Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 190026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #840 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 12:36:47 »
@UP
No nie wydał w Polsce. W Niemczech były tomy specjalne z Kryzysem i innymi eventami. U nas tylko Kryzys Tożsamości w Wydaniu Specjalnym.

https://en-gb.eaglemoss.com/hero-collector/dc-comics/dc-comics-graphic-novel-collection
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Lipiec 2022, 12:40:37 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #841 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 12:48:06 »
@UP
No nie wydał w Polsce. W Niemczech były tomy specjalne z Kryzysem i innymi eventami. U nas tylko Kryzys Tożsamości w Wydaniu Specjalnym.

https://en-gb.eaglemoss.com/hero-collector/dc-comics/dc-comics-graphic-novel-collection

Czyli dobrze pamiętałem :) Nie pisałem konkretnie o rynku polskim.

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #842 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 12:54:53 »
Większość wydawców nie wyda od razu 2 tomu, bo nie dzielą głupio na kilka części jednej historii. Proste. Dobrze pamiętam, że Eaglemoss w swojej kolekcji wydał Kryzys na Nieskończonych Ziemiach w jednym tomie?

Ale regularne tomy a specjale to co innego - bo mają inną wielkość i prawie podwójną cenę. Z resztą nie ma to znaczenia bo tylu ilu jest wydawców tyle może być wydań o ile licencjodawca pozwoli.

Co nie zmienia faktu, że Eaglemoss puszczał od razu 2 po 1 i teraz go nie ma. Nie robi się tego bo istnieje ryzyko, że części klientów nie kupi myśląc, że to ma, tak samo jak nie daje się dwóch takich samych kolorów okładek pod rząd (chyba, że seria ma jednolite - wtedy wyróżnia się poszczególne tomy czymś innym - tytułem i grafiką). Ty byś kupił a inny by przeoczył bo by nie ogarnął.

Offline Kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #843 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 14:41:02 »
Co nie zmienia faktu, że Eaglemoss puszczał od razu 2 po 1 i teraz go nie ma. Nie robi się tego bo istnieje ryzyko, że części klientów nie kupi myśląc, że to ma, tak samo jak nie daje się dwóch takich samych kolorów okładek pod rząd (chyba, że seria ma jednolite - wtedy wyróżnia się poszczególne tomy czymś innym - tytułem i grafiką). Ty byś kupił a inny by przeoczył bo by nie ogarnął.

Zaraz, co? XD Historie dzielone na części przez Eaglemossa mają inne okładki oraz wyraźnie zaznaczono w tytule "Część 1; część 2". Poza tym na końcu 1 części komiksu jest adnotacja o zawartości kolejnego tomu czyli kontynuacji. Nie róbmy z ludzi debili, którzy nie ogarnęliby i uważali, że jedno i to samo. Kolekcja Eglaemossa nie była u nas popularna, ale nie przełożyło się na nią wydawanie dwóch części pod rząd. To był akurat ogromny plus kolekcji wielokrotnie nagłaśniany i aktualnie wyciągany w stosunku do Hachette, który dalej głupio praktykuje trzymanie miesiącami w oczekiwaniu na dalszy ciąg.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #844 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 16:39:28 »
No ale tak wymyślili w głównej centrali Hachette, nie w polskim oddziale. Ktoś tam wpadł na pomysł, że jak przedzieli część pierwszą i drugą 10 innymi komiksami, to wszystkie się sprzedadzą, bo dla panoramy fan wszystko kupi. :) Głupie to, ale kierownicy w korpo tak mają.

Na Black Ring cz. 2 sobie poczekamy, ale trzeba zaznaczyć, że przynajmniej Nieskończony Kryzys i KnNZ miały swoje tomy drugie dość szybko po sobie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Lipiec 2022, 16:41:52 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #845 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 16:58:27 »
Zaraz, co? XD Historie dzielone na części przez Eaglemossa mają inne okładki oraz wyraźnie zaznaczono w tytule "Część 1; część 2". Poza tym na końcu 1 części komiksu jest adnotacja o zawartości kolejnego tomu czyli kontynuacji. Nie róbmy z ludzi debili, którzy nie ogarnęliby i uważali, że jedno i to samo. Kolekcja Eglaemossa nie była u nas popularna, ale nie przełożyło się na nią wydawanie dwóch części pod rząd. To był akurat ogromny plus kolekcji wielokrotnie nagłaśniany i aktualnie wyciągany w stosunku do Hachette, który dalej głupio praktykuje trzymanie miesiącami w oczekiwaniu na dalszy ciąg.

Odpowiem krótko - bardzo przeceniasz ludzi i to naprawdę bardzo.

Ja nie twierdzę, że to jest główny powód porażki Eaglemoss'a - oni po prostu podejmowali wiele złych decyzji biznesowych wchodząc na nowe rynki.

A co do plusów względem Hachette to najwidoczniej liczby z wielu rynków w tym polskiego mówią co innego skoro taka polityka jest powszechnie prowadzona przy wielu kolekcjach a wydawca stałe wprowadza nowe - gdyby to nie miało przełożenia to 2 byłaby zaraz po 1.

Offline Kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #846 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 17:21:10 »
Odpowiem krótko - bardzo przeceniasz ludzi i to naprawdę bardzo.

Ja przeceniam, a może Ty nie doceniasz? Masz jakieś przykłady, dane, które potwierdza coś w tym kierunku? Znam sporo osób kupujących komiksy z tej serii. Osoby siedzące dłużej w komiksie, jak i zaczynające swoją przygodę właśnie od tej kolekcji. I jakoś nikt nie miał problemów z połapaniem się. Wręcz zdziwiłbym się, gdyby ktoś błędnie interpretował oczojebne na okładce "CZĘŚĆ 1" I "CZĘŚĆ 2" następujące po sobie.

Jeśli chodzi o strategię wspomnianą przez Bazyliszka, to wpierw powinniśmy zweryfikować ile osób zbiera całą kolekcję, ile wybiorczo. Wśród zbieraczy całej trzeba by zbadać powody tego. Osobiście nie znam nikogo kto panoramę traktowałby jako czynnik przekonujący do zbierania.

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #847 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 18:25:04 »
Ja przeceniam, a może Ty nie doceniasz? Masz jakieś przykłady, dane, które potwierdza coś w tym kierunku? Znam sporo osób kupujących komiksy z tej serii. Osoby siedzące dłużej w komiksie, jak i zaczynające swoją przygodę właśnie od tej kolekcji. I jakoś nikt nie miał problemów z połapaniem się. Wręcz zdziwiłbym się, gdyby ktoś błędnie interpretował oczojebne na okładce "CZĘŚĆ 1" I "CZĘŚĆ 2" następujące po sobie.

Jeśli chodzi o strategię wspomnianą przez Bazyliszka, to wpierw powinniśmy zweryfikować ile osób zbiera całą kolekcję, ile wybiorczo. Wśród zbieraczy całej trzeba by zbadać powody tego. Osobiście nie znam nikogo kto panoramę traktowałby jako czynnik przekonujący do zbierania.

Problem w tym, że koncentrujesz się na konkretnej grupie docelowej, która jesteś w stanie zweryfikować. Ale też nie jesteś w stanie wypowiedzieć się na temat ogółu bo nie posiadasz danych ilościowych ani jakościowych - nie możesz powiedzieć, że to co mówię nie jest prawdą.

Nawet na tym forum znajdziesz ludzi, którzy przypadkiem kupili ten sam komiks bo zapomnieli, że już go kupili i są zapewne tacy co nie kupili bo myśleli, że już go mają.

Nie przytoczyłeś też ani jednej kontr propozycji na wyjaśnienie dlaczego tak jest i co może to powodować - z góry zakładając, że to co mówię nie jest prawdą. Złośliwością wobec klientów mało co można sprzedać i taka a nie inną polityka wobec tomów musi mieć swoje wytłumaczenie - zauważ, że w UK przerwy między tomami są większe niż u nas a tu przed wyjściem po sobie dzieli przytoczone kryzysy tylko jeden komiks.

Zakładam, że nie pracujesz w dziale edytorialu w jakimkolwiek z polskich wydawnictw i zakładam, że nigdy nie zajmowałeś się podobnymi tematami.

A co do danych to nawet jeśli je znam to co to zmienia jak zawsze można podważyć ich wiarygodność.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Lipiec 2022, 18:55:38 wysłana przez Geekboy »

Offline Kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #848 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 22:43:53 »
Problem w tym, że koncentrujesz się na konkretnej grupie docelowej, która jesteś w stanie zweryfikować. Ale też nie jesteś w stanie wypowiedzieć się na temat ogółu bo nie posiadasz danych ilościowych ani jakościowych - nie możesz powiedzieć, że to co mówię nie jest prawdą.

i właśnie tym cytowanym tekstem można skontrować Twoje teorie. Ja chociaż opieram niedebilność czytelników opierając się na konkretnej grupie osób. Moje słowa podważasz stwierdzając, że inaczej zachowają się ludzie, ale nie rzucając ani razem jakimś przykładem. Jeśli mamy sobie fantazjować, która teoria jest właściwsza, to możemy tak przez miesiąc. Jeżeli przedstawiłbyś dane z wiarygodnego źródła to nie miałbym nic podważać. Nic takiego miejsca nie ma, wiec sensu też dalej dywagować nie ma, bo póki co zachowanie ludzi opierasz na "wydaje mi się". Jeżeli jest inaczej, poprosze konkreciki.

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #849 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 23:56:25 »
i właśnie tym cytowanym tekstem można skontrować Twoje teorie. (...)


(...) Nie robi się tego bo istnieje ryzyko, że części klientów nie kupi myśląc, że to ma, tak samo jak nie daje się dwóch takich samych kolorów okładek pod rząd (chyba, że seria ma jednolite - wtedy wyróżnia się poszczególne tomy czymś innym - tytułem i grafiką). Ty byś kupił a inny by przeoczył bo by nie ogarnął.


Tutaj napisałem Ci dlaczego tak się nie robi bez odnoszenia się do grupy docelowej. Taka jest teoria stosowana przy liniach wydawniczych. Zmienia się kolory i miesza tytułu - dlatego nie będzie pod rząd 3 Batmanów a 1 i 2 jest rozdzielona.

Zawsze minimalizuje się potencjalne przyczyny prowadzące do słabej sprzedaży - głównie opierając się czysto na "Know-how", wiedzy marketingowej, psychologii i psychologii koloru.

Ale oczywiście możemy dalej rozkminiać czy ludzie są w stanie pomylić czy mają ten tom czy nie oraz jaki procent wszystkich klientów danej kolekcji od Hachette stanowią twoi znajomi.

Offline Castiglione

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #850 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 23:57:23 »
Jeżeli przedstawiłbyś dane z wiarygodnego źródła to nie miałbym nic podważać. Nic takiego miejsca nie ma, wiec sensu też dalej dywagować nie ma, bo póki co zachowanie ludzi opierasz na "wydaje mi się". Jeżeli jest inaczej, poprosze konkreciki.
No fajnie, tylko że dokładnie tyle samo ty masz do powiedzenia w tej kwestii, piszesz o źródłach samemu nie mając do nich jakiegokolwiek dostępu i opierając się na takim samym "wydaje mi się", a stawiasz się w pozycji jakbyś swoje zdanie miał jakkolwiek lepiej uargumentowane.

Pomijając już, że w odpowiedzi pominąłeś większość rzeczy z jego posta, więc tyle z merytorycznej dyskusji z twojej strony.

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #851 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 08:37:36 »
i właśnie tym cytowanym tekstem można skontrować Twoje teorie. Ja chociaż opieram niedebilność czytelników opierając się na konkretnej grupie osób. Moje słowa podważasz stwierdzając, że inaczej zachowają się ludzie, ale nie rzucając ani razem jakimś przykładem. Jeśli mamy sobie fantazjować, która teoria jest właściwsza, to możemy tak przez miesiąc. Jeżeli przedstawiłbyś dane z wiarygodnego źródła to nie miałbym nic podważać. Nic takiego miejsca nie ma, wiec sensu też dalej dywagować nie ma, bo póki co zachowanie ludzi opierasz na "wydaje mi się". Jeżeli jest inaczej, poprosze konkreciki.
Współprowadząc bloga widzę jakie pytanie padają i nie masz racji. Ludzie często pytają o konkretne tomy nie wiedząc czy to już było wydane i domagają się porównania, bo nie wiedzą czy kupować czy też nie. I to odnosi się głównie do kolekcji (szczególnie tej nowej DC od Hachette), a na pewno w szczególności do serii superbohaterskich. I nie chce określać czy są debilami, ale na pewno robią tak z lenistwa.

Offline Kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #852 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 08:56:06 »
Współprowadząc bloga widzę jakie pytanie padają i nie masz racji. Ludzie często pytają o konkretne tomy nie wiedząc czy to już było wydane i domagają się porównania, bo nie wiedzą czy kupować czy też nie. I to odnosi się głównie do kolekcji (szczególnie tej nowej DC od Hachette), a na pewno w szczególności do serii superbohaterskich. I nie chce określać czy są debilami, ale na pewno robią tak z lenistwa.

W tym momencie wchodzimy w inny segment rozeznania się. Punktem wyjściowym dyskusji było czy czytelnicy zorientują się czy kontynuacja w kolekcji (drugi tom) jest tym samym co wczesniej, czy też nie. Jeśli chodzi o rozeznania sie czy jakaś historia była już w sprzedaży, tzw. dubbel, to faktycznie często poruszany temat. Sam wielokrotnie pomagałem ludziom na grupie i stworzyłem listy pod aktualną kolekcję Hachette, żeby ułatwić im zakupy.

Cytuj
No fajnie, tylko że dokładnie tyle samo ty masz do powiedzenia w tej kwestii, piszesz o źródłach samemu nie mając do nich jakiegokolwiek dostępu i opierając się na takim samym "wydaje mi się", a stawiasz się w pozycji jakbyś swoje zdanie miał jakkolwiek lepiej uargumentowane.

Pomijając już, że w odpowiedzi pominąłeś większość rzeczy z jego posta, więc tyle z merytorycznej dyskusji z twojej strony.

No spoko, tylko ja wyraźnie napisałem, że swoje wnioski opieram na grupie znanych mi osób. Drugi rozmówca nie wykazał się nawet takim sprecyzowaniem wglądu w danych. Trochę słabe, aby mi wytykać brak argumentów z przykładami, kiedy druga strona lepiej pod tym kątem nie wypadła. Jeśli już czepiamy się merytoryki w dyskusji to róbmy to w obu kierunkach :)

Cytuj
Tutaj napisałem Ci dlaczego tak się nie robi bez odnoszenia się do grupy docelowej. Taka jest teoria stosowana przy liniach wydawniczych. Zmienia się kolory i miesza tytułu - dlatego nie będzie pod rząd 3 Batmanów a 1 i 2 jest rozdzielona.

Zawsze minimalizuje się potencjalne przyczyny prowadzące do słabej sprzedaży - głównie opierając się czysto na "Know-how", wiedzy marketingowej, psychologii i psychologii koloru.

Ale oczywiście możemy dalej rozkminiać czy ludzie są w stanie pomylić czy mają ten tom czy nie oraz jaki procent wszystkich klientów danej kolekcji od Hachette stanowią twoi znajomi.

Skłonię się do tego jako wady kolekcji mając ku temu konkretniejsze dane. Z mojego rozeznania się wśród opinii od kupujących kolekcję czy też znajomych mam pozytywny wydźwięk ku wydawaniu partycjowanej historii pod rząd niż robienia odstępów czasowych. Kto nastawia się na zebranie pełnej kolekcji to będzie to robił tak czy siak. Kto na wybiórczym to tym bardziej nie będzie skłonny do kupna wszystkich tomów pomiędzy.

Offline Geekboy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #853 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 10:17:48 »
Nic dziwnego, że dyskusja jest głupia skoro każdy z nas gada o czymś innym.

Ja piszę o tym jaki jest powód, że wydawnictwo prowadzi taką politykę wydawniczą w kwestii tomów a nie inną - ty mi natomiast odpowiadasz, że ty i twoi znajomy tudzież rozmówcy uważacie, ze to jest złe i chcesz danych ode mnie na potwierdzenie, że to złe nie jest (?)- bo ja niby jestem od oceny czy to jest słuszne czy nie? Znaczy chcesz żebym powiedział coś w stylu: "Ja, moi znajomi i ludzie z którymi rozmawiam twierdzą, że to im nie przeszkadza bo łatwiej im kupić tom i mają więcej czasu na nadrobienie poprzednich" - czy chcesz słupków z wynikami sprzedaży poszczególnych tomów na poparcie, że tom oddalony o kilka tomów sprzedał się gorzej niż tom pierwszy by dać komentarz - gdyby były po sobie to by się lepiej sprzedały. Lub odwrotnie, że nie ma to wpływu na sprzedaż tomu i wtedy pisałbyś, że zdania nie zmieniasz i gdyby dali po sobie byłoby lepiej... Nawet gdybym je miał to czy to by Cię do czegokolwiek przekonało?

Głównym celem firmy jest zarobić na produkcie i nie ważne czy to jest Hachette, Egmont, Mucha, Amber czy rzeczony Eaglemoss. Firma stosuje politykę sprzedaży jaka jej pasuje - to czy to przynosi efekty to inna sprawa - to, że ty się z nią nie zgadzasz - ok masz prawo ale to nie spowoduje, że wydawca zmieni swoje zasady bo napiszesz, że ty i ludzie z którymi rozmawiasz uważają, ze byłaby sprzedaż lepsza gdyby tomy były po sobie - jeżeli tak uważasz to pokaż liczby i symulację sprzedaży opartą na konkretnych danych i ich przekonaj do tego - może posiadasz wyniki sprzedaży Eaglemossa z WKKDC i na ich podstawie jesteś w stanie przekonać Hachette, że to działa?

Powtarzam, że tu nie chodzi o to co ty, ja czy twoi znajomi o tym myślą ale o to co kieruje wydawcą, że tak robi - możesz to co napisałem olać i twierdzić, że robią to z głupoty albo złośliwości - nie próbując pomyśleć dlaczego tak jest a nie inaczej, nawet nie próbując postawić się po stronie wydawcy.

EOT
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Lipiec 2022, 10:46:09 wysłana przez Geekboy »

Offline dreamer36

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #854 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 10:31:29 »
Widzę, że oprócz znawców strategii biznesowej wydawnictw komiksowych oraz ekspertów od technologii druku, na forum pojawiła się kolejna grupa - tym razem znawcy zachowania ludzi w trakcie kupowania prasy... Jeszcze czekamy, aż się uaktywnią typowi polscy eksperci - lekarze i budowlańcy (bo przecież na medycynie i budowlance zna się każdy...)