Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188781 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:00:57 »
Zwiększyli w DC Odrodzeniu w porównaniu do Nowego DC. I tak to nic nie dało, bo jak widać zamykają dwie serię (i pewnie nie będą to jedyne cięcia).
A w Nowym DC nie zamykali serii? Superman, Wonder Woman, JLA i twoje kochane All-Star Western :) Już pominę serie zamknięte na szybkości przez start Rebirth. Wiadomo też że Marvel wypycha DC.

Offline Red Fury

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:08:34 »

Takie Eaglemoss to ma dopiero dobrze. Tyle dubli na rynku i nadal ciągną kolekcję. Jeśli przedłużą to też się zdziwię, oczywiście nie ma nic przeciwko ale jeśli jednak może to będzie sygnał, że DC wcale nie jest tak źle na naszym rynku jak niektórzy sądzą. Tylko ludzie po prostu wolą zbierać kolekcje niż to co oferuje Egmont. Ale by była beka gdyby się okazało że Swamp Thing lepiej się sprzedał w WKKDC niż ten z Egmontu. :D
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Online isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:39:22 »
Trzeba przypomnieć jeden fakt, że to Egmont przygotowuje tę kolekcję. Jest jedynym wydawnictwem, które oferuje tytuły od DC. Dla nich jest to wygodna sytuacja, bo nie płacą za materiału, nie ponoszą ryzyka spadku sprzedaży, a kasują za przygotowanie tytuły. Idealna sytuacja. Nie wiem, jak wygląda sprawa tłumaczeń, ale jeżeli oni są ich właścicielem to, co szkodzi po kolekcji wydać tomy jeszcze raz, gdy wszystko jest, a koszty przygotowania będą niskie.

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 21:51:40 »
Mi w prenumerate wlozyli karteczke ze ze wgledu na duze zainteresowanie przedluzaja do 80 i wkrotce szczegoly na Fb.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:39:02 »
twoje kochane All-Star Western
All-Star Western to ty szanuj

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:10:58 »
Kupuję tę kolekcję w całości i mam co do niej maksymalnie sprzeczne uczucia:
Z jednej strony się irytuję, że co 2 tygodnie muszę wydać kasę i wygospodarować miejsce na półce.
Z drugiej strony cieszę się, że mogę regularnie co 2 tygodnie poznać więcej DC z przeszłości.

Zastanawiam się czy Wy liczycie na przedłużenie czy na koniec kolekcji ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline U.F.O

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:48:10 »
Kupuję tę kolekcję w całości i mam co do niej maksymalnie sprzeczne uczucia:
Z jednej strony się irytuję, że co 2 tygodnie muszę wydać kasę i wygospodarować miejsce na półce.
Z drugiej strony cieszę się, że mogę regularnie co 2 tygodnie poznać więcej DC z przeszłości.

Ja mam tak z 4 kolekcjami ;)

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:51:01 »
A które zbierasz ?

I którą najbardziej cenisz ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline U.F.O

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 00:10:35 »
wkkm, wkkdc, sbm i starwars. Którą najbardziej cenie ? Hmm, zdaje się ze sbm (fajne, w miare skonczone historie kazdego bohatera), chociaż jest na równi z wkkm. wkkdc może przeczytałem z 5 tomów a sw nie przeczytałem ani jednego (jakoś nie mam weny żeby się za nie zabrać) ;) Co do miejsca na komiksy, cóż, człowiek w pewnym momencie przestaje liczyć sztuki, a zaczyna liczyć metraż :D

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 06:50:44 »
Może to głupie pytanie, ale po co kupować komiksy, jak się ich nie czyta ?

Mi w WKKDC bardzo podobają się te dodatkowe, stare historie.
Brakuje mi natomiast dodatków takich jak w WKKM (dokładniejsze biografie autorów, historia okoliczności powstawania danego komiksu) czy SBM (początki bohaterów, kamienie milowe itp)

Nie wiem jak na tle dodatków wypadają inne kolekcje (Conana i Star Wars czytałem po jednym tomie)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 07:13:30 »
A mnie w większości nużą te historię z dodatków, zwłaszcza te oldsqlowe z lat 60. To jest niestrawne w dzisiejszych czasach :D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

majkelus81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 07:29:11 »
Nie wiem jak na tle dodatków wypadają inne kolekcje (Conana i Star Wars czytałem po jednym tomie)
Co do Star Wars się nie wypowiem, ale w przypadku Conan jest różnie. Są tomy gdzie dodatków brak, albo są w śladowych ilościach (w postaci notki o twórcy, jednego szkicu z portfolio i tyle). Są też tomy bogate w dodatki w postaci szkiców, historii świata, artykułów itp. Jedyną obecną rzeczą w każdym tomie poza komiksem oczywiście jest wstęp (i jest to najczęściej streszczenie zawartych komiksów w tomie) oraz galeria kolorowych okładek.

Wg mnie najlepiej prezentują się dodatki w Kolekcji Transformers. W każdym tomie napisany wstęp/artykuł nie jest streszczeniem historii tylko przybliża samą historię tworzenia serii zarówno w Marvel US jak i Marvel UK. Są dodatkowe ilustracje promujące, zestaw okładek (z Marvel US i UK) a także sceny/zakończenia alternatywne jakie się nie pojawiły lub zostały użyte w Marvel UK i tego naprawdę jest sporo.

Offline U.F.O

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 09:34:12 »
Może to głupie pytanie, ale po co kupować komiksy, jak się ich nie czyta ?
Pewnie ze nie jest to głupie pytanie, już na nie odpowiadam. Ja mam coś takiego, że jak nie mam chęci na dany komiks/tytuł to nie czytam, nic na siłę, czekam aż najdzie mnie ochota, wtedy potrafię przez kilka dni z rzędu pochłonąć cala serie. A komiks wole kupić na zapas, żeby później nie pluć sobie w brodę jak nie będzie dostępny, a pozostanie jedynie rynek wtórny i cena skacze o 200%, kilka razy się tak przejechałem i powiedziałem sobie, lepiej kupić na zapas, niech leży, przyjdzie czas i chęć to się przeczyta ;)

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 19:17:18 »
Przeczytałem Batman i Syn oraz Czarną Rękawicę. Super! O ile wiele tytułów Morrison jest dla mnie niestrawnych (Action Comics), to to wyszło świetnie. Gdy będę nadrabiał kanoniczne DC od Kryzysu, to na pewno na Batmana Morrisona znajdzie się tam miejsce.

Offline foch-man

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #44 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:07:17 »
Przeczytałem Batman i Syn oraz Czarną Rękawicę. Super! O ile wiele tytułów Morrison jest dla mnie niestrawnych (Action Comics), to to wyszło świetnie. Gdy będę nadrabiał kanoniczne DC od Kryzysu, to na pewno na Batmana Morrisona znajdzie się tam miejsce.
Zgadzam sie z opinia co do Morrissonowego Batmana a w zasadzie jego zajawki ktora dostalismy po polsku. Tyle bylo glosow krytycznych ze do lektury Batman i syn zabieralem sie jak pies do jeza i dopiero premiera rekawicy mnie zmobilizowala a tu niespodzianka. Bardzo przyjemna lektura poki co napewno nie wybitna czy dziejowa ani nie redefiniujaca Batmana ale mam satysfakcje po lekturze i dostarczyla rozrywki.
W zadnym wypadku natomiast nie dorasta do Batmana by Frank Miller, Alan Grant czy ...Grant Morrisson z czasow jego prime (w zakresie Batmana to Gotyk i jeszcze lepszy Azyl).