Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 189996 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #180 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 22:05:29 »
A okładka Legend od Salvatu wygląda tak. Która lepsza?


ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #181 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 22:29:36 »
Zastanawiam się nad tym tytułem. Możesz coś więcej napisać?

Jak przeczytam. 8)

Czytałem kiedyś bardzo zachęcającą recenzję, ale nie mogę jej teraz znaleźć...  :-\

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #182 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 23:17:34 »
Superman/Shazam bardzo moim zdaniem fajny,

Najsłabszy element komiksu to wg mnie pojedynki z jakimiś przeciwnikami (nawet nie pamiętam z kim i jakimi mocami dysponowali)

Najlepsze momenty dla mnie to rozmowy na Antarktydzie dwóch głównych bohaterów. Zarówno ta gdzieś w środku komiksu jak i ta pod sam koniec.

I reakcja Supermana na informacje o tożsamości Shazama moim zdaniem byłą rewelacyjna.

Aż chciałoby się poczytać co będzie dalej (nawet nie wiem czy było coś takiego wydane) bo samo ustanowienie Shazama kimś na ogólnie mówiąc kształt Robina dla Kal-Ela wygląda moim zdaniem mega ciekawie.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #183 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 11:28:13 »
W UK przedłużyli powyżej 100 numeru + dali nowy specjal Reign of Doomsday
The collection has been extended further, exceeding issue 100. There is no confirmation yet as to when the collection will end.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 11:36:23 wysłana przez R3wolw3rowi3c »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #184 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 11:43:50 »
@UP
Pięknie. I tak powinno być.



Łooo kurde. A poza tym w UK dodali do specjali z edycji hiszpańskiej Superman Ziema Jeden, jakiś tom "Solo" oraz zebrali Wonder Woman, Green Lantern i Teen Titans z Ziemi Jeden w jednym tomie. Tak to właśnie powinno wyglądać. Brawo Eaglemoss. Oby polski oddział nie skończył na 80 tomie.

« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 11:48:51 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #185 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 11:57:46 »
  Egmont wyda "Przyjdź Królestwo" w ramach DC Deluxe lub tam tego Black Label czy czegoś i będzie i taniej i o wiele ładniej i nawet najbardziej oderwany od rzeczywistości czytelnik nie może temu zaprzeczyć.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #186 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:02:30 »
Też podejrzewam taką zapowiedź na Pyrkonie/WTK. Ale to, że musieliśmy czekać na to wznowienie 14 lat i teraz będzie robione tylko dlatego, że zaraz możliwe byłoby wydanie kolekcyjne, dla mnie jest jakimś nieporozumieniem. Ta sama sytuacja co z Potworem z Bagien. Te wydania powinny być o wiele wcześniej. A nie na za pięć dwunasta, kiedy konkurencja przyciska.

@DOWN
Tyle że dwie korporacje normalnie, na przestrzał zaczęły wydawać swoje kolekcje, regularnie. Czytelnik wie czego może się spodziewać. A ta trzecia porzuciła ten segment rynku, potem się obudziła jak inni zaczęli na nim zarabiać i z opóźnieniem zaczęła robić to co dwie pozostałe. A potem zaczęła narzekać na ich konkurencję i wpychać im kije w szprychy. Dlatego ja osobiście na taką sytuację kręcę nosem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:14:31 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #187 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:07:52 »
  Bo się rozpłaczę zaraz, jedna korporacja ubiegła drugą w wyścigu o wyrwanie forsy z rąk klienta, niespotykana rzecz.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #188 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:23:55 »
TK już dawno powiedział "Jak Eaglemoss nie będzie chciało to wydamy" Uprzedził wcześniej? Skończy się WKKDC to będzie bardzo dobra okazja wznowić w startującym wtedy Black Label. Jak Eaglemoss nie zapowie o Egmont to wyda to znaczy że "Bazyliszek zawsze się myli"  ;D

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #189 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:27:38 »
Cytuj
Tyle że dwie korporacje normalnie, na przestrzał zaczęły wydawać swoje kolekcje, regularnie. Czytelnik wie czego może się spodziewać. A ta trzecia porzuciła ten segment rynku, potem się obudziła jak inni zaczęli na nim zarabiać i z opóźnieniem zaczęła robić to co dwie pozostałe. A potem zaczęła narzekać na ich konkurencję i wpychać im kije w szprychy.

No, ale co z tego? Bo nie rozumiem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:45:59 »
Ja bym chciał, aby 8azylowi dane było kiedyś poprowadzić spotkanie z TK. Ależ to byłby festiwal żenady... Sprzedawałbym na tym spotkaniu popcorn i ładnie bym się obłowił.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:00:16 »
Ja na spotkaniach z TK siedzę spokojnie, nie przeszkadzam nikomu i zadaję jedno pytanie na sam koniec. Przez to Egmont się rozzuchwalił i mamy to co mamy - polskie kolekcje nam zamykają przed liczbą tomów jakie osiągnęły na Zachodzie. I to nie ma nic wspólnego z ich sprzedażą. :/ Może więc tak - należałoby jakoś bardziej stanowczo reagować na politykę E. na takich spotkaniach. :) Ale niestety wątpię w skuteczność czegokolwiek, przeprowadzonego przez zwykłych czytelników takich jak ja. :/

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:04:18 »
To nie są polkie kolecje, tylko jak już po polsku, może dlatego zamykają, gdyż u nas nie ma takiego dobrobytu jak na zachodzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

John_

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #193 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:05:23 »
Bazyliszek, nie licz na takie wypasione wydania od Eaglemossu. Po fiasku Kryzysu Tożsamości wrzucili na stronę do kupienia wszystkie wydania specjalne po eng i na tym zakończyli temat. Nie wierzę już w nic poza standardową kolekcje od nich.

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #194 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 08:42:03 »
nam przytną tę kolekcje na zaledwie 80 tomie...
 

Ciągle to powtarzacie a jedyne info jakie macie na ten temat to posty JanaT.

TK już dawno powiedział

TK dużo rzeczy mówi, a niekoniecznie się to przekłada na to, co potem robi; ja w 2013 byłem na spotkaniu z nim, jeszcze wtedy mówił te swoje "w Polsce sprzedają się tylko ambitne komiksy".


Przypominam też, że WSZYSTKIE kolekcje z czasem tracą na popularności. Nawet jakieś modele meserszmitów są mimo to wydawane do końca. Zbierają je najwięksi fani, ale są wydawane. Więc: być może nakład kolekcji spadnie do 1/3, cena wzrośnie jeszcze o parę zł i będzie ciężko dostać, ale najwierniejsi fani będą kupować. Dlatego WKKDC będzie wychodzić dalej.