Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 188798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #210 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 10:02:53 »
...sam Cooke wzorował się na nim pisząc Nową granicę.

O właśnie, zapomniałem, że największą zajawkę na ten komiks miałem po lekturze dodatków do Nowej granicy.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #211 dnia: Nd, 21 Kwiecień 2019, 10:49:46 »
No dobra, powiem, że nie spodziewałem się finalnego twistu w "Złotej Erze". Tzn. wiedziałem że tak to się skończy, ale dlaczego, to mnie trochę zaskoczyło. Początek jest nieco zbyt rozwlekły, gdy poznajemy dość smutne losy herosów po II WŚ i ich psychiczne problemy. Brak znanych twarzy może skutkować pewnym znudzeniem lub zagubieniem się w wątkach. Ale gdy wszystko zbierze się do kupy, od razu robi się wartko i w sumie warto to przeczytać. Naprawdę czuć tu trochę klimat po Strażnikach czy Dark Knight Returns.

Z uwag technicznych - DC mogłoby lepiej nakładać nowe komputerowe kolory, bo w paru miejscach widać niechlujność. Stylem to przypomina tego pierwszego Amazing Fantasy o Spider-Manie, również z nowymi kolorami.

Online R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #212 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:46:56 »
Witamy,

Mamy informację że wydawnictwo nie planuje przedłużenia tej kolekcji na rynku polskim.

 

Regards / Pozdrawiam

Justyna Banach-Maślak

Biuro Obsługi Klienta


90-057 Łódź,ul. Sienkiewicza 85/87

Tel : 48 42 686 03 15

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #213 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 16:56:52 »
I to akurat dzisiaj to ogłoszono, kiedy zapowiedziano katalog Egmontu :)

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #214 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:05:40 »
Biedny Bazyl się pochlasta jak to przeczyta. Akurat WKKDC w przeciwieństwie do WKKM mi szkoda. Cóż, pozostaje liczyć, że Egmont odważniej wejdzie w te klimaty.

Online Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #215 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:17:16 »
Kolejna kolekcja brutalnie przerwana... Spieszmy sie kochac kolekcje, tak szybko odchodza. :'(
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #216 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:18:40 »
Kolejna kolekcja brutalnie przerwana... Spieszmy sie kochac kolekcje, tak szybko odchodza. :'(

Z tym że WKKDC ma kilka razy gorszy format od WKKM. Na komiksy z DC Deluxe można narzekać, ale obwoluty przynajmniej można zdjąć, w dodatku sam papier mniej cuchnie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #217 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 17:39:06 »
To było widać po planach Egmontu :)

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #218 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 18:02:35 »
Z tym że WKKDC ma kilka razy gorszy format od WKKM. Na komiksy z DC Deluxe można narzekać, ale obwoluty przynajmniej można zdjąć, w dodatku sam papier mniej cuchnie.
Z tym, że przez przerwanie kolekcji (niedociągnięcie jej przynajmniej do tomu 100) nie dostaniemy najprawdopodobniej nigdy po polsku (a i po angielsku spora część OOP) paru naprawę ciekawych historii z DC

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #219 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 18:21:21 »
Z tym że WKKDC ma kilka razy gorszy format od WKKM. Na komiksy z DC Deluxe można narzekać, ale obwoluty przynajmniej można zdjąć, w dodatku sam papier mniej cuchnie.

No i co w związku z tym?

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #220 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 19:19:29 »
No i co w związku z tym?

To że niezbyt lubię wkkdc przez to i nie szkoda mi zbytnio, że kolekcja zostanie urwana. Jak wam się podoba - wasza sprawa, mi już bardziej odpowiada WKkM albo SHm
Z tym, że przez przerwanie kolekcji (niedociągnięcie jej przynajmniej do tomu 100) nie dostaniemy najprawdopodobniej nigdy po polsku (a i po angielsku spora część OOP) paru naprawę ciekawych historii z DC

Cóż, są plusy dodatnie i plusy ujemne :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Kwiecień 2019, 19:28:40 wysłana przez Gascon200 »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #221 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 20:56:05 »
Kolejna dziwna decyzja. W innych krajach funkcjonują kolekcje i pojedyncze wydawnictwa lub całe serie tytułów Marvela czy DC. Tylko u nas jest albo Egmont albo Hachette albo Eaglemoss albo w ogóle nic. Chyba każdy z wydawców założył sobie jakieś chore progi sprzedażowe na swoje tytuły zamiast dostosować się do rzeczywistości naszego kraju. Tak naprawdę jedynym poszkodowanym w tym wszystkim jest klient. Traci możliwość wyboru. A wydawnictwo jakikolwiek zysk. Bo nie wyda to nie zyska :D Gdzie tu logika ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #222 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 22:41:08 »
Kolejna dziwna decyzja. W innych krajach funkcjonują kolekcje i pojedyncze wydawnictwa lub całe serie tytułów Marvela czy DC.

Pytanie jeszcze co to za kraje. Pamiętam z opowieści "starszych" forumowiczów na "starszym" forum jak to drzewiej bywało przed WKKM gdy wszyscy kupowali/czytali to samo w tym samym czasie, bo taka smętna była podaż. Teraz chyba nie ma nikogo kto brałby wszystko co wychodzi, bez różnicy - kolekcje/wydawnictwa. Kasa/czas/przestrzeń życiowa nie pozwalają. I widocznie zysk z kolekcji stopniał do tego stopnia, że zabawa w ten konkretny biznes już się nie klei.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #223 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 03:08:07 »
@UP
Taaaa jasne. Zysk stopniał do tego poziomu, że Egmont wyda Blackest Night i Batman Metal, bo DC już prawie w ogóle nie schodzi. W ogóle się nie zgadzam z tą teorią.

Zakończenie WKKDC na zaledwie 80 tomie to jest ponury żart. W ogóle nie śmieszny.

ETZ!

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #224 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 07:38:02 »
80 i koniec jest smutek i niemile zaskoczenie, ale kasa sie nie zmarnuje(w inne kolekcje nie wchodze),bede kupowal wiecej od choćby Studia Lain :)