pewnym momencie dołączyły do tego niechlubnego zwyczaju. I tu zawsze będzie przewaga oryginalnych wydań. Najlepszym rozwiązaniem jest czytanie cyfrowo jako uzupełnienie, tym bardziej że Kolekcje rozgrzebały masę serii I nie ma co liczyć na ciąg dalszy.

Druga sprawa to o czym wspominasz @ukaszm84. Ograniczone miejsce na półkach i niestety przy obecnej ilości komiksów trzeba przebierać, więc wydanie cyfrowe w tym wypadku są najlepszym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 09:44:14 wysłana przez michał81 »

Offline Crono

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1054 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:53:11 »
michał81 zakładając że ktoś dopuszcza w ogóle czytanie wydań cyfrowych. Ja próbowałem kilka lat temu i wiem że to nie dla mnie. Jeżeli komiksy wychodziłyby tylko w cyfrze, to przestałbym je czytać.

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1055 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:12:29 »
Rozumiem, ale patrząc jakie są problem z papierem (dziś np. Kotorii poinformowało że nie wie kiedy wyjdą premiery listopadowo-grudniowe) to w pewnym momencie może dopaść też większych wydawców. Nawet w UK jest jakiś problem z wydawaniem koleckcji z tego powodu. Cyfrowe komiksy mogą się okazać jedynym rozwiązaniem. Całkowicie papierowe wydania nie znikną, ale wyjeżdżając gdzieś nie zabiorę że sobą swojej bilioteczki, a tak jak mam wolną chwilę wchodzę do sieci i czytam sobie nowości i jestem na bieżąco z X-men. I wątpię abym dostał to kompleksowo wydane przez Egmont czy kolekcje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 10:15:51 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1056 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:16:41 »
Rozumiem, ale patrząc jakie są problem z papierem (dziś np. Kotorii poinformowało że nie wie kiedy wyjdą premiery listopadowo-grudniowe) to w pewnym momencie może dopaść też większych wydawców. Nawet w UK jest jakiś problem z wydawaniem koleckcji z tego powodu. Cyfrowe komiksy mogą się okazać jedynym rozwiązaniem. Całkowicie papierowe wydania nie znikną, ale wyjeżdżając gdzieś nie zabiorę że sobą swojej bilioteczki, a tak jak mam wolną chwilę wchodzę do sieci i czytam sobie nowości i jestem na bieżąco z X-men. I wątpię aby dostał to kompleksowo wydane przez Egmont czy kolekcje, tak jakbym chciał.

Ja doskonale rozumiem te argumenty i jestem nawet wielkim zwolennikiem wydań cyfrowych (zwolennikiem dla innych ludzi, którym to pasuje, życzę im jak najlepiej), tylko właśnie, to zupełnie nie dla mnie. Próbowałem wielokrotnie, nie daje mi to nawet ułamka takiej frajdy jak wydania papierowe. Więc życzę cyfrze jak najlepiej, ale podobnie jak Crono gdyby była tylko cyfra to raczej bym całkiem zrezygnował z komiksów.

Offline jotkwadrat

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1057 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:23:17 »
Może kiedyś, jeśli powstanie dobrze wyglądający kolorowy e-ink, to przy 15-calowym czytniku mógłbym rozważyć cyfrowe wydania. Ale czytanie komiksów na monitorze czy nawet tablecie to zupełnie nie to samo (że nie wspomnę o braku zapachu farby i papieru.

Damien

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1058 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:56:23 »
Up. Komentarze od czapy. Czemu nie kupujecie wyłącznie zagranicznych wydań? Po co polskie? Są piękne wydania amerykańskie i francuskie. Serio? Robicie sobie takie dowcipy? Rozumiem że ciśniecie bekę z Bazyla ale zastanówcie się co piszecie. Pytania o wydania Moora DC co chwilę padają.

To dwie inne sytuacje. Na wznowienie WKKM nie ma szans, a to byłoby idealne wydanie dla Bazyliszka. Rozumiem że moja wypowiedź mogła tak zabrzmieć, ale nie to miałem na myśli. Nie mam nic do tego że ktoś woli czytać po polsku.

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1059 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 12:28:33 »
Może kiedyś, jeśli powstanie dobrze wyglądający kolorowy e-ink, to przy 15-calowym czytniku mógłbym rozważyć cyfrowe wydania. Ale czytanie komiksów na monitorze czy nawet tablecie to zupełnie nie to samo (że nie wspomnę o braku zapachu farby i papieru.

Czytam komiksy zarówno na papierze jak i cyfrowo na tablecie 12 calowym Samsunga - dzięki dużej przekątnej (12 cali to taki sam rozmiar jak standardowe wydanie papierowe) i wysokiej rozdzielczości oraz ekranowi Amoled (Samsung Galaxy Tab + ma taki generalny ekran) komiks cyfrowy wygląda DUŻO lepiej niż papierowy - ostrość i jakość kolorów nie ma żadnego porównania.
Inna sprawa, że taki tablet trochę kosztuje ale było warto.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1060 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 15:32:43 »
Kolekcje rozgrzebały masę serii I nie ma co liczyć na ciąg dalszy.
My już wiemy, że to nie jest prawda, ale swoje trzeba przeczekać i pewnie też przypłacić dublem na półce.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1061 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 16:25:56 »
Problem z rodzimymi wydaniami jest taki że czytelnik naraża się na słabe/złe tłumaczenia lub takie gubiące sesns tłumaczonego teksu. I niestety kolekcje w pewnym momencie dołączyły do tego niechlubnego zwyczaju. I tu zawsze będzie przewaga oryginalnych wydań. Najlepszym rozwiązaniem jest czytanie cyfrowo jako uzupełnienie, tym bardziej że Kolekcje rozgrzebały masę serii I nie ma co liczyć na ciąg dalszy.

Druga sprawa to o czym wspominasz @ukaszm84. Ograniczone miejsce na półkach i niestety przy obecnej ilości komiksów trzeba przebierać, więc wydanie cyfrowe w tym wypadku są najlepszym rozwiązaniem.
Dobre tłumaczenia to były w WKKM jak Mucha się tym zajmowała i WKKDC tam Egmont im ogarniał, przy SBM na początku to to jakiś dramat był.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1062 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 17:48:16 »
Dobre tłumaczenia to były w WKKM jak Mucha się tym zajmowała i WKKDC tam Egmont im ogarniał, przy SBM na początku to to jakiś dramat był.
Zaznaczyłem że "w pewnym momencie" ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1063 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 13:09:04 »
Niemiecka edycja WKKM dalej wychodzi i tam na święta komiksiarze dostali tom z icemanem, dla fanów mutantów. A miesiąc wcześniej był Spider-Man. :(




Offline Archie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1064 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 10:13:26 »
Żaden z tomów nie warty lektury. Mała strata.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."