Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #135 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 08:04:11 »
Nowa Granica - ta to dopiero miała brzydką kreskę.
@Bazyliszku, już chyba wszyscy znają Twoją awersję do Cooke'a, tak więc nie musisz tego tak często podkreślać.

Jak dla mnie Nowa granica to jeden z najbardziej klimatycznych komiksów, jakie dane mi było przeczytać. Cooke w wspaniały sposób oddał hołd wszystkim bohaterom i twórcom ze Złotej i Srebrnej Ery komiksów. Spójrzcie jeszcze raz na żołnierza skaczącego w paszczę dinozaura, epicki kadr ze wszystkimi bohaterami na statku, sekwencję kadrów ze zmieniającym się Marsjańskim Łowcą , czy strój Batmana, który zmienia się wraz z upływem czasu. Nie wiem jak to wygląda w kolekcji na kredowym papierze, ale w wydaniu Egmontu na offsecie to po prostu graficzna (a także fabularna) perełka.

P.S.
Sale'a też nie lubię.
O tym też wszyscy wiedzą  ;)

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #136 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 21:37:22 »
No każdy ma swój gust :) Ja preferuję kreskę lat '90; bohaterowie jak herosi/boginie, może troszkę nienaturalni w pewnych kadrach. A ktoś inny lubi cartoonową, także nienaturalną kreskę Darwyna Cooke'a.

Dodam również, iż moim ulubionym rysownikiem w obecnych czasach jest Jason Fabok. Wg mnie rysuje idealnego Batmana. Natomiast Joelle Jones idealną Catwoman.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #137 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 21:39:53 »
Szkoda ze Joelle rysuje tylko okladki, gdyby byl tez srodek to bym bral.

Fabok oj tak extra rysownik ktory lubi szczegoly i ladnie cieniuje, tez go bardzo lubie.

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 22:18:31 »
Szkoda ze Joelle rysuje tylko okladki, gdyby byl tez srodek to bym bral.

Fabok oj tak extra rysownik ktory lubi szczegoly i ladnie cieniuje, tez go bardzo lubie.
https://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/catwoman-(2018)/1 rysuje też plansze w swoim runie Catwoman. Może nie wszystkie zeszyty, ale jednak :) uroczo Selina się prezentuje w kresce Jones.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #139 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 13:46:38 »
Gdy widzę zapowiedzi takie jak ta poniżej to krew mnie zalewa, że nam przytną tę kolekcje na zaledwie 80 tomie...
 

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #140 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 14:29:49 »
@Odyn- z rysowników lat 90-tych najbardziej cenię McKeevera, Mignolę i Sale'a :) =ale pełna zgoda, ilu czytelników , tyle opinii. I mamy do tego prawo* .



*oprócz ludzi wielbiących Liefelda,rzecz jasna :D
,, - Eeeeech.''

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #141 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 14:38:40 »
...z rysowników lat 90-tych najbardziej cenię McKeevera, Mignolę i Sale'a :)

O, dobra trójka!

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #142 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 14:53:16 »
Cytuj
ale pełna zgoda, ilu czytelników , tyle opinii.

Co poradzić, panie? Albo się ma gust, albo się go nie ma.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #143 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 20:24:35 »
Eeee ale Nawimar, skąd to info? Jesteś pewny, że przytną? Do tej pory ja spokojnie czekam na info o kolejnym przedłużeniu, jak będziemy dochodzić do 80 tomu. No przecież inaczej Kingdome Come nie dostanę po polsku.

Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #144 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 23:28:19 »
Posty niezwiązane z kolekcją znajdziecie tutaj: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/60/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #145 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 08:35:55 »
Bazyliszku, z tego co mi wiadomo tłumacze zaangażowani w to przedsięwzięcie nie otrzymują już dalszych zleceń po tomie 80-tym. Z drugiej strony to info ze źródła, które już przynajmniej dwa razy minęło się z rzeczywistością. Dlatego bardzo liczę, że będzie tak również tym razem. Za dużo dobra by nam przepadło.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #146 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 08:41:30 »
Jakby otrzymali to Eaglemoss już by ogłosił (jak w zeszłym roku) a oni tam byli sporo do przodu z tymi tłumaczeniami.

Wystarczy spojrzeć na plany DC od Egmont na jesień i wszystko jasne :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #147 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 08:52:31 »
Czeka mnie w takim razie weekend pisania maili.

Ale znowu się pojawia pytanie - kto za tym stoi i komu służy to wygaszanie Kolekcji?? Jeśli WKKDC skończy się na 80 tomie, to będzie moim zdaniem katastrofa dla ogółu czytelników. Dla nas korzystna jest konkurencja. Jej eliminacja skutkuje wzrostem cen i spadkiem jakości usług.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #148 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 09:10:08 »
To na pewno jakiś międzynarodowy spisek.
Twój komiks jest lepszy niż mój

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #149 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 09:26:01 »
Ale znowu się pojawia pytanie - kto za tym stoi i komu służy to wygaszanie Kolekcji??
Czytelnicy, skoro kończą kolekcję to znaczy, że im się nie sprzedaje. Jeśli Egmont zrezygnował z dalszego tłumaczenia, to co za problem znaleźć nową ekipę jak to zrobiło Hachette w przypadku zakończenia współpracy z Muchą.