Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martin Eden

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #525 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 07:46:23 »
Ten tom to moim zdaniem must-have. Ogólnie ładna końcówka kolekcji, przyszły tom Hawkmana Johnsa też wyląduje u mnie na półce bo wiele dobrego o nim słyszałem.


A możesz podzielić sie jakimiś źródłami mówiącymi o tym Hawkmanie? Kolekcję DC kupowałem wyrywkowo, koncentrując się na najlepszych zdaniem innych tytułach. Skończyć planowałem na wczorajszym Supku (którego jedyny egzemplarz, jaki znalazłem na trasie mojego przejazdu, był w dramatycznym stanie, ale trudno - nie chciałem czekać na empik.com), ale jeśli Hawkman to coś wartego uwagi, to jestem chętny do przekonania się. Łuczników nigdy dość ;)

talibo

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #526 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 07:47:37 »
Smuteczek. Kupiłem numer z rana, łapczywie rozerwałem folię, łudząc się, że jednak może będzie zapowiedź 81 tomu. Ale niestety - została tylko jedna strona z zapowiedzią tylko Hawkmana. :( A ten numer to prawdziwe złoto. Świetne rysunki i znana, lubiana historia, napędzana nostalgią TM Semic. I we wstępie jest przypomniana ta okładka z TM Semic gdzie Lex siedzi przed komputerem, który mu pokazuje, że Clark Kent jest Supermanem. ;)

Czyli mamy przedruki z TM Semic z początkiem Supka, czerwonym Kryptonitem i Śmiercią. Szkoda, że nie dostaliśmy Paniki na Niebie. :(
Trochę Cię nie rozumiem człowieku. W przypadku Batman Noir gadałeś o dublach w kółko, a tu się jarasz komiksami, które wyszły u nas ponad 25 lat temu, czyli też są DUBLAMI, wg twoich standardów. Jeszcze jakby to był powiększony format, ale one niczym nie różnią się od tych zeszytówek Tm-semica.

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #527 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 07:49:41 »
(...) jeśli Hawkman to coś wartego uwagi, to jestem chętny do przekonania się. Łuczników nigdy dość ;)
On z łucznictwem zdaje się nie ma nic wspólnego. ;)

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #528 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 07:50:55 »
(...) ale jeśli Hawkman to coś wartego uwagi, to jestem chętny do przekonania się. Łuczników nigdy dość ;)
Hawkman :)


Offline Martin Eden

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #529 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 07:52:56 »
Ha, ha, dzięki, Panowie. Z Hawkeyem pomyliłem!

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #530 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 08:03:32 »
@Talibo

92/93 rok to czas gdy byłem jeszcze malutki i komiksy kupowałem w "Już czytam" a nie od TM Semic. Nie mam tych Supermanów. Nowe wydanie jest na twardo i uzupełnione o zeszyt ze Starmanem. Dlatego wziąłem ten numer. Natomiast Egmont wydał i PMR i Zaślubiny stosunkowo niedawno a Długie Halloween i Hush były właśnie w WKKDC. To na co mi ich wydanie, na dodatek drukowane w typowo słabej egmontowej "jakości"? Jak napisał Antari - dla mnie to też "Must have".

@DOWN
No to się nieźle zradykalizował jeśli chodzi o ksywki. :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 08:15:10 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #531 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 08:07:16 »
ale one niczym nie różnią się od tych zeszytówek Tm-semica.
Nie widać żadnej różnicy  ;D

Talibo to Majkelus81 AKA Mkolek81 jakby ktoś chciał wiedzieć  :)

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #532 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 08:55:07 »
Cytuj
Trochę Cię nie rozumiem człowieku. W przypadku Batman Noir gadałeś o dublach w kółko, a tu się jarasz komiksami, które wyszły u nas ponad 25 lat temu, czyli też są DUBLAMI, wg twoich standardów. Jeszcze jakby to był powiększony format, ale one niczym nie różnią się od tych zeszytówek Tm-semica.
Duble po Tm-Semic to inna para kaloszy. W tej kwesti staje po stronie Bazyla. Moim zdaniem każdy nowo wydany Semicowy komiks to czyste złoto, warto mieć nowsze wydanie 8) Dla niektórych to powrót to przeszłości dla innch to cos nowego, zwłaszcza jak są to komiksy z przed 25lat. Osobiście takie duble jaraja mnie bardzo i tym bardziej skusze sie na kolekcje pająka. Chyba każdy chciałby dostać dubla po Knightfall komiksy z pod ołówka Breyogle'a Aporo itd itd.

Offline Martin Eden

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #533 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 09:31:11 »
Jestem po 4 zeszytach wczoraj wydanego Supka i ja cię! Jakie te komiksy z przełomu 80-90 były dobre. Nie chodzi o sentyment. To się po prostu jakoś układa w całość, współgra ze sobą. Jest harmonijne. Plus rysunki. Zupełnie inaczej teraz tworzy się fabułę Superhero. Ciekaw jestem, jak fani w USA odbierają przejście ze współczesnych Superhero na te starsze, czy odnajdują się w ich lekturze, bo w PL chyba za dużo takich osób nie ma - a może są? Nie mówię o starych bykach pamiętających tamte czasy, tylko o nowych czytelnikach zaczynających od współczesnej oferty.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #534 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:31:22 »
A możesz podzielić sie jakimiś źródłami mówiącymi o tym Hawkmanie?

Konkretnych miejsc nie podam, bo musiałbym długo szukać. Ogólnie na CBR wiele osób dobrze pisało o tym runie i jarało się omnibusem, który jest OOP. Z tego co słyszałem Johns zrobił z Hawkmanem to co z Barrym Allenem i Halem Jordanem w ich "Rebirth" czyli poskładał ich pokręcone originy/historie w jakąś logiczną całość, co pozwoliło na kontynuowani ich losów na łamach współczesnych historii. Plus trochę miejsca poświęcił wątkowi miłosnemu Cartera i Shay-ery. Johnsowi ufam od czasu Green Lantern i Aquamana z N52, jeżeli będzie coś w tym stylu to na pewno jest na co czekać.

Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #535 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:32:02 »
Ostatnie posty znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/555/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #536 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 12:09:08 »
Ogólnie na CBR wiele osób dobrze pisało o tym runie i jarało się omnibusem, który jest OOP.
Jest nowe 2 tomowe wydanie na miękko, gdyby ktoś szukał:
https://www.amazon.com/Hawkman-Geoff-Johns-Book-One/dp/1401272908
https://www.amazon.com/Hawkman-Geoff-Johns-Book-Two/dp/1401278345

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #537 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 12:45:05 »
Jest nowe 2 tomowe wydanie na miękko, gdyby ktoś szukał:
https://www.amazon.com/Hawkman-Geoff-Johns-Book-One/dp/1401272908
https://www.amazon.com/Hawkman-Geoff-Johns-Book-Two/dp/1401278345

W WKKDC będzie #1-6 i Hawkman Secret Files and Origins #1 więc trzeba będzie jak coś dublować tym wydaniem żeby doczytać #7-14. Szkoda, że nie wznowią omnibusa albo nie dadzą tego na twardo.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #538 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:04:09 »
Może wznowią, Flasha wznawiają, zresztą tamtych omnibusów konstrukcja była dramatyczna.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #539 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:02:58 »
Jestem po 4 zeszytach wczoraj wydanego Supka i ja cię! Jakie te komiksy z przełomu 80-90 były dobre. Nie chodzi o sentyment. To się po prostu jakoś układa w całość, współgra ze sobą. Jest harmonijne. Plus rysunki. Zupełnie inaczej teraz tworzy się fabułę Superhero. Ciekaw jestem, jak fani w USA odbierają przejście ze współczesnych Superhero na te starsze, czy odnajdują się w ich lekturze, bo w PL chyba za dużo takich osób nie ma - a może są? Nie mówię o starych bykach pamiętających tamte czasy, tylko o nowych czytelnikach zaczynających od współczesnej oferty.
Dan DiDio po raz kolejny podkreślił, że jest zaniepokojony sytuacją, kiedy ludzie z tęsknoty i nostalgii sięgają po przedruki starszych komiksów, a nie inwestują w nowe historie wydawane przez DC. Nie podoba mu się również, jak niektóre czynniki, w tym, warianty okładkowe, wpływają sztucznie na sprzedaż. Kierunek ten nie prowadzi do rozwoju rynku komiksowego i jego uzdrowienia, tylko wręcz przeciwnie.

Decyzja o umieszczaniu przedruków w MAD MAGAZINE spowodowana była głównie tym, że czytelnicy chętniej czytają właśnie starsze historie.


http://dcmaniak.blogspot.com/2019/08/cbn-comic-book-news-272.html#more
Batman returns
his books to the library