Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #120 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 22:57:13 »
Przeczytałem dziś Zjawy z przeszłości tj. #38 numer z WKKDC. Powiem szczerze, że chciałbym więcej! Steve Englehart, Len Wein, Dennis O'Neil te nazwiska miały pomysł na Nietoperza i dobrze mi się to czytało. Zmęczyła mnie tylko troszkę pierwsza opowieść o Kalkulatorze Rozakisa. Dużo w niej było zapisanych myśli, co charakteryzowało komiksy z tamtego okresu. Aczkolwiek sam pomysł z rozbrojeniem tego złoczyńcy ciekawie rozwiązany.
Na plus na pewno fajnie rozpisane postaci Deadshota, Clayface'a i Jokera. Żal nie wspomnieć również o pannie Silver :)
Kreska Marshalla Rogersa też w porządku. Nie jestem fanem takich jaskrawych kolorów, ale miałem wrażenie, że im dalej tym ich mniej i jest bardziej ponuro. No i wreszcie dobrze zobrazowana postać Batmana! Podkreślam to, bo zwykle nie podoba mi się to jak był rysowany w tamtych czasach do lat 70-tych.
Aż żal, że nie dostaniemy kolejnych zeszytów z Detective Comics z tamtego okresu. Zainteresowała mnie pewna dama, która pojawiła się w biurze Bruce'a pod koniec historii (z boku była informacja, że to materiał na inną historię).

Zeszyt archiwalny dość dobrze napisany, mimo że zwykle nie zwracam na nie uwagi (choć czytam). Naprawdę chciałbym sprawdzić późniejsze historie Billa Fingera. Nie przepadam natomiast za oldsqlową sylwetką Batmana zaproponowaną przez Boba Kane'a.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 07:57:18 »
Jak dla mnie Zjawy z przeszłości również stanowiły miłą odskocznię od współczesnych wybuchowych, epickich i efektownych komiksów SH. Faktycznie pierwsza historia jest do zapomnienia (zresztą cały Kalkulator to jakaś totalna groteska, a nie złoczyńca), ale później wszystko się to rozkręciło i cały tom bardzo przyjemnie się czytało.
Zresztą dobór historii sprzed Kryzysu zaprezentowanych w WKKDC jest naprawdę świetny. Mamy klimatycznego Batmana (Zjawy), zaangażowanych społecznie zielonych bohaterów (Green Lantern/Green Arrow) i nastoletnie superhero w pigułce (Kontrakt Judasza). Wszystkie te tomy są godne polecenia.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 20:06:52 »
No i Supek Moore'a  ;)

A jeśli będzie przedłużenie chociaż o 20 numerów do dostaniemy początek "New Gods" Kirby'ego (w 2 tomach), początek runu Wolframa i Pereza w Teen Titans (tego, który doprowadził do Judas Contract), The Great Darkness Saga (chyba najbardziej słynna historia z Legionem Superbohaterów - Legion kontra Darkseid. Choć oczywiście wolałbym, żeby Egmont wydał to kiedyś w rozszerzonej wersji Deluxe) oraz Batman and the Outsiders.
Do tego dochodzi kilka historii z lat 80 i początku 90, już po kryzysie.
Jest więc po co trzymać kciuki za przedłużenie (przynajmniej o te 20 tomów).
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Kwiecień 2019, 20:08:51 wysłana przez mack3 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 22:33:05 »
@UP
Nie wspomniałeś o oczekiwanym Kingdome Come w nr 91 i 92 (german edition). Choć mi ciągle chodzi po głowie, że zaraz Egmont te KC zapowie, jako swoje kolejne wielkie wznowienie.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #124 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 00:32:32 »
Nie wspomniałem, bo odnosiłem sie do komiksów sprzed Kryzysu, o czym post wcześniej pisał laf.
Akurat jeśli chodzi o KC to jeśli nie będzie przedłużenia to na pewno wyda to Egmont, więc to akurat plusem kolekcji dla mnie nie jest. Ale innych niezłych komiksów z lat 80-90, które chciałbym przeczytać od Egmontu raczej nie uświadczymy (choćby taki kolejny tom z runu Waida we Flashu, Legends czy Generations Byrne'a).
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 00:35:41 wysłana przez mack3 »

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:23:03 »
Słów kilka o dzisiejszej odsłonie kolekcji:
 
http://mezotyda.blogspot.com/2017/06/supermanshazam-first-thunder.html
 
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:36:58 wysłana przez Nawimar III »

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:23:16 »
Dobrze się Eaglemossowi złożyło, że wyszło prawie równie z filmem. Numer powinien się sprzedać lepiej niż zwykle.

Offline Mateusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:25:45 »
WKKDCC#69: Superman/Shazam: Pierwszy grzmot - prezentacja komiksu

Może i dobrze trafili z premiera filmu, ale już same rysunki mnie mocno odrzucają od lektury.

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:28:29 »
Czytałem już wcześniej komiks parę lat temu - klasyczna nawalanka Superhero, można przeczytać, szczególnie biorąc pod uwagę to, że to dopiero taki 3 komiks z Shazamem w Polsce.


Kreska mi się również niezbyt podoba, trochę mi przypomina te nowsze animacje DC jak Justice League: Throne of Atlantis czy Son of Batman. Może nie odrzuca, ale wolałbym już bardziej choćby Camerona Stewarta.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:28:40 »
Przecież w podobnym stylu były we Flashu od Egmontu. Nowa Granica - ta to dopiero miała brzydką kreskę.

Jakby co polecam animację zrobioną na podstawie tego komiksu. Albo podobne starcie Kp Marvela i Supermana w Superman TAS.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:41:40 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #130 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:41:34 »
Nowa Granica akurat miała ładną kreskę, styl Cooka jak z kreskówki trochę jak Batman:Bab nawiązujący do srebrnej ery bardzo pasował do komiksu,  chociaż szczerze mówiąc bardziej mi się spodobały jego prace w Catwoman.

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:44:46 »
Popieram rysunki Darwyna Cooka sa obok Bruce Timma jednymi z najlepszych jesli chodzi o ten styl rysowania, szkoda ze nigdy juz ich wiecej nie bedzie...

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #132 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:54:30 »
A do mnie kreska Cooke'a nie przemawia. Wiem, że więcej ludzi raczej chwali, natomiast ja np. preferuję Tima Sale'a (i chyba w tym przypadku to ja jestem w mniejszości).
Uważam, że lepszą kreskę (a podobną do Cooke'a) ma Stewart (jego rysunku w Catwoman Brubakera bardzo mi się podobały).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #133 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:00:10 »
Tim Sale z poczatku wydawal mi sie slaby przez oszczednosc szczegolow w swoich pracach, jednak z czasem  sie przrkonalem do niego choc jakos mega nie przepadam za nim.

Cameron Stewart tez ma piekna kreske cartoonowa choc od poprzednich dwoch panow troszke bardziej juz realistyczna/komiksowa.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #134 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:03:12 »
Sale'a też nie lubię. Rysownik z poprzedniego tomu był spoko. Cały run Johnsa w GL był też dobrze rysowany.