Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 237881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1005 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 08:02:17 »
...swoim dzieciakom? ;)
Sprawa dyskusyjna.  ;D

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1006 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 16:47:10 »
Nie zgodzę się z twoim porównaniem @ThePinkFin. Żeby to były boczne kółka, to musiały by być do czegoś przytwierdzone, a przecież w 2012 roku nie było takiego metaforycznego "roweru".
Oj, czepiasz się. Faktyczne, napisałem, że to porównanie nie jest idealne, ale "rower" istniał - stary rzęch stojący od kilku lat w garażu.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1007 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 06:09:09 »
Dla mnie to np. pozycje od Muchy są właśnie takimi bocznymi kółkami, bo to wydawnictwo i opracowywało Kolekcję i wydawało komiksy z nią powiązane, lub o podobnej tematyce. Na skalę swoich możliwości.

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1008 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 17:50:44 »
Czy jakieś stare tomy WKKM/SBM są teraz warte więcej niż 40 zl ? Czy raczej ich wartość na rynku wtórnym drastycznie spadła ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1009 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 18:09:56 »
Patrz po wyszukiwarce Allegro. Obecnie ceny większości tomów raczej oscylują wokół ceny okładkowej. Zdarzają się rodzynki. Np. widzę że Spider-Man Blue ma tylko jedną ofertę za 49 zł. Kiedyś Old Man Logan, Daredevil czy Imperatyw Thanosa były droższe, ale to już się zmieniło. Może tomy z samej końcówki, kiedy nakład spadł mają wyższą cenę np. Operacja Galaktyczna Burza, Omniwersalni czy Annihilatorzy.

Offline Pan M

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1010 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 23:33:57 »
...swoim dzieciakom? ;)

Szczerze wątpię. Obserwuje te tendencje u młodszych i filmy owszem jak najbardziej na plus, ale komiksy? Absolutnie nie. Filmy i seriale MCU praktycznie wypełniają zapotrzebowanie w całości. Do tego pokolenia herosi i heroiny komiksowi trafiają, ale jak na ironie niekoniecznie w komiksowym wydaniu. Wydaje się, że po prostu spora część dzieciaków nie przyjmuje tak tego przekazu, medium komiksowego kiedy są bardziej atrakcyjne dla nich rozmachem filmy i gry. Dodam, ze samemu przy tym nie  jestem  jakoś bardzo wiekowy,  więc nie patrzę nawet z perspektywy złotego wieku komiksu w prlu a wychowywałem się w latach 90.

Offline Rodrigues

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1011 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 08:38:18 »
Czy jakieś stare tomy WKKM/SBM są teraz warte więcej niż 40 zl ? Czy raczej ich wartość na rynku wtórnym drastycznie spadła ?

Niektóre pozycje z SBM mają wyższą cenę (niż okładkowa) na allegro.
Angela - 79.00
Deadpool - 69.00
Loki - 99.00 (lol)

Na tą chwilę jest to dziwny pomysł, bo wciąż można kupić je u wydawcy za 39.99.

-----------
Edit:

Może tomy z samej końcówki, kiedy nakład spadł mają wyższą cenę np. Operacja Galaktyczna Burza, Omniwersalni czy Annihilatorzy.

W okolicach kwietnia sprawdzałem z ciekawości ceny WKKM - do numeru 130 można było je kupić w cenie okładkowej a jak się dobrze poszperało nawet do 50% taniej. Od numeru 130 potrafiły dobić do 100 zł. W tamtym okresie było też około 10 pozycji w ogóle niedostępnych.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Lipiec 2021, 08:45:45 wysłana przez Rodrigues »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1012 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 20:07:23 »
Tak w kontekście finału serialu "Loki" kolejny raz wychodzi, że dobrze, że Hachette wydało u nas Avengers Forever, gdzie trochę bardziej mogliśmy poznać Kanga, marvelowskie podróże w czasie, Armię Nieskończoności, Ramę Tuta i Immortusa (który w serialu się nie pojawił). Oczywiście brakuje jeszcze polskiego wydania Kang Dynasty ale ciągle liczę, że wreszcie się go doczekamy. No i Loki - Agent of Asgard też by się przydało. Scena z prezydentem Lokim była genialna a i klasyczny, czarujący Loki wyszedł bardzo dobrze.

Zatem może i popularność MCU nie przekłada się na znaczny wzrost zainteresowania komiksami, ale ja się cieszę, że są, że WKKM nam je dało, że widzę na czym oparte są dane scenariusze (dzieci Wandy, biały Vision, zabójstwa Zimowego Żołnierza, Sam Wilson - Kapitan Ameryka itd.).

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1013 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 23:20:53 »
@Bazyl
Weź czasem to co piszesz wrzuć w spoiler.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1014 dnia: Cz, 22 Lipiec 2021, 19:37:22 »
Widzę, że będzie ponowny przeskok we wcześniejsze lata wydawnicze.

251 - Hulk: Future Imperfect
252 - Young Avengers: Sidekicks
253 - West Coast Avengers: Vision Quest
254 - X-Men: Mutant Massacre Part One

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1015 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 05:44:00 »
Hu hu - WKKM UK podejmuje tytuły z niewystartowanej Kolekcji X-Men. Nieźle. Dobrze, że chociaż ten Hulk u nas był. Ale "Vision Quest" w kontekście serialu "Wandavision" by się przydał po polsku.

No nie. No po prostu kurła no nie.
To Ultimates tak się starali, żeby zażegnać zagrożenie od Galactusa w WKKM 157 a w "Wojny Nieskończoności: Odliczanie" Silver Surfer zaprzepaszacza to w 5 minut. No ja wiem, że to zagrożenie było duże, ale były lepsze sposoby by zniszczyć te rakiety. Marvel psuje wszystko jak zawsze. nawet jak dostajemy w końcu jakąś zmianę na lepsze (np. Decymacja), to niedługo potem znowu wracają do śmierdzącego bagna. Nie o taki Kosmos Marvela walczyłem. ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Lipiec 2021, 07:09:48 wysłana przez Bazyliszek »

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1016 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 14:59:56 »
255 - MAXIMUM CARNAGE PART 1

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1017 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 21:55:28 »
KOCHAM TO  ;D

Maximum Carnage już wszędzie na twardo, tylko u nas ciągle nie. :/ W UK biorą do WKKM te tomy z Kolekcji Spider-Mana, które mogą.

Ja tego nie rozumiem. Spider-Man jest bardzo popularny tak ogólnie, ale jego Kolekcja w Hiszpanii podobno zeszła średnio, a u nas test poniósł klęskę (bo ETZ). Dlaczego akurat ta Kolekcja na tle innych nie wypaliła. Przecież była/jest przegenialna.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1018 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 08:00:19 »
Up
ETZ niby jak? :
Kolekcja Pająka miała 1 pól dubel i to położyło Pająka na łopatki 🤪 Co za siłą zadzialala, co z tymi premierowymi materiałami co nie były dublalami 😳🤯😵
 Takie BiZ dubel dublem przykrywała i poszła 😁

Offline jotkwadrat

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1019 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:26:27 »
Maximum Carnage to 25. Epic. Trzymaj kciuki za Egmont to się doczekamy na twardo i to w jednym tomie.