Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #90 dnia: So, 23 Marzec 2019, 18:59:00 »
Zwłaszcza że inaczej to ja swojego egzemplarza Kingdome Come nie doczekam.
W Black Label :)

Patrząc na to co się zapowiada (i kiedy) od Egmont to bym się na przedłużenie WKKDC nie nastawiał.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #91 dnia: So, 23 Marzec 2019, 20:18:03 »
Poczekajcie jak się skończy WKKDC bo już widać że będzie więcej DC od Egmont :)

Oby. Choć i tak nie spodziewam się ofensywy na skalę tej z komiksami Marvela. DC rzeczywiście musi się sprzedawać dużo gorzej, skoro jedna kolekcja blokuje szersze działania Egmontu w kwestii DC, podczas gdy dwie kolekcje marvelowskie, nie przeszkadzają by Egmont wydawał Marvel Classic w takich ilościach.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #92 dnia: So, 23 Marzec 2019, 20:31:21 »
Ciekawe czy nowe filmy DC wpłyną na sprzedaż komiksów, jeśli oczywiście przypadną ludowi do gustu.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #93 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:25:32 »
Jak napisał @ramirez82 ta sytuacja jest bardzo zastanawiająca, że przy mniejszej konkurencji jest mniej tytułów. A na targach jeszcze TK mówi że oni dużo DC wydają bo pracują też przy opracowywaniu WKKDC. A pamiętacie jaki był wysyp comiesięcznych Deluxów tuż przed startem tej Kolekcji?  >:(

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #94 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:54:57 »
DC Deluxe co miesiąc, było w roku, w którym startowali z tym projektem. Od następnego roku przeszli na cykl dwumiesięczny, i mogło to być spowodowane słabszą sprzedażą niż oczekiwali. Później w związku z startem Odrodzenia, jeszcze bardziej ograniczyli wydawanie, do czterech tomów DC Deluxe w roku.

Ogólnie to świetna seria, która pozwoliła nam nadrobić sporo zaległości, ale jeśli mieliby w przyszłości wydawać jakieś uznane runy z DC, tak jak to robią w Marvel Classic, chyba musieliby uruchomić jakieś DC Classic - zwykły format, niższa cena, większa częstotliwość. Bo chyba nikt nie wyobraża sobie Flasha, czy GL Johnsa, No Man's Land, Knightfall, czy 52, wydawane tak jak Catwoman, czy WW w Deluxe, jeden tom na rok.


Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #95 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:57:37 »
Ciekawe czy nowe filmy DC wpłyną na sprzedaż komiksów, jeśli oczywiście przypadną ludowi do gustu.

Aquamana obejrzało u nas ponad 750tys osób. Nie sądzę, żeby został tak pozytywnie oceniony, bo spora ilość osób mówiła, że film jest słaby, przeciętny, albo po prostu do obejrzenia i zapomnienia, niezbyt często spotykałem opinie raczej pozytywne w internecie i moim otoczeniu. Ale co ja tam wiem, jestem 1 osobą, a kilkaset ludzi z Polski to nawet nie jest 1% tego co Aquamana widziało.

Problem w tym, że Marvel miał zdecydowanie łatwiej dzięki innym studiom niż Disney, to Fox u nas rozpowszechnił Deadpoola, a przecież jest jeszcze Sony, przez co dostaliśmy w ciągu kilku ostatnich lat conajmniej 3 produkcje z postaciami Marvela na rok, kiedy dla WB/DC 3 produkcje to było maksimum. I mówię to oczywiście o rynku kinowym, nie liczę wideo, bo to nie jest tak popularne.

Zmierzam do tego, że filmy WB/DC raczej nie rozpowszechniły u nas komiksów DC, a przynajmniej nie tak mocno jak w przypadku Marvela.


jeśli mieliby w przyszłości wydawać jakieś uznane runy z DC, tak jak to robią w Marvel Classic, chyba musieliby uruchomić jakieś DC Classic - zwykły format, niższa cena, większa częstotliwość. Bo chyba nikt nie wyobraża sobie Flasha, czy GL Johnsa, No Man's Land, Knightfall, czy 52, wydawane tak jak Catwoman, czy WW w Deluxe, jeden tom na rok.


Już widzę takiego Flasha (jakikolwiek run sprzed 2011), który byłby wydawany u nas przez ponad 5 lat :>

A co do pomysłu, nie muszą raczej startować z serią, Gotham Central nie było w DC Classic podobnie jak JLA.



Ale takiego Old Flasha bym chętnie zobaczył, bo Wally West z Pre-Flashpoint to mój ulubiony Flash, a ja mogę co najwyżej liczyć na co najwyżej średniego Speedstera z N52 czy niezbyt dobrego z Rebirth.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2019, 22:02:28 wysłana przez Gascon200 »

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #96 dnia: So, 23 Marzec 2019, 23:00:33 »
1. Ludzie z Egmontu wydali  conajmniej 4 Kryzysy, w tym 1, który nie był kryzysem :P
-Kryzys Tożsamości
-Kryzys na Nieskończonych Ziemiach
-Nieskończony Kryzys
-Ostatni Kryzys
-ewentualnie jeszcze Flashpoint + Odrodzenie
Wg tego co DC ostatnio ustanowiło to Flashpoint jest kryzysem, Odrodzenie już nie. Najnowszym Kryzysem jest Dark Nights: Metal.

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 10:59:22 »
Ależ miło się czytało "Zemstę Green Lanternów". Sporo nawiązań do takich opowieści jak m.in. "Emerald Twilight" i "Rządy Supermanów", a przy okazji przekonująco prowadzone osobowości - w tym zwłaszcza Guy Gardner. Bardzo podeszły mi również rysunki zaproponowane m.in. przez Ivana Reisa. Aż żal, że nie ma perspektyw na całościową publikacje stażu Geoffa Johnsa w "Green Lantern vol.4". Poprzednia dekada to był bardzo dobry czas dla tej marki i niniejszy tom trafnie to oddaje.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 12:17:43 »
Ja natomiast odpuściłem sobie ten tom i kolejny z Zielonym Latarnikiem. Ciągle liczę, że Egmont weźmie się za to w całości.  :)

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 12:51:40 »
Oby, choć niestety czarno to widzę (wolałbym się mylić). Ogólnie po całkiem dobrych latach 2016-2017 (JLA, Gotham Central) Egmont odpuścił głównonurtowe serie DC Comics sprzed restartu AD 2011. Dlatego coś mi się zdaje, że prędzej Sideca wyda komplet "Boba Morane'a" niż doczekamy się kompleksowej edycji "GL" według Johnsa.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 13:36:37 »
Ogólnie po całkiem dobrych latach 2016-2017 (JLA, Gotham Central) Egmont odpuścił głównonurtowe serie DC Comics sprzed restartu AD 2011.
Tylko na czas trwania WKKDC :)

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 13:38:16 »
Obyś Janie - po raz kolejny zresztą - okazał się fachowym profetą :)

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 15:26:00 »
Tylko na czas trwania WKKDC :)

Jeśli faktycznie to blokuje wydanie GL to znajdę ciebie... I postawię piwo :D
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:37:57 »
Ja natomiast odpuściłem sobie ten tom i kolejny z Zielonym Latarnikiem. Ciągle liczę, że Egmont weźmie się za to w całości.  :)

Spoiler: PokażUkryj


Oj chłopaki, żebyście się nie przejechali na tezie, że to zła Kolekcja z komiksami DC blokuje Egmontowi możliwość działania. A jeśli jej nie będzie to od razu TK wyda ważne zaległości i dobre rzeczy z przeszłości. Dla mnie to absurd jest, skoro po marvelowskiej stronie są dwie Kolekcje i pozycje Muchy, a mimo to Egmont wydaje dwa razy tyle komiksów Marvela co DCków.

Wg mnie problemem jest to, że to Egmont wziął się za tłumaczenie WKKDC i dzięki temu ma jakiś tam zysk z tej Kolekcji. I uważa że to wystarczy i że nie musi wypuszczać więcej tytułów pod własnym szyldem, bo i tak i tak klienci nie mają alternatywy. Największy mój żal wynika z braku kolejnych Wydań specjalnych Kolekcji. Ani GL Johnsa, ani Legacies, ani Knightfall na twardo, ani No Mans Land.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 16:50:27 wysłana przez Bazyliszek »

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 17:16:16 »
A jeśli jej nie będzie to od razu TK wyda ważne zaległości i dobre rzeczy z przeszłości.

Mam wrażenie, że chcielibyście by - nieważne kto - Egmont czy Hachette - mieli by w dwa lata wydać większość komiksów z 60 letniej historii Marvela/DC. I pewnie wydadzą, ale zajmie im to powiedzmy 10 lat. Co jest słuszną strategią nie obciążania portfeli czytelników i przyzwyczajania ich do długoterminowego pozostania z wydawnictwami.