Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #990 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 11:16:43 »
Flash mnie zmęczył ilością Wallych.
To ilu ich tam będzie? Na razie licznik zatrzymał się na 2. Będzie jeszcze więcej?

Offline psychoszoku

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #991 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 11:39:08 »
Dwóch tylko ;) Dla mnie to jednak za duż, ponieważ w dalszej części było za dużo użalania się nad nimi. Wraz z rozwojem akcji zaczęło mnie to męczyć. Tym bardziej, że czasem nie wiedziałem, o którego Wally`ego teraz Barry`emu chodzi :D Poza tym pojawiają się kolejni speedsterzy z rodziny Flasha czy też chiński Flash. Ta rodzina jest na tyle duża, że dwójka Wallych nie była nikomu potrzebna.

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #992 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 12:56:08 »
Flash to seria, która doskonale potrafi ograniczać się do samej siebie, niemal bez łączności z resztą świata DC.
Niemniej, na dłuższą metę robi się to męczące. Odnoszę wrażenie, że przez kilkanaście tomów jedynym tematem jest moc prędkości i wynikające z niej problemy.
Trochę mi się to kojarzy z socjalizmem, który bohatersko zwalcza problemy nieistniejące w innych systemach.
Tak samo Flash bohatersko zwalcza problemy które powoduje jego moc prędkości.

Brakuje mi osadzenia Flasha w szerszym kontekście.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Listopad 2022, 12:59:03 wysłana przez jotkwadrat »

ukaszm84

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #993 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 13:00:47 »
Tak samo Flash bohatersko zwalcza problemy które powoduje jego moc prędkości.

Ale to jest problem większości superhero. Oni walczą w większości z zagrożeniami, które się pojawiają tylko ze względu na nich.

Offline psychoszoku

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #994 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 13:05:45 »
Tom 13 Rządzy Łotrów nawiązywał do wydarzen ze świata DC. Ten tom bardzo mi się podobał, mimo że był to już moment zmęczenia dwoma Wallace`ami, o czym wspomniał powyżej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Listopad 2022, 13:07:33 wysłana przez psychoszoku »

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #995 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 13:06:26 »
Flash w szerszym kontekście jest bohaterem [prawie] każdego kryzysu :D heh. Mnie osobiście wystarczą jego gościnne występy, nigdy nie byłem fanem speedsterów oraz galerii łotrów z którymi się mierzą. Jednakże jest to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci w uniwersum.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #996 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 13:53:02 »
Flash to seria, która doskonale potrafi ograniczać się do samej siebie, niemal bez łączności z resztą świata DC.
Oj, tu się nie zgodzę. Moc Prędkości, którą dysponuje Flash potrafi oddziaływać na całe uniwersum, co ma odbicie nie tylko w wielkich eventach DC, ale również w regularnej serii Flasha.
Flash już od Srebrnej Ery był katalizatorem najważniejszych wydarzeń i zmian w całym uniwersum. To za jego przyczyną odkryte zostało multiwersum w historii "Flash of Two Worlds" (The Flash #123) i to on zniweczył złowieszcze plany Antymonitora w "Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach". Flashowie powstrzymują też Superboy'a Prime w "Nieskończonym Kryzysie", a Barry Allen w pojedynkę zmienia cały status quo uniwersum we "Flashpoint".
W DC Odrodzenie z innej linii czasowej / innej rzeczywistości wyłania się poprzedni Wally West (przez co w aktualnym continuity mamy dwóch Westów - Kid Flashów), co daje początek rozważaniom Flasha na temat tajemniczej postaci dysponującej mocą porównywalną do boskiej. I ten nowy-stary Kid Flash przewija się regularnie przez pierwsze zeszyty regularnej serii Flasha (choć podejrzewam, że większe cameo ma w Nastoletnich Tytanach). Sam Barry Allen niejednokrotnie wspomina o jego spotkaniu z Wallym Westem (które miało miejsce w albumie "DC Odrodzenie"). Mamy również list Thomasa Wayne'a do jego syna, który Barry przekazał Bruce'owi w trakcie Flashpointu i przypinkę Komedianta, która pojawiła się w Batjaskini w trakcie "DC Odrodzenie".
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Listopad 2022, 14:19:20 wysłana przez laf »

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #997 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 14:14:43 »
(choć podejrzewam, że większe cameo ma w Nastoletnich Tytanach).
W Tytanach. Nastoletni Tytani to inna seria, której początek nawet u nas się ukazał.

A co do samego Wally Westa jest obecnie głównym Flashem w uniwersum DC.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Listopad 2022, 14:52:16 wysłana przez michał81 »

Offline Kyms

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #998 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 14:29:52 »
Mamy dwóch Wallych. Czy ta ilość jest przytłaczająca? Nie odczułem tego, ponieważ każdy z nich jest pełnoprawną postacią z własnymi wątkami. Nawet z Williamsona nie mieliśmy zbyt dużo interakcji między nimi. Autor zarysował fajny konflikt tożsamości czarnoskórego Wallyego po pojawieniu się rudego. Dopiero więcej czasu ze sobą spędzili w aktualnym runnie i uważam to za jedną z najlepszych rzeczy na jaką wpadło DC. Miły i rozczulający akcent relacji podkreślający, że Wally to jednak swój gość i dba o relacje z otoczeniem.

Offline WolfSazen

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #999 dnia: Wt, 07 Luty 2023, 11:31:14 »
Szybkie pytanie: czy Nastoletni Tytani tom 1 wydany przez Egmont miał również białą i srebrną okładę do wyboru?

Offline Klima

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #1000 dnia: Wt, 07 Luty 2023, 11:47:26 »
Szybkie pytanie: czy Nastoletni Tytani tom 1 wydany przez Egmont miał również białą i srebrną okładę do wyboru?

 Tak, miał.

https://egmont.pl/Nastoletni-Tytani-Damian-wie-lepiej-tom-1-srebrna-okladka,7829511,p.html