Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 190719 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #915 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 12:25:47 »
Dlatego napisałem chyba, bo nie miałem czasu sprawdzić. Zatem poszkodowana jest tylko Europa Wschodnia, bo w Zachodniej dostali chronologiczne grzbiety. Które oczywiście są lepsze i szkoda, że u nas ich nie było.

Offline Roszadok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #916 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 21:11:56 »
Mam takie pytanko kim jest Julie i czy ma to wpływ na jakiś kolejny okres w Batmanie, np. ostatnie 100 zeszytów to retrospekcja opowiadana albo co innego ? Pytam bo wpadł mi w ręce ostatnio tom nr 38 to jest "Batman - Zjawy przeszłości" i tak jakoś zauważyłem że przy przypisach typu "w innym zeszycie było o tym więcej, nr zeszytu" zawsze jest dopisek "- Julie".

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #917 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 21:42:09 »
Julie to Julius Schwartz, były  i już nieżyjący redaktor w DC. Takie dopiski to właśnie zawsze komentarze od redakcji i zwykle się wtedy taki redaktor podpisywał.

Offline Juby

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #918 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 09:20:25 »
Z tym już można polemizować, bo o ile Eaglemoss przedłużyło kolekcję z 60 do 80, o tyle kolejnego przedłużenia mogliśmy nie doczekać niekoniecznie z powodów finansowych, a zawiłości prawnych, licencyjnych lub nieopłacalności dalszego przedłużania w obliczu nowej sytuacji. A przynajmniej takie głosy chodziły, że jednym z powodów mógł być brexit i inne regulacje prawne wynikające z tego, że Wielka Brytfanna nagle stała się dla państw Unii państwem trzecim. Tym bardziej że proces wyjścia trochę trwał, a data wyjścia była przekładana, stąd bezpieczne przedłużenie kolekcji o tylko 20 tomów, a później kaplica. Przejrzystego powodu dalszego nieprzedłużenia tej kolekcji wydawca nie podał, a przynajmniej takiego nie widziałem.

Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Rzeczywiście brzmi to jak prawdopodobny powód nieprzedłużenia kolekcji po raz drugi. Niemniej - o przedwczesnym jej zakończeniu nie może być mowy, bo od początku, przez dwa lata wydawania, planowana była na 60 numerów. Gdyby Eaglemoss zaprzestał na numerze 55, wtedy można by mówić o przedwczesnym zakończeniu, czy też jej urwaniu. Żaden wydawca kolekcji nie gwarantuje przecież, że będzie przedłużał kolekcje, ani że będzie wydawał dokładnie tyle samo tomów w różnych krajach.