Autor Wątek: Vertigo  (Przeczytany 67360 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #225 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 21:51:57 »
Ja się poddałem po dwóch zeszytach z każdej serii. I cieszę się, że mój komplecizm nie wziął góry w tym przypadku. Co więcej, zrobiłem krok wstecz, zrewidowałem swój pogląd na temat Sandmana i szans, że go kiedykolwiek ponownie przeczytam i... całość poszła na allegro. :D  Zaogrąglajac tym samym ikosć pozycji Vertigo w moich zbiorach (chyba) do .. 0
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Marzec 2020, 21:53:49 wysłana przez Bender »

Offline laf

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 16:59:12 »
Zaogrąglajac tym samym ikosć pozycji Vertigo w moich zbiorach (chyba) do .. 0
To trochę szkoda. Ja do tej pory z Vertigo przeczytałem 5 serii i za każdym razem był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.
Skalp - krwawa historia Indianina rozdartego pomiędzy własnym dziedzictwem a brutalną prawdą kryjącą się za każdym człowiekiem. Żadna postać nie jest jednoznaczna, a nasz bohater coraz bardziej zatraca swe człowieczeństwo. 10/10.
Kaznodzieja - próby poszukiwania Boga przez trójkę dziwnych wykolejeńców. Jest znowu bardzo brutalnie, a relacje pomiędzy bohaterami i dialogi stanowią idealny przykład wykorzystania komiksowego medium. A do tego te zeszyty dodatkowe... Miodzio! 10/10.
Ex Machina - przypadkowy superbohater zostaje burmistrzem Nowego Jorku. Wydaje się, że nowe zadanie wcale go nie przeraża, a on sam świetnie odnajduje się w nowej sytuacji. Niestety tajemnica, która kryje się za bohaterem, po pewnym czasie daje o sobie znać. 9/10.
Top10 - historia policyjnych superbohaterów w świecie opanowanym przez ... superbohaterów. Pomimo dziwności stworzonego uniwersum całość czyta się jak najlepszy serial kryminalny. 10/10.
Przebudzenie - na dnie morskim naukowcy odkrywają nieznaną rasę, która przebudzona do życia niszczy ludzkie metropolie, a społeczeństwo jest zmuszone do radykalnych zmian w dotychczasowym sposobie życia. Postapo w najlepszym wydaniu. 8/10.

W kolejce do przeczytania czeka jeszcze 100 Naboi, Potwór z bagien i DMZ (które ma już logo DC Black Label  :()
Edit. Jeszcze zostało mi V jak Vendetta  ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Marzec 2020, 17:20:26 wysłana przez laf »

Bender

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 20:22:48 »
Od Potwora z bagien się odbiłem. Kaznodzieję przeczytałem prawie do końca. Niestety nużąca z czasem konwencja i ilość kadrów typu "gadające głowy" sprawiła, że nawet nie chciało mi się doczytać do końca.  Tematyki sensacyjnej nawet nie ruszam bo nuży mnie zarówno w komiksie jak i w filmie (poza małymi wyjątkami).

Offline misiokles

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 20:26:17 »
Jest duża szansa, że Skalp będzie tym wyjątkiem.

Offline volker

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 21:27:03 »
Też uważam, że seria Skalp jest warta przeczytania i polecenia. Całościowo jest o poziom wyżej od wszystkich innych Vertigo. Podobno mieli nakręcić serial na podstawie komiksu.

Offline death_bird

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #230 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 22:36:27 »
Skalp jako całość też robi się w pewnym momencie cokolwiek nużący. Gdyby seria była o ten jeden tom krótsza to wtedy byłaby absolutna petarda, ale pod koniec tego wszystkiego jest już tyle, że człowiek czuje się jakby oglądał "Avengers: Endgame" i w efekcie nie może się doczekać końca.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline laf

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 10:09:44 »
Skalp jako całość też robi się w pewnym momencie cokolwiek nużący.
Ja te dłuższe serie dawkuję sobie odpowiednio czytając regularnie po 2-3 zeszyty dziennie. Wtedy znużenie nie przychodzi  8)

Offline jotkwadrat

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 10:25:32 »
No i jak można pominąć Sandmana?  :o

Offline laf

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 12:38:32 »
No i jak można pominąć Sandmana?  :o
Oczywiście, że nie można  :). Mam na razie pierwszy tom i zamierzam regularnie dokupić pozostałe  ;D

Offline Gazza

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 15:23:20 »
No i jak można pominąć Sandmana?  :o
A można - ja się odbiłem lata temu. Nie wiem czy dziś lepiej by było. Mam tylko zbiorczy tomik shortów NOCE NIESKOŃCZONE ale to ze względu na przekrój rysowników.

Offline Death

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 17:59:40 »
Dla mnie Sandman to nie jest najlepsze Vertigo, to w ogóle najlepszy komiks jaki czytałem. Skalp jest naprawdę świetny, ale król jest jeden.

Offline michał81

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 19:32:14 »
Skalp jest naprawdę świetny, ale król jest jeden.
A jego imię Kaznodzieja.  ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Marzec 2020, 19:56:25 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 21:15:33 »
Ja te dłuższe serie dawkuję sobie odpowiednio czytając regularnie po 2-3 zeszyty dziennie. Wtedy znużenie nie przychodzi  8)

Ja niestety potrzebuję szybciej, bo gdybym w ten sposób czytał np. właśnie "Skalp" (czy cokolwiek długiego) to po tygodniu/półtora nie pamiętałbym co się działo na początku. A cierpię na taką irytującą przypadłość, że cofanie się i przypominanie sobie jak wcześniej rozwijała się akcja cholernie mnie frustruje - dla mnie to jak przewijanie filmu do tyłu w trakcie oglądania.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 21:25:58 »
Bender, może nie lubisz długich serii? Choć o ile kojarzę z zdjęć które wrzucasz, masz sporo mang...  Może warto spróbować z czymś krótszym z Vertigo? Z rzeczy wydanych u nas, WE3, Misterium, Lovecraft, czy Czarna Orchidea? Z nie wydanych u nas, na pewno jeszcze więcej ciekawych się znajdzie, 100%, Heavy Liquid, Moonshadow...

Bender

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 22:32:20 »
Bender, może nie lubisz długich serii? Choć o ile kojarzę z zdjęć które wrzucasz, masz sporo mang...  Może warto spróbować z czymś krótszym z Vertigo? Z rzeczy wydanych u nas, WE3, Misterium, Lovecraft, czy Czarna Orchidea? Z nie wydanych u nas, na pewno jeszcze więcej ciekawych się znajdzie, 100%, Heavy Liquid, Moonshadow...

Vertigo jakoś przestało mnie jarać. Nie mam nic przew długim seriom, póki nie sa przeciągnięte na siłę (BPRD). Manga się sprawdza w większości, ale też są wyjątki. Np Berserk już powoli zaczyna mnie nudzić.