Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188755 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #300 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 06:50:56 »
Mam wrażenie że ostatnie 2 albo 3 tomy mają lepszą jakość papieru.

Jest jakby grubszy. Przy wcześniejszych tomach wydawało mi się że zaraz się potarga.

Tez macie podobne odczucia ?

Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #301 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 07:29:53 »
Ekscytujące, kolejny niekompletny komiks w niekompletnej kolekcji niekompletnych runów.

Całe szczęście, że Egmont zdążył to wydać.
Co za koleś ty

Przecież te 2 tomy Swampa w WKKDC zawierają dokładnie to samo, co 1. tom od Egmontu. Teraz kupuję 2. i 3. od Egmontu i jestem zadowolony. Jakbyś narzekał na inne runy z kolekcji to tak, ale w przypadku Swamp Thinga oraz Catwoman nie masz na co.

Mam wrażenie że ostatnie 2 albo 3 tomy mają lepszą jakość papieru.

Jest jakby grubszy. Przy wcześniejszych tomach wydawało mi się że zaraz się potarga.

Tez macie podobne odczucia ?

Tak

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #302 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 07:45:21 »
Ekscytujące, kolejny niekompletny komiks w niekompletnej kolekcji niekompletnych runów.
Wydaje mi się, że napisałeś to trochę na wyrost. Faktycznie ten tom to akurat wycinek z runu Moore'a i też cieszę się, że Egmont to wydał w całości. Ale i tak w WKKDC ujrzeliśmy całe mnóstwo pełnych historii, ciekawych one-shotów, a przede wszystkim originów różnych postaci ze świata DC (w tym aż 3 Supermany  ;); żałuję tylko, że Nightwinga się nie doczekaliśmy). Wystarczy spojrzeć na listę i zobaczysz, że takich komiksów, o których pisałeś jest jak na lekarstwo. W odróżnieniu do kolekcji SBM  ;)

Offline Damballa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #303 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 16:36:39 »
Co za koleś ty

Przecież te 2 tomy Swampa w WKKDC zawierają dokładnie to samo, co 1. tom od Egmontu. Teraz kupuję 2. i 3. od Egmontu i jestem zadowolony. Jakbyś narzekał na inne runy z kolekcji to tak, ale w przypadku Swamp Thinga oraz Catwoman nie masz na co.

Jesteś pewny, że i Swamp Thing i Catwoman z kolekcji zawierają to samo? Bo mnie się wydaje, że jednak brakuje im po jednym zeszycie, w stosunku do tego co wydał Egmont.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #304 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 17:57:27 »
Nie mówiąc o tym, że trzeba więcej zapłacić. No ale ma się przynajmniej superekskluzywną kolekcję w komplecie, PANORAMA NAJWAŻNIEJSZA  ;D

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #305 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 18:53:29 »
W Swamp Thingu WKKDC nie ma pierwszego zeszytu pisanego przez Moore'a, w którym domykał on wątki rozpoczęte przez innego scenarzystę (tego zeszytu nie było też np. w poprzednim wydaniu zbiorczym Egmontu). W sumie nie wnosi on specjalnie nic istotnego chyba.
Za to są pierwsze zeszyty ze Swamp Thingiem (po jednym w każdej części WKKDC). Sam nie wiem co bardziej wartościowe.

Osobiście mam wydanie Egmontu i jestem w miarę zadowolony ("w miarę" bo naprawdę mogli użyć troszkę innego papieru do tego komiksu), ale nie widzę powodu by szydzić z kolekcji przy okazji.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #306 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 19:02:11 »
W wydaniu WKKDC brakuje jeszcze annuala (40 stron) więc z tym zeszytem 20 to sporo :)

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #307 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 19:32:23 »
PANORAMA NAJWAŻNIEJSZA  ;D
zadziwiające jest jak dużą fiksację na temat panoram mają osoby krytykujące kolekcje.

Offline Voitas

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #308 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 12:56:14 »
Ktoś jest zainteresowany niemieckim wydaniem kolekcji? Ostatnio na targu staroci koleś miał całe pudło zafoliowanych numerów w jakiejś śmiesznej cenie, 10 PLN chyba za sztukę.

Offline Rudiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #309 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 15:15:35 »
Prenumeratorzy - dostaliście majowe komiksy? 71 i 72?

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #311 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 16:41:29 »
Dzięki za prezentację. Oj, lubują się rysownicy tego tomu w całostronicowych kadrach ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Arne

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #312 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 18:46:48 »
@rudiok:
Tak, prenumerata 72 i 73 dostalem 23 maja.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 12:18:37 »
Ja też dostałem już dawno 72 i 73

Offline Nawimar III

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 15:14:24 »
"Poszukiwany Hal Jordan" to kolejna udana propozycja w tej kolekcji. Z jednej strony po brzegi upchana akcją; z drugiej sporo udanych nawiązań do mitologii Zielonych Latarni. Warstwa plastyczna bardzo dynamiczna i pasuje jak ulał do energetycznych scenariuszy Johnsa. Miło że w ramach tej kolekcji przytrafiła nam się już trzecia opowieść z okresu przełomowego stażu wspomnianego twórcy. Jej mankamentem jest natomiast okoliczność, że to ledwie wstęp do "Wojny z Korpusem Sinestro", opowieści na której polską edycje póki co nie ma widoków.