Autor Wątek: Vertigo  (Przeczytany 67361 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Vertigo
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 11:20:05 »
Czytam powyższe i jestem trochę zaskoczony - nie wiedziałem, że było zagrożenie, że seria może być urwana.
Była przerwana nawet (półtora roku) tak jak i Amerykański Wampir.

Offline R~Q

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 11:30:33 »
Odwołuję swój postulat o wydanie spin offów Baśni, bo w międzyczasie zamówiłem je sobie w oryginale.

Offline LordDisneyland

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 11:44:13 »
Odwołuję swój postulat o wydanie spin offów Baśni, bo w międzyczasie zamówiłem je sobie w oryginale.

Rany, wszystkie?! Cinderellę, Everafter, Fairest? I nawet tego Jacka?
Musisz chyba bardzo lubić tę serię.
,, - Eeeeech.''

Offline Dracos

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 14:24:57 »
Albo lubi mieć komplet. Ja to rozumiem i szanuję, też lubię mieć różne rzeczy "całościowo" mimo że obiektywnie wiem, że są niektóre pozycje słabsze.

Offline R~Q

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 14:37:24 »
Rany, wszystkie?! Cinderellę, Everafter, Fairest? I nawet tego Jacka?
Musisz chyba bardzo lubić tę serię.

Na razie Jacka i Cinderellę. Fairest, Everafter, Werevolves i ta adaptacja gry czekają na później.

Oczywiście znam kolejność czytania

Offline dziku77

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #125 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 04:00:08 »
Bardzo sobie cenię Lucyfera ,ale jednak Baśnie podobają mi się bardziej, choć zgodzę się że są trochę rozwleczone.

Offline eridraven

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #126 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 11:34:26 »
Na razie Jacka i Cinderellę. Fairest, Everafter, Werevolves i ta adaptacja gry czekają na później.

Oczywiście znam kolejność czytania

Ja bym nie odwoływał. Niektórzy chcieliby mieć komplet w jednym języku. Nie pamiętam czy pisałem to już w poprzedniej wersji forum ale Baśnie to jedna z moich top 10 serii.  I pewnie będzie trwała tam na wieki. Jasne, że są tam słabsze i lepsze a nawet genialne tomy. Ale która seria tak nie ma? No i historia nie starzeje się tak jak inne komiksy. Tyle przeżyć ile miałem podczas lektury tych 22 tomów, tyle przywiązań do poszczególnych bohaterów, i pozioma zaangażowania w historię. I jeszcze ten miszmasz gatunków.  No i mój faworyt Bigby (w duecie ze Śnieżką), naprawdę pokochałem całą wilczą rodzinkę i jej perypetie. Dla mnie jest to przede wszystkim historia o nich.

Dziwię się niskiej popularności tego cyklu. Zacznijcie czytać a stwierdzicie, że to nie będzie stracony czas i zmienicie swoje tom 10...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline R~Q

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #127 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 14:46:01 »
Niektórzy chcieliby mieć komplet w jednym języku.

Tak i stwierdzam, że po angielsku ta seria jest o wiele lepsza. Te kilka co mam po PL to już mam, ale resztę już tylko w oryginale. Zresztą grzbiety wersji amerykańskich są lepsze

Offline Lipa

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #128 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 10:46:23 »
Przeczytałem tom 1 Baśni i.. Jest dobrze, ale czegoś mi brakuje. Kupię jeszcze tom 2, może i 3, ale boję się, że zachwyty są lekko przesadzone.

Offline asx76

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #129 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 10:54:47 »
Ależ oczywiście, że są przesadzone. W gruncie rzeczy "Baśnie" to nic specjalnego i daleko im do najlepszych serii :P

Offline parsom

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #130 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 11:28:57 »
Jasne, gdzie im do Marvela.

Offline LordDisneyland

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #131 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:13:18 »
Przeczytałem tom 1 Baśni i.. Jest dobrze, ale czegoś mi brakuje. Kupię jeszcze tom 2, może i 3, ale boję się, że zachwyty są lekko przesadzone.

Niestety, to jeden z komiksów, który wchodzi powoli. To może drażnić, ale się nie zniechęcaj, może zaskoczy.
,, - Eeeeech.''

Offline asx76

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:37:21 »
Jasne, gdzie im do Marvela.

Z całym szacunkiem, ale Marvela, czy inszych "promieni z d...", nie tykam nawet kijem przez szmatę ;)
Pisząc o najlepszych seriach miałem na myśli takie dzieła jak: "Sandman", "Kaznodzieja", "100 naboi", "Potwór z bagien", czy "Hellblazer" :P

Offline OokamiG

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #133 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:59:14 »
Tyle, że "Sandman" , "Potwór z Bagien" czy nawet pewnie "Hellblazer" jednak mają trochę z tymi "promieniami z dupy" wspólnego.

Offline asx76

Odp: Vertigo
« Odpowiedź #134 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:19:42 »
Trochę, czyli nie na tyle dużo, żeby to w czymkolwiek przeszkadzało ;)
Równie dobrze możemy napisać, że wiele uznanych powieści ma trochę wspólnego z fantastyką :P