Autor Wątek: Vertigo  (Przeczytany 67359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 18:53:39 »

Offline SawiK

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 21:14:09 »
Spoko ankieta, wybrałem 3pozycje z pod reki Morrisona ;D
 Przydały by sie jednak i kolejne tomy z Swamp Thingiem. 3 tomy i temat załatwiony, kurczę chciałoby sie więcej,a Egmont nie wyjdzie poza Moora  :(

Offline foch-man

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 21:28:06 »



Co do Unknown soldier to choc seria zapowiada sie swietnie (czytalem 1 tom) to nie wierze ze Big E wyda nieznanego bohatera od nieznanego w Pl autora. Moze gdyby zaczeli publikacje US od miniserii Ennisa zeby ludzi zaznajomic?


Online roble

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #33 dnia: So, 16 Luty 2019, 01:24:16 »
w czechach na polkach z komiksami DMZ kopie po oczach..
w bogatej polszy wiec zaraz musi sie ukazac.. :)

Offline foch-man

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #34 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:57:10 »
Zwlaszcza ze akurat Wooda tez jest ostatnio w Pl urodzaj a i E Briggs Land wydal wiec moze teraz juz autor na rynku bardziej rozpoznawalny to mozna wejsc w tak dluga serie.


Chociaz powiem szczerze ze o ile DMZ bardzo chetnie doczytam do konca to wolalbym jednak by wejscie w tak dluga serie nie zamrozilo na dlugo miejsca  dla innych krotszych pozycji z Vertigo w planach wydawniczych Egmontu.
Sa serie z Vertigo, nawet sposrod nigdy w Pl nie rozpoczetych, na ktore czekam bardziej niecierpliwie.

majkelus81

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #35 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:17:50 »
Chociaz powiem szczerze ze o ile DMZ bardzo chetnie doczytam do konca to wolalbym jednak by wejscie w tak dluga serie nie zamrozilo na dlugo miejsca  dla innych krotszych pozycji z Vertigo w planach wydawniczych Egmontu.
Tylko, że to będzie 5 tomów tak jak Sklap, Ygrek, 100 naboi, Transmetropolitan, Ex Machina. Nie widzę problemu, że coś przyblokuje, tym bardziej, że za moment kończą się pisanie przez Wooda Ludzie Północy.

JanT

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #36 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:23:07 »
Bardzo bym się zdziwił gdyby nie wydali DMZ. Do tego nawet by mi się nie chciało avatara zmieniać jak zapowiedzą Kapitana Amerykę  ;D

majkelus81

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #37 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:25:19 »
Do tego nawet by mi się nie chciało avatara zmieniać jak zapowiedzą Kapitana Amerykę  ;D
Będzie wiadomo, że jak nie dostaniemy DMZ to będzie twoja wina, bo ci się awatara nie chciało zmienić ;)

Offline foch-man

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #38 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:50:01 »
Jasne ale mogliby takie 1-2 tomy Trillium(Lemire) , Moonshadow,  Sleeper (Brubaker)  wydac i dopiero w dwuletnie DMZ wejsc

Offline robbirob

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #39 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:14:58 »
Za chwilę kończy się 100 naboi i Ludzie Północy. Po dwa tomy brakuje do finału Transa i ExMachiny. Jeden Łasuch.
Więc jakoś o miejsce bym się nie martwił.

Offline eridraven

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:45:58 »
Powiedzcie mi skąd te zachwyty nad Promethea? Oceny tylko dobre. To z powodu, że autorem jest Alan Moore?
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline arczi_ancymon

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:48:31 »
A gdzie te oceny są tylko dobre? Pytam, bo nie wiem gdzie jest taka ostateczna wyrocznia jakości komiksów, gdybym wiedział to może ominęłoby mnie kilka gniotów. Jeśli chodzi o goodreads, to gratuluję :) Niejeden gnieciuch od Marvela ma tam 4.3, a jak trafi się już coś bardziej skomplikowanego, to przeważnie oscyluje w okolicach poniżej 4.0. Także to bardziej świadczy o czytelnikach, a nie o samych książkach/komiksach, no ale nikomu nie mogę zabronić, sugeruj się dalej ;)

Kiedyś miałem podejście i nie udało mi się przeczytać całej "Promethei" (chyba tylko vol. 1 z wydania w 5 tomach) i ogólnie pamięć podpowiada mi, że to jeden z jego lepszych komiksów, no ale czytałem to ponad 10 lat temu. Na pewno rysunki są osom (Williams to firma).
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 10:51:44 wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:53:30 »
Promethea na podstawie Absolutów:


Offline eridraven

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:56:24 »
A gdzie te oceny są tylko dobre?

Wpisuję w google tytuł i sypie stronami z reckami. Goodreads też jest ;) Wiesz, czymś trzeba się kierować przy zakupach. Ostatnio jest tego dużo. A czytanie, że Słowacki ekhm Moore wielkim poetą był nie trafia do mnie. Poproszę krwawy argument.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline arczi_ancymon

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 11:06:03 »
Promethea na podstawie Absolutów:



No to pierwszy zgrzyt, bo te okładki były paskudne, za to miały śliczne slipcase'y, ale ich nie dostaniemy :P

Jak pisałem, nie czytałem całości, ale ten komiks to trochę - jak sami mówili w wywiadach - taki tour de force obu Panów, rysunki to poziom wizji podobny do tego, co można było zobaczyć w "Sandman Overture", a treść chyba też najbliższa Gaimanowi ze wszystkiego co Moore napisał.