Autor Wątek: Vertigo  (Przeczytany 67373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #315 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 13:02:02 »
Czyżby okazja dla E do wydania w PL?

Offline Kandor

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #316 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 14:46:47 »
Czyżby okazja dla E do wydania w PL?
Niby dlaczego?  Tę serię DC wznowiło w trejdach ponad dekadę temu i nie wiem czy w ogóle ją dokończyli. Wiadome jest że Egmont bardziej wydaje kluczem AUTORÓW aniżeli tytułów: Gaiman, Moore, Morrison. Oczywiście nawet nazwisko nie gwarantuje, że wydawnictwo zdecyduje się na dany tytuł, czego dowodem jest to, że dopiero w tym roku wydani "The Invisibles" Morrisona, składanka Moore'a z uniwersum DC ma zaś opóźnienie. Chciałbym, ale wiesz, ja czytałem o tym compedium tydzień temu i je kupię tak jak kupię drugie kompendium Starmana i drugie Milestone. Mystery Theatre compendium jest planowane na marzec 2023 i może się opóźnić o miesiące a nawet lata (bo i tak się zdarzało - Starman) a nawet zostać skasowane. To są ekonomiczne wydania dla pasjonatów i są wydawane w miękkiej oprawie i opasłych tomiszczach właśnie dlatego bo  nie ma szans (na razie) na wznowienia w innej formie. Ot, frajda dla kogoś, kto zawsze chciał przeczytać i długo czekał. Acha, no, SERIAL jest, pewnie że to TROCHĘ pomoże, ale TYLKO trochę, boomu na wznowienie przygood Wesleya Doddsa nie będzie, jak i dotąd nigdy nie było, te serie są bardzo luźno powiązane. Fakt, ja wiem o komiksie od tygodnia (od Omara, a potem sprwdziłem na Amazonie), ale przed premierą serialu "nobody give's a s...", a teraz po prostu wypada o tej edycji wspomnieć na portalach bo ma "sandman" w tytule, nieważne JAKI to Sandman.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Sierpień 2022, 14:59:32 wysłana przez Kandor »

Offline zombie001

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #317 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:00:54 »
Kołodziejczak kiedyś wspominał, że zna i można by wydać. A że tytułów ze starego Vertigo co raz mniej, to może powoli zbliżamy się do tego momentu, że te bardziej niszowe rzeczy też będą ruszać.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Castiglione

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #318 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:27:13 »
Niby dlaczego?
Nie wiem, może dlatego, że wydają Vertigo, a do tej pory nie mieli edycji, na której mogliby bazować, podczas gdy teraz (no, po wydaniu drugiego zbioru przez DC) mogą to sobie pociąć np. na 3 tomy jak "Lucyfera" i mają gotowiec do przetłumaczenia?

Offline Kandor

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #319 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:39:07 »
Nie wiem, może dlatego, że wydają Vertigo, a do tej pory nie mieli edycji, na której mogliby bazować, podczas gdy teraz (no, po wydaniu drugiego zbioru przez DC) mogą to sobie pociąć np. na 3 tomy jak "Lucyfera" i mają gotowiec do przetłumaczenia?
Tak, jak mówiłem bardzo bym chciał, ale to nawet w USA jest mocno niszowe. Po prostu nie popadałbym w hurra-optymizm.

Offline Kandor

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #320 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:45:59 »
Kołodziejczak kiedyś wspominał, że zna i można by wydać. A że tytułów ze starego Vertigo co raz mniej, to może powoli zbliżamy się do tego momentu, że te bardziej niszowe rzeczy też będą ruszać.
To fajnie że slyszał i by chciał bo kilka lat emu "young animal" to dla niego było "young adults" przeinaczone przez edytor tekstu czy cuś. Jednak że pan Tomek to inteligentny człowiek (piszę to bez sarkazmu), to zaczynam podejrzewać, że mógł udawać, że nie wie o co chodzi (np. mógł znsć nazwę imprintu, choć nie same komiksy) żeby się sprytnie wykręcić o pytania/ń-mantry "czy wydacie/czy jest szansa na..". Nie muszę dodawać, że YA, to był świetny imprint, duchowy spadkobierca Vertigo (choć, oczywiście, nie następaca a dogorywające Vertigo chyba jeszcze wtedy istniało), rynku nie zawojował, a i tytuły często miały rodowód z Vertigo (Doom Patrol, Shade). Oczywiście takie projekty jak "Sandman Universum" mają w Polsce pierwszeństwo (po pierwsze "nie sugeruj się jakością, nie sprzeda się", po drugie "to nie Batman, może się nie sprzedać).
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:49:21 wysłana przez Kandor »

Offline Castiglione

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #321 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 17:59:48 »
Tak, jak mówiłem bardzo bym chciał, ale to nawet w USA jest mocno niszowe. Po prostu nie popadałbym w hurra-optymizm.
Serio nie wiem, w którym momencie w tym temacie widzisz hurraoptymizm.

Offline arczi_ancymon

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #322 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 20:40:50 »
A mnie cieszy, że zaczęli te edycje Compendium wydawać, bo to jest szansa dla Śnienia i Shade'a od Milligana. A, jak ktoś powyżej napisał, z takimi edycjami to już będzie łatwiej Egmont męczyć.

Offline Takesh

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 11:14:50 »
DC umieściło ponad 5000 zeszytów z linii Vertigo / Black Label w swojej apce. Od Strażników, lata 90-te, aż po nowości. Całkiem sporo dobra. Nic tylko czytać  8)

https://www.cbr.com/dc-universe-infinite-ultra-tier-adult-only-titles-watchmen-batman/

Offline Nephilim

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #324 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 14:21:51 »
Drodzy moi,

czy kojarzycie serię-antologię grozy zatytułowaną "Flinch"? Ukazało się 16 zeszytów, na przestrzeni 1999-2001 nakładem Vertigo oczywiście. W każdym zeszycie znajdowały się 3-4 historyjki a tworzyły je takie nazwiska jak: Jim Lee, Bruce Jones, Richard Corben, Bill Sienkiewicz, duet Azzarello/Risso, Garth Ennis, Kelley Jones, etc.

Tutaj garść info na temat serii ;)
https://dc.fandom.com/wiki/Flinch_Vol_1

Otóż znalazłem u siebie 12 zeszytów w stanie bdb (#1-12). Nie wiem ile to może być warte. Będę wdzięczny za pomoc :)

btw,: sprowadzałem to w miarę jak ukazywało się w USA za pośrednictwem sklepu komiksowego, chyba ze Szczecina i całkiem o tym zapomniałem ;/
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 14:29:44 wysłana przez Nephilim »