Autor Wątek: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela  (Przeczytany 10207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John_

  • Gość
Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« dnia: Cz, 02 Maj 2019, 17:22:52 »
Venom zadebiutował jako przeciwnik Spider-Mana, z czasem jednak dzięki czasom w jakich debiutował zyskał na tyle dużą popularność, że doczekał się wielu solowych komiksów. Podobnie jak w przypadku Ghost Ridera było kilku osobników działających pod tym imieniem. Pierwszy i najbardziej znany to Eddie Brock, z początku psychopata, dziś superbohater. Drugim najpopularniejszym Venomem jest Flash Thompson, który zaczął jako agent z symbiontem, by później polecieć w kosmos a nawet być przez jakiś czas Strażnikiem Galaktyki.


Rodzina symbiontów była dużo większa. Sam Eddie Brock był połączony z symbiontem Venoma, Ani-Venoma, Toxina. Niejaki Cletus Cassidy, masowy morderca i szaleniec święcił triumfy jako Carnage, Toxinem z początku był policjant Patrick Mulligan. Mac Gargam vel Scorpion wszedł w posiadanie Venoma po Brocku, będąc bardziej kanibalistyczną odmianą Venoma. Warto odnotować także kilka kobiet połączonych z symbiontami, fundację która je tworzyła.

Aktualnie wydawana jest kolejna solowa seria o Venomie pisana przez "złote dziecko Marvela" czyli Danny'ego Coaste. W niej możecie poznać nowe fakty z mitologii symbiontów, ich prawdziwe pochodzenie, a także trochę nowych faktów z życia Eddiego Brocka. Jeśli chodzi o polskie wydania z udziałem Venoma i innych symbiontów Marvela mogliśmy ich uświadczyć na łamach komiksów TM-Semic, Mandragory, WKKM, Dobrego Komiksu, Egmontu. Z czego WKKM i Mandragora jako jedyne zaoferowały nam historie w których Venom grał główne skrzypce.

Udział osób połączonych z symbiontami można dostrzec w całym uniwersum Marvela, nie tylko w komiksach o symbiontach i Spider-Manie. Mój post jest dosyć skrótowy, ale nie wykluczam że w przyszłości przygotuję coś bardziej bogatego w informacje o tych obślizgłych istotach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Czerwiec 2019, 23:39:11 wysłana przez John »

Offline Mane

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 21:20:24 »
Chciałbym zacząć czytać solowe wydanie Venoma z Eddiem, gdzie zaczac i co kupic na poczatek? Czy Venon Homecoming vol 1 czy cos innego? I gdzie najtaniej mozna kupić te komiksy po ang?


Offline Adolf

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 05:27:00 »
Chciałbym zacząć czytać solowe wydanie Venoma z Eddiem, gdzie zaczac i co kupic na poczatek? Czy Venon Homecoming vol 1 czy cos innego? I gdzie najtaniej mozna kupić te komiksy po ang?

Mam Venomnibus Vol. 1 i polecam. Są tam zebrane solowe historie z Brockiem w okresie jak uciekł do San Francisco. Poczynając od Lethal Protector, którą luźno inspirował się ostatni film. Są tam zawarte także gościnne występy Brocka w innych seriach. Wszystko ładnie, chronologicznie.

Offline Mane

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 05:45:58 »
Chcialbym zaczac od już nowoczesnych wydań, jakoś klasyka ciężko mi wchodzi ;) Ten obecny run ma dobre recenzje albo bym zaczal od tego albo cos co jest poprzedzajace ten run o ile historia sie łączy ?

John

  • Gość
Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:09:11 »
Mane, pisałem do Ciebie w innym temacie, byś sprawdził run Donnego Catesa. To o czym wspomniał Adolf, to klasyka. Imo, warto po nią sięgnąć dopiero gdy zapałasz sympatią do Eddiego Brocka, i będziesz chciał udać się w podróż po jego klasycznych historiach. Na początek możesz przeczytać miniserię Venom: Dark Origin z 2008, żeby mieć pojęcie o charakterze Brocka. Później przeskocz do serii Catesa, gdy Brock jest już po latach ewolucji, polubisz go, to cofniesz się do starszych komiksów, które nie są tak dobre jak seria Catesa, to dla fana Venoma będą już interesujące. Historii nie brakuje, ale warto zacząć w odpowiedni sposób by się nie zniechęcić. Nie widzę sensu zapoznawania się z jakąś postacią od pierwszego komiksu w jakim zadebiutowała, bo gdy mamy do czynienia z bohaterami "długowiecznymi" zwyczajnie się odstraszysz. Po to są nowe jedynki w seriach, delikatne restarty, żeby wskoczyć w pociąg w odpowiednim momencie i przeczytać coś aktualniejszego.



Tutaj masz Reading Order Venoma.

Offline Pawlik89

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:37:09 »
Akurat debiut Venoma w Amazing Spider-manie to dla mnie świetny komiks :)
Ale zapewne chodzi tutaj o solowe tytuły czy coś?

John

  • Gość
Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:45:01 »
Ja zrozumiałem Mane, że chodzi mu o solowe historie z Brockiem. Swoją drogą Flash Thompson miał bardzo przyjemną serie - Venom: Space Knight, jeśli ktoś lubi kosmos Marvela. Tak czy inaczej w spoilerze wrzuciłem reading order w którym jest spis wszystkich historii z Venomem, więc Mane sobie tam przejrzy po swojemu.

Offline Mane

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 06:50:48 »
Dzieki John,  dokładnie zrobie jak napisałeś kupię obecną serię i zobaczę co dalej :)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:43:41 »
Przeczytaj najpierw Lethal Protector, potem streszczenia w necie, lecisz dalej Dark Reign, Anti-Venoma, koniecznie Space Knighta, serie Costy, żeby zobaczyć jak nie pisać Venoma i lecisz sobie z dobrym komiksem Catesa. Dark Origin to marność, ale można zerknąć, bo Cates do tego nawiązuje.

John

  • Gość
Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:58:02 »
Po co On ma czytać Dark Reign, skoro interesuje go Brock a nie Gargan? Gargan to beznadziejny Venom, jedyny moment gdzie gdzieś pasował to Dark Avengers, i to tylko dlatego że został poprowadzony przez Osborna. Dark Origin to dobry wstęp żeby mieć pojęcie o tym kim jest Brock. Każesz mu zaczynać od Lethal Protector? To nie jest lektura dla nowego czytelnika, to lata 90's. Od tego się nie zaczyna czytać w tych czasach, jeśli nie masz sympatii do komiksów z takich okresów. Co do Anti-Venoma, to poza miniserią musiałby jeszcze przeczytać trochę numerów Amazing Spider-Mana. To niepotrzebne zamieszanie. Najpierw niech zacznie od serii Catesa, a potem się cofa i sobie wszystko nadrobi.

Offline xanar

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 13:27:46 »
Problem polega na tym, że on nie bardzo wie czego sam chce, patrząc na jego wpisy w różnych tematach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mane

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 16:54:36 »
Tak jak pisalem chce tylko Brocka i nowoczesne wydania, jak napisalem wyżej startuje od obecnej serii i później zdecyduje czy sie cofac czy isc juz z nowymi zeszytami do przodu ;)

Offline Archie

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #12 dnia: So, 12 Październik 2019, 12:36:49 »
serie Costy, żeby zobaczyć jak nie pisać Venoma i lecisz sobie z dobrym komiksem Catesa
Seria Costy miała słaby początek, ale po Venom, Inc. zaczęła stawać na nogi i z numeru na numer czytało się to coraz lepiej. W przypadku Catesa jest mechanizm odwrotny - zaczął dobrze, ale to co teraz serwuje to ciągły spadek formy co ma swoje apogeum w Absolute Carnage. O wiele bardziej wolałem tego pewnego siebie, starającego się wyjść na prostą Brocka serwowanego przez Costę niż tego zbitego psa, którego przez cały run prezentuje nam Cates.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Październik 2019, 12:39:59 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 11:17:51 »
Zamówiłem Venom by Donny Cates HC. To jest cały run Catesa? Czy będą jakieś kolejny tomy?

Offline xanar

Odp: Venom i inne komiksy o symbiontach Marvela
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 11:22:25 »
Aktualnie chyba jest z 19 zeszytów, nawet 22 już będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój