Autor Wątek: Warren Ellis  (Przeczytany 6843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 08:29:35 »
Transmetropolitan miał genialny początek, kilkanaście pierwszych zeszytów było naprawdę dobrych i błyskotliwych a potem komiks zamienił się w jakieś słabe political-fiction i tak już do samego końca. Poza tym główny bohater z tomu na tom robił się coraz bardziej irytujący.

W czasach Mandragory byłem zachwycony postacią Pająka Jerusalem.
Kiedy w końcu udało mi się przeczytać całość w czasach nowożytnych, ze smutkiem stwierdziłem, że z ciekawej i charyzmatycznej postaci zmienił się on z czasem w będącego wiecznie na prochach klauna. Zupełnie jak doktor House :). Czar prysł.
Serię wymęczyłem do końca, ale nie będę już raczej do niej wracał.

Offline LordDisneyland

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 21:07:15 »
Czy ktoś z was czytał może "Cemetery Beach' i napisałby kilka słów o tym tytule? warto po to sięgnąć?
,, - Eeeeech.''

Offline Death

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 18:00:17 »
Vision tylko niezły? To genialny komiks jest.

Offline Toranga

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 20:35:45 »
Tylko niezły.

Online Leyek

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 22:44:32 »
Z Marvel Now chyba najlepszy (choć osobiście bardzo lubię Ms. Marvel szczególnie jak rysuje Alphona), ale to jest komiks na max. 8/10. A genialne rzeczy to są na 9+ czy 10, czyli pozycje takie jak Miracleman Moore'a czy Strażnicy.

JanT

  • Gość
Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:06:13 »
Czyli 8 to tylko niezły?

Offline gashu

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:19:53 »
Skala jest od 7 do 10.

Offline Death

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 12:07:35 »
I właśnie 9 przyznałem. 10 to już jest dla Sandmana, Pasażerów wiatru lub Strażników.

Offline Koalar

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 12:38:13 »
Ja jestem świeżo po lekturze Planetary. Swego czasu czytałem to od Manzoku i wtedy nie zrobiło to na mnie takiego wrażenia jak teraz. Historia jest dość skomplikowana, jest w niej mnóstwo zakręconych motywów i dużo odniesień do postaci popkultury. To, co się dzieje z tymi postaciami u Ellisa, jest brutalniejsze od tego, co zwykle dzieje się z tymi postaciami w ich oryginalnych historiach. Mamy też oczywiście bardzo ciekawe własne postacie Ellisa. Jak do tego dołożymy świetne rysunki Cassadaya, to już w ogóle dostajemy komiks z wyższej półki w delikatesach. W 2. tomie jest jeszcze ciekawa historia dodatkowa z Trójcą DC i jeszcze jedna perełka z Batmanem - bardzo polecam fanom Gacka (z batrekomendacją!), krótka historia, a przyjemniejsza niż wiele grubych Batków wydawanych u nas ostatnimi czasy.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

c08mk

  • Gość
Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 16:05:12 »
Czy Planetary i Authority są to komiksy włączone do świata DC?
Ogólnie po Zegarze Zagłady jestem zniechęcony do komiksów, które na siłę są włączane do głównego nurtu DC czy Marvela. Wolałbym uniknąć kupowania crossoverów, które mi jednak nie leżą.

Online michał81

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 18:37:23 »
Czy Planetary i Authority są to komiksy włączone do świata DC?
Ogólnie po Zegarze Zagłady jestem zniechęcony do komiksów, które na siłę są włączane do głównego nurtu DC czy Marvela. Wolałbym uniknąć kupowania crossoverów, które mi jednak nie leżą.
Planetary i Authority to część świata WildStorm pisałem o tym tutaj. Planetary poza crossami zawartymi w tomie 2 nigdy nie przeplatało się z uniwersum DC.
W przypadku Authority sprawa jest bardziej złożona. Postacie z tej serii finalnie przeszły do DC podczas New52 (Nowe DC Comics). Potem dostały nowe wersje w serii Wild Storm (w 2017), którą napisał Ellis. Obecnie pojawiają się na drugim planie w seriach z bohaterami DC np. w Batmanie.
Należy jednak zaznaczyć, że te dwa tomy Authority, które się ukazały na naszym rynku, nie mają z uniwersum DC nic wspólnego. Finalnie Authority może się wydawać mniej przystępne od Planetary, bo jest kontynuacją/spin offem serii Stormwatch, gdzie te postacie debiutowały i pierwszym tomie nawet jest kilka nawiązań do tej serii.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Kwiecień 2021, 18:39:53 wysłana przez michał81 »

Offline nicolascage

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #26 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 04:51:49 »

Offline Takesh

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #27 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 09:41:26 »
https://www.cbr.com/image-wont-publish-warren-ellis-work-until-he-makes-amends-with-somanyofus/

Image nie będzie publikować niczego Warrena do czasu, jak się nie dogada z pokrzywdzonymi.

Zrobił już pierwszy krok, więc oby jak najszybciej się to skończyło, bo czekają kolejne części Fell'a 😀👍

Offline Chmielu

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 13:14:15 »
Sęk w tym, że Ellis kiedy wycofał się w tamtym roku "żeby nad sobą pomyśleć" nie przestał nagabywać innych panienek w sieci. Także - ten tego - potrzeba wysyłania zdjęć warrenka gotkom okazała się jednak silniejsza. :D
Inna sprawa - jak się poczyta te smuty rodem z "metoo" to się człowiek zastanawia jak można być tak głupim jak te panny.
Generalnie jednak od czasu tej sprawy nasuwają się skojarzenia z Ellisem jako pająkiem w sieci (!) cierpliwie czekającym aż jakaś ofiara wpadnie. Pora już chyba na pseudonim artystyczny, bo niebawem mogą skończyć się oszczędności za "RED".
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Warren Ellis
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 16:50:14 »
Planetary to jeden z najciekawszych komiksów w DC Deluxe, choć żeby to zauważyć trzeba zaliczyć całość. Autorithy również daje rady z czego najlepsza jest część trzecia z wielkim meteorytem.