Autor Wątek: Vertigo  (Przeczytany 67371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 20:24:17 »
Szkoda, że Promethea nie wyjdzie z taką okładką, wygląda bardzo fajnie:

Wrzuciłem zdjęcia tego nowego wydania na 20 lecie. Może kogoś zainteresuje.

https://postimg.cc/gallery/h8djpwsk/

W środku kilka plansz ze środka. Może kogoś przekona do zakupu serii.

sum41

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 20:25:52 »
Egmoncie daj Tom Strong a nie ta nudna Promrthe.

Offline arczi_ancymon

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 20:42:10 »
Wrzuciłem zdjęcia tego nowego wydania na 20 lecie. Może kogoś zainteresuje.

https://postimg.cc/gallery/h8djpwsk/

W środku kilka plansz ze środka. Może kogoś przekona do zakupu serii.

Oho, ale szycie to nie jest za dobre. Mam nadzieję, że jakimś cudem Egmont się bardziej postara, bo widzę, że tutaj 1/6 plansz nie widać.

Offline Antari

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 21:41:59 »
Oho, ale szycie to nie jest za dobre. Mam nadzieję, że jakimś cudem Egmont się bardziej postara, bo widzę, że tutaj 1/6 plansz nie widać.

Złudzenie na zdjęciach. Szycie moim zdaniem jest ok. Jeszcze nie czytałem, więc nie było jak mocniej otworzyć każdej kartki. A duży format robi lepszy efekt przy pracach Wiliamsa III niż Standard HC. Graficznie absolutna petarda.

Z tymi Deluxe'ami to DC naprawdę dało radę. Najpierw Animal Man, teraz Promethea. Tak mi się podobają, że nie zamieniłbym tych wydań na omniaka ani absoluta. 
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 21:43:58 wysłana przez Antari »

Offline donT

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 21:47:32 »
W środku kilka plansz ze środka. Może kogoś przekona do zakupu serii.
Mnie przekonalo! Nie bylem pewny na 100%, bo mimo, ze to Moore, nie wiem o niej nic. Teraz przynajmniej widze, ze graficznie jest cud, malina.
Dzieki Antari!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Jaxx

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 09:05:29 »
Wrzuciłem zdjęcia tego nowego wydania na 20 lecie. Może kogoś zainteresuje.

https://postimg.cc/gallery/h8djpwsk/

W środku kilka plansz ze środka. Może kogoś przekona do zakupu serii.

Dzięki bardzo. Mnie przekonało... ale aby na razie odpuścić tę pozycję. Do tej pory podchodziłem do niej raczej pozytywnie, chociaż bez zbytniego entuzjazmu. Sama tematyka - inkarnacja jakieś tam bogini - do końca może mnie nie kupuje i nie wiem, czy bliżej temu komiksowi do s-f czy horrorowi, ale to już wystarczyło, abym chciał się przekonać, jak to smakuje. Sam styl rysowania fenomenalny, więc znowu argument za. Ale przedstawione plansze pokazują jakieś ekstremalnie odjechane eksperymentowanie z formą, kadrowaniem i narracją, a tego jako zwolennik raczej tradycyjnego podejścia do formy raczej nie lubię i unikam (po prostu mnie męczy czytanie takich tripów). Nie wiem, jaka część tego komiksu jest właśnie tak utrzymana, ale praktycznie każda plansza z przedstawionych wygląda jak zabawa formą, a to dla mnie już nieco za dużo. Do tego chyba ten komiks jest na wskroś przesączony metafizyką, a to już zdecydowanie nie dla mnie. Więc w maju, w tym zalewie dóbr, odpuszczam. Nie mówię nie... ale na pewno mówię "jeszcze nie teraz".     
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Marzec 2019, 09:19:19 wysłana przez Jaxx »

Małpisyn

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 09:35:21 »
Ale przedstawione plansze pokazują jakieś ekstremalnie odjechane eksperymentowanie z formą, kadrowaniem i narracją, a tego jako zwolennik raczej tradycyjnego podejścia do formy raczej nie lubię i unikam (po prostu mnie męczy czytanie takich tripów). Nie wiem, jaka część tego komiksu jest właśnie tak utrzymana, ale praktycznie każda plansza z przedstawionych wygląda jak zabawa formą, a to dla mnie już nieco za dużo.   

Ciekawe, że dla jednych taka forma komiksu to uczta, a dla innych męka. Ja, po przeczytaniu twojego posta, brałbym komiks w ciemno (mimo że pisałeś, dlaczego nie będziesz go brał). Pamiętam, gdy czytałem "Alan Moore. Wywiady" i znajdujące się tam opisy kadrów tego komiksu (m.in. słynna wstęga Moebiusa) - aż mnie nosiło, żeby mieć ten komiks.

Dla pewności (gdyż często przy słowie pisanym następuje nieporozumienie) - nie krytykuję twojego wyboru. Ciekawią mnie tylko tak diametralne różnice w odbiorze i oczekiwaniu co do ułożenia kadrów. Ja bym chciał, żeby wychodziło więcej komiksów z takim kwaśnym ułożeniem, a inni oczekują bardziej standardu i spokoju, niezakłócającego odbioru treści.

Offline robbirob

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 09:37:55 »
Wrzuciłem zdjęcia tego nowego wydania na 20 lecie. Może kogoś zainteresuje.

https://postimg.cc/gallery/h8djpwsk/

W środku kilka plansz ze środka. Może kogoś przekona do zakupu serii.
Mnie nie musiałeś przekonywać, bo i tak bym kupił, ale moją żonę przekonałeś :)

Offline Antari

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 09:45:09 »
Dla mnie to też zaleta ale nie sposób się nie zgodzić, że taka lektura wymaga większego przygotowania niż np. trykoty w kwestii choćby językowej. Na pewno potrzebny jest większy wysyłek, skupienie na kadrach, jest też spora ilość tekstu. Nie przychodzi to tak neutralnie jak pozycje mniej angażujące. Dlatego nie każdy może mieć ochotę na takie klimaty np. po pracy, gdyż oczekuje wyłącznie relaksującego odpoczynku przy komiksie. Jedno jest pewne, moim zdaniem Promethea prezentuje się fenomenalnie, muszę jak najszybciej się zagłębić w lekturę tego wydania :)

Offline Jaxx

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 10:12:04 »
Dla pewności (gdyż często przy słowie pisanym następuje nieporozumienie) - nie krytykuję twojego wyboru. Ciekawią mnie tylko tak diametralne różnice w odbiorze i oczekiwaniu co do ułożenia kadrów. Ja bym chciał, żeby wychodziło więcej komiksów z takim kwaśnym ułożeniem, a inni oczekują bardziej standardu i spokoju, niezakłócającego odbioru treści.

Problemem dla mnie nie jest samo stosowanie takiej narracji, a raczej jej intensywność. Saga o Potworze z Bagien jest dla mnie na tym polu idealnie wyważona - tripy są raczej okazyjne, służące podkreśleniu pewnych sytuacji i nie dominują w historii, przez co odbiera się je dużo przyjemniej, żeby nie powiedzieć lżej. Promethea na tym polu jawi mi się jako komiks całkowicie (a przynajmniej w większości) na tym zbudowany i właśnie to mi osobiście nie bardzo odpowiada. Jeżeli któryś miesiąc będzie dla portfela lżejszy, to wówczas pewnie dam mu szansę.




Online Voitas

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 10:36:30 »
Ile tomów będzie miała ta Promethea? 5?

ramirez82

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 10:43:22 »

Online Voitas

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 10:52:35 »
Przeglądam przykładowe kadry w necie. Bardzo dużo jest dwustronicowych kadrów. Nie boicie się, że przy standardowym szyciu komiksów Egmontu dużo stracimy na łączeniu stron? Zawsze mnie to wkurza.

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 10:59:38 »
  A format jaki będzie? Taki Top 10 jak dla mnie mocno stracił na wydaniu w tym standardowym formacie. Promethea wydana zostanie zdaje się w ramach Mistrzów Komiksu a tam rozmiary komiksów są mocno niejednorodne. Ja bym z chęcią dopłacił i 20 złotych do tomu, aby tylko dało się to komfortowo przeglądać. A patrząc na te przykładowe grafiki z internetu jest tam co przeglądać.

JanT

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 11:00:37 »
Będzie wydana standardowo jak inne Vertigo.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Marzec 2019, 11:02:21 wysłana przez JanT »