Komiksy > Komiksy amerykańskie

Vertigo

(1/66) > >>

SawiK:
Vertigo czyli impirt DC. Wydano u nas sporo serii w tym już kompletne min: Kaznodzieja, Skalp, Y ostatni z mężczyzn. Nowe serie już w przygotowaniu Doom Patrol, Constantine itp. Czekamy tez na nowe zapowiedzi w tym segmencie.
Bez wątpienia Sandman jest wizytówka Vertigo. W USA wychodzą kolejne zeszyty a także historie poboczne. Sadząc po popularności Króla Snów i Neila Gaimana, są spore szanse na kolejne tom/tomy w naszym kraju.

majkelus81:

--- Cytat: SawiK w Śr, 13 Luty 2019, 22:28:21 ---Sadząc po popularności Króla Snów i Neila Gaimana, są spore szanse na kolejne tom/tomy w naszym kraju.

--- Koniec cytatu ---
Szczerze to te nowe komiksy ze świata Sandmana nie skupiają się na nim tylko na bohaterach ze Śnienia, serii która u nas nie wyszła (ok, został wydany jeden tom zbiorczy i koniec). Obecne nowe Śnienie jest bardzo średnie i cukierkowato kolorowe. Trochę się powtórzę z gildii ale Sandman i Śnienie, to taka mroczna baśń, nieraz bardziej nawet horror. Tu mi tego brakuje.  Jedynym plusem tej serii są na pewno okładki Jea Lee. Bardziej seria przeznaczona dla czytelników znających Sandmana/Śnienie niż nowych. Jeśli ktoś nie zna serii będzie czuł się lekko zagubiony od natłoku postaci i wątków, ale znowu stary czytelnik/fan może być zrażony w jaką stronę to poszło.

SawiK:
Tez caly ten powrot do swiata Sandmana, DC wraz z Neilem Gaimanem mocno reklamowalo. Maszyna marketingowa jednak nie przełożyła sie na sukces komercyjny. Vertigo jakos specjalnie nie odbilosie z nizim. Jakie by te komiksy cukierkowo kolorowe nie byly to nasz kochany wydawca pewnie wejdzie w to. Sandman Overtura, wydali dosc szybko po premierze za wielka wodą. Klimatu z tamtych lat fakt juz nie uraczymy, sie pozmienialo stety/niestety.

majkelus81:

--- Cytat: SawiK w Cz, 14 Luty 2019, 09:14:04 ---Sandman Overtura, wydali dosc szybko po premierze za wielka wodą.

--- Koniec cytatu ---
OK, ale ten komiks napisał Gaiman. W obecnych poza udzieleniem swojego nazwiska i twarzy (w celach marketingowych) nic nie tworzy, teoretycznie ma trzymać piecze nad nimi (choć mam do tego wątpliwości). I nie jestem pewien czy dostaniemy te komiksy. Lucyfer dostał bezpośrednia kontynuację serii wydanej u nas (zebraną w 3 tomach), ale je nie ujrzeliśmy na naszym rynku. Obecnie wydawany Lucyfer ignoruje chyba wszystko to co stworzył  Carey + niewydane u nas vol. 2. Mam całkowicie inny charakter taki sandmanowy koszmar. 

JanT:
Są już jakieś zapowiedzi zbiorczych z tego Sandman Universe? TK już o tym wspominał na MFKiG.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej