Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 08:06:23 »
Też bym wolał by był to Zamaskowany Krzyżowiec z nawijką...

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 20:20:22 »
Te 5 tomów serii Batman & Superman co wydał je Egmont i Eaglemoss (3 tomy), miało swoje zabawne momenty. Nie mówię, ze Batman ciągle musi rzucać żarcikami.


Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:01:48 »
Najnowszy WKKDC przeczytany.

Ulubiony koncept superbohaterski - korpus zielonych latarni
Jeden z bardziej lubianych scenarzystów - Geoff Johns
Chwalona seria

Efekt mógł być tylko jeden.

Jeden z moich ulubionych tomów całej kolekcji.
Chciałbym czytać ciąg dalszy (bardzo się cieszę, że będzie w maju)
Chyba nie ma żadnego nieinteresującego mnie wątku w tej historii.

I po drugiej próbce (jako pierwszą traktuję Tajną Genezę)  bardzo bym chciał by Egmont albo ktokolwiek inny (nawet specjalnie reaktywowany na tę okazję Tm-Semic) wydał całość, najlepiej w formie tomów po 400 - 500 stron.

Aż mam ochotę zabrać ten tom z półki i czytać jeszcze raz.

Dawno tak nie miałem.

Jaki są wasze odczucia ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:25:36 »
A ja nadrobiłem sobie 1 tom Potwora z Bagien. I dobrze, że to wyszło w Kolekcji, bo dzięki temu raczej wiem, że nie kupię kolejnych tomów egmontowych. Wolę akcyjniaki i humorystyczne komiksy. A tu ewidentnie jest horrorowy klimat i wszystko tak bardziej na poważnie. To nie dla mnie.

Ale rysunki świetne. Zwłaszcza niektóre ujęcia samego Potwora - dobrze narysowane i pokolorowane.

@EDIT
Kłoszewski znowu robi chałturę w tłumaczeniu. Jaka "Czarna Łaska"? No jaka Łaska?? To zawsze było, jest i będzie Czarną Litością.

« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 21:29:30 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 07:02:58 »
Jedyny zarzut jaki mam do tego tomu to kwestia bonusowej historii.

To już chyba drugi przypadek, gdzie jest tylko początek większej całości (chyba 1 część z 2) i nie rozumiem, czemu nie mogli dać jeszcze tych 12 - 15 stron by była kompletna. Tym bardziej że nie była to opowieść aż tak archaiczna i do tego pisana, przez jednego z bardziej znanych scenarzystów lat 80-tych (do tego specjalizującego się chyba w kosmicznych fabułach)

Ode mnie mały minus za to.

Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 07:29:15 »
Kłoszewski znowu robi chałturę w tłumaczeniu. Jaka "Czarna Łaska"? No jaka Łaska?? To zawsze było, jest i będzie Czarną Litością.
Tłumaczył Jacek Drewnowski i Jakub Syty :)

Offline JonasCrow

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #81 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 12:14:44 »
Tłumaczył Jacek Drewnowski i Jakub Syty :)

Bazyliszkowi chodziło o tom z Green Lanternem, a nie o Potwora z Bagien

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #82 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 14:42:08 »
To już chyba drugi przypadek, gdzie jest tylko początek większej całości (chyba 1 część z 2)
Pierwszy przypadek był chyba w "Cnota i występek" i warto zaznaczyć, że ta historia będzie dokończona w archiwalnej historii z tomu "Złoty Wiek" (#70)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #83 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 23:20:48 »
Zemsta Green Lanternów to świetny tom. Wciągająca opowieść o próbie naprawienia wszystkich win Hala Jordana. I powrót Cyborga!! Ale to mało, mało. Czemu nikt nie wyda tego Sinestro Corpse War i dalszych części? Czemu Wydania Specjalne Eaglemoss poległy? :( Znaczy ja się na ten temat już produkowałem, ale żal, że tego nie ma po polsku.


Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #84 dnia: So, 23 Marzec 2019, 15:43:20 »
Ogólnie to co Johns zrobił z GL i całym tym kosmicznym uniwersum jest rewelacją. Powinni to u nas wydać w kilku tomach. Zdaję sobie sprawę, że tomy GL z WKKDC to tylko krople w oceanie, ale warto je mieć jeśli lubi się Latarników.
Nie wiem w jaki sposób TK udziela informacji wydawniczych na wszelkiego rodzaju zlotach/festiwalach komiksu, ale tak duże wydawnictwo jak Egmont powinno czasem wysłuchać głosu fanów i rozważyć to, co można byłoby wydać, żeby uszczęśliwić czytelnika. Mają monopol, mają władzę, ale na pewno nie byliby stratni, jakby potrafili też zadbać o marketingowy przekaz (jak to np. zrobili gdy startowało u nas Odrodzenie).
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2019, 16:01:53 wysłana przez admin »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #85 dnia: So, 23 Marzec 2019, 16:02:10 »
Niestety różnica widoczna jest gołym okiem. W Marvelu, gdzie Egmont ma konkurencję WKKM i SBM to w klasyce potrafi na raz wydawać oprócz bieżącego ANADa też i starsze duże eventy i cykl kosmiczny i różne poszukiwane runy.

Natomiast w DC jest o wiele gorzej. Wydali kontynuacje Potwora z Bagien, to fakt. Potem dwa Kryzysy. I to na razie tyle. Teraz będzie Metal z Rebirth, jast Batman Master Race, ale DC Deluxe raz na 2 miesiące to IMHO za mało. A gdzie właśnie GL Johnsa? Gdzie No Man's Land?? Gdzie Zero Hour? Jeszcze jest masa rzeczy do nadrobienia. Paradoksalnie - współpraca Egmont-Eaglemoss owocuje mniejszą liczbą tytułów niż rywalizacja na polu Marvela.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2019, 16:42:37 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #86 dnia: So, 23 Marzec 2019, 16:14:50 »
Poczekajcie jak się skończy WKKDC bo już widać że będzie więcej DC od Egmont :)

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #87 dnia: So, 23 Marzec 2019, 16:22:18 »

Natomiast w DC jest o wiele gorzej. Wydali kontynuacje Potwora z Bagien, to fakt. Potem dwa Kryzysy. I to na razie tyle. Teraz będzie Metal z Rebirth, jast Batman master Race, ale DC Deluxe raz na 2 miesiące to IMHO za mało. A gdzie właśnie GL Johnsa? Gdzie No Man's Land?? Gdzie Zero Hour? Jeszcze jest masa rzeczy do nadrobienia. Paradoksalnie - współpraca Egmont-Eaglemoss owocuje mniejszą liczbą tytułów niż rywalizacja na polu Marvela.

1. Ludzie z Egmontu wydali  conajmniej 4 Kryzysy, w tym 1, który nie był kryzysem :P
-Kryzys Tożsamości
-Kryzys na Nieskończonych Ziemiach
-Nieskończony Kryzys
-Ostatni Kryzys
-ewentualnie jeszcze Flashpoint + Odrodzenie
2. To co napisał JanT.


Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #88 dnia: So, 23 Marzec 2019, 16:41:23 »
Poczekajcie jak się skończy WKKDC bo już widać że będzie więcej DC od Egmont :)

Oby nie za szybko. Ja chcę 150 tomów jak w Niemczech. Zwłaszcza że inaczej to ja swojego egzemplarza Kingdome Come nie doczekam. No chyba że w maju Egmont znowu je niespodziewanie ogłosi, jak Potwora w zeszłym roku.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #89 dnia: So, 23 Marzec 2019, 16:42:28 »
a jak nie będzie 150 to się obrazisz.
Twój komiks jest lepszy niż mój