Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #75 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:37:43 »
Który na Pyrkonie powie (zgodnie z prawdą w sumie), że nie mają jeszcze podpisanych żadnych umów na 2020 rok i dalej ;)

Brak umów to jedno, ale szkice wydawnicze (do czego się przymierzają) Egmontu to inna para kaloszy, więc nie zaszkodzi spróbować - a nuż cuś się wymsknie, bądź pokiwa znacząco głową ;)
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 12:39:26 wysłana przez asx76 »

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #76 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:40:16 »
Bzdura. Jakby ktoś pokolorował np. "Rękopis znaleziony w Saragossie" to byłby wałem skończonym. Kolorowy "Maus" byłby lepszy? Mnie osobiście nie podobają się też kolorowe wersje pierwszych tytułów "Kajka i Kokosza".
Kiedyś na YT był fragment w kolorze, bo ktoś fanowsko ogarnął temat. Ale usunęli z powodu praw autorskich (co mnie wkurza, bo to była może z minuta i ktoś ładnie ogarnął temat, nie lubię jak usuwają krótkie fanowskie przeróbki czegokolwiek).

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #77 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:43:21 »
Szanowny Panie, toż specjalnie doprecyzowałem (być może niezbyt ściśle), że miałem na myśli Usagiego, a nie wszystkie komiksy jak leci... Jest bowiem oczywistą oczywistością, że części komiksów kolory nie pasują np. "Prosto z Piekła", "Maus", "Sin City"...

Za późno, pisząc odpowiedź nie widziadłem doprecyzowania.

Ten komiks nie ma niczego, co strasznie blokowałoby go przed pokolorowaniem. Nie widzę tu jakiejś większej zabawy tuszem, ani też za czernią i bielą nie stoi żaden głębszy zamysł.
No, ale ja się nie znam. Mi się "Bone" w kolorze podoba, przypomina dzięki temu trochę komiksy Disneya.

Nie mówię, że tego nie można kolorować. Pytam tylko, czy ta wersja kolorowa jest czymś, o co warto robić taki raban.

A Gnat jest właśnie przykładem, ze kolor może też zmieniać odbiór danego komiksu. W tym przypadku na bardziej disnejowski. Co akurat tutaj nie jest komplementem.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 12:47:43 wysłana przez parsom »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #78 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:50:47 »
Ależ emocje ;-). Ze swojej strony żałuję, że nie było pieniędzy w skarbonce kiedy Dark Horse ruszył ze wznawianiem sagi w opasłych tomach i w twardych okładkach. Ceny vol.1 idą obecnie w tysiące kublarów. Teraz mam silne postanowienie: w kolorze na twardo :-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Megatron

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #79 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:53:32 »
Podniecacie się tym kolorem jak obywatel PRL po zakupie pierwszego Rubina. Popatrzcie na Gnata - moim zdaniem kolor mu zaszkodził. Czy tutaj pomoże? Ulepszy ten komiks?


Dobrze pokolorowany ulepszy, ale na tych pierwszych obrazkach widać, że kolor nic nie wnosi nowego. Miałem skojarzenie ze Szninklem wyglądającym w kolorze jak uzupełniona kolorowanka. Pokolorowany akwarelą w japońskim stylu mógł być pięknym połączeniem tradycji i popkultury. Nawet pokazana okładka ile by straciła w czerni i bieli. Jak w niej pokazać urok kraju kwitnącej wiśni bez koloru różowego :P

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #80 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:59:21 »
Pod powyższym się podpisuję, akwarele to byłby strzał w 10. Zresztą Usagi chyba miał parę razy akwarelowe okładki.

Offline Kalander

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #81 dnia: So, 23 Luty 2019, 13:44:03 »
Cóż no, ja kompletuję wydania DH do końca i czekam, co dalej wyjdzie pod szyldem IDW. Kolor według mnie wręcz zepsuje odbiór rysunków Sakaia, więc cotylko mogę uzbieram w czerni i bieli. Nowe tomy od IDW będą już robione w zamierzeniu pod kolor, więc może nie wyjdzie to tak okropnie, jak w przypadku Bone'a czy okładki zaprezentowanej przez Archiego.

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #82 dnia: So, 23 Luty 2019, 13:46:49 »
Pod powyższym się podpisuję, akwarele to byłby strzał w 10. (ciach)


Nierealne, zwłaszcza w Kaczystanie, ale pomarzyć zawsze można ;) Mnie tam zadowoli(łoby) "zwykłe" kolorowanie  :) 

Offline K.Leszcz

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #83 dnia: So, 23 Luty 2019, 13:51:02 »
Ja zdecydowanie biorę nową wersję Egmontu. Te kolory są takie średnie, zwłaszcza te gradienty. Gdyby to były akwarele, to bym się skusił, ale tak... drożej i gorzej.

Co ciekawe, jak Egmont wydał "Gnata" w kolorze (które IMO były tysiąc razy lepsze, niż w tej planszy z "Usagiego", to wszyscy narzekali.

Offline starcek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #84 dnia: So, 23 Luty 2019, 14:11:31 »
A propos - czy gdziekolwiek podano, że pokolorowane zostaną wszystkie komiksy, czy może się okazać, że komiksy od Fantagraphics zostaną pominięte?[...]

Też mają być wydane w kolorze.


« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 14:17:47 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline sad_drone

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #85 dnia: So, 23 Luty 2019, 15:55:35 »
@bender trochę late to the party, ale odpowiadając na twoje pytanie najbliżej usagiemu z rzeczy które czytałem jest do lone wolf and cub, który był chyba jedną z głównych inspiracji sakai (w usagim w ramach hołdu jest nawet postać ogami itto i jego dziecka zmodyfikowana odpowiednio do realiów długouchego). Usagi to jest komiks do którego wracałem najczęściej z całej mojej kolekcji (ale tez mam najdłużej) i ciągle podoba mi się tak bardzo jak w wieku ~10 lat, chociaż teraz już pewnie z trochę innych powodów. Różnica między przywoływanym przez ciebie gnatem jest moim zdaniem kolosalna, i głównie przejawia się tym że bone jest komiksem dla dzieci który może podobać sie dorosłym, a usagi jest komiksem uniwersalnym który jest tak pisany że doceni go i dorosły i nastolatek bez poczucia że musi na coś przymykać oko.

O kolorze mam mieszane uczucia, yokai mi tyłka nie urwało ale to chyba raczej przez generalnie taką sobie historię niż kolory, jak patrzę na przykładowe plansze to nie za bardzo mi to leży, ale to może być kwestia przyzwyczajenia do czerni i bieli, i z czasem bym zaczął doceniać.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Bender

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #86 dnia: So, 23 Luty 2019, 17:25:34 »
Dla jasności, nie porównywałem komiksu do Gnata, tylko sytuację. Że to jeden z tych kejsów kiedy kultowy tytuł jakoś mnie omijał przez lata. Z weryfikacją tej kultowości po faktycznym kontakcie bywało różnie. Bone był mniej więcej tym czego się spodziewałem, ale rozczarował poziomem na końcu. Zrestza chyba czytanie po polsku nie pomogło, bo mam podejrzenie, że przez to zrobiło sie jeszcze bardziej infantylnie. Za to Love & Rockets, nie dość, zeokazało sie czymś zupełnie innym, to jeszcze zaskoczeni na mega plus. Usagi z tego co mówicie to mniej więcej to co sobie wyobrażałem o tym tytule, no zobaczymy. Dzięki za wskazówki

Jak wejdę to na pewno w czarno-biały. Ten kolor to nieporozumienie. I jak dla mnie jednak odcinanie kuponów i miliking.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 17:27:28 wysłana przez Bender »

majkelus81

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #87 dnia: So, 23 Luty 2019, 19:01:24 »
Wybaczcie ale Usagi w kolorze wygląda jeszcze lepiej niż w wersji b&w. Tu przykład z komiksu, który od razu był wydany w kolorze. I to będzie ten sam kolorysta, więc wg mnie nie ma obaw, że zostanie coś popsute.

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #88 dnia: So, 23 Luty 2019, 19:41:37 »
No nie wiem. Nie mam związku emocjonalnego z tym komiksem, ale jak tak patrzę na inną scenę walki, to jednak kolor jest jak cukier. Miał krzepić, a szkodzi:
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 19:43:29 wysłana przez parsom »

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 10:20:46 »
No to chyba już ustaliliśmy, że:
a) kolory są w Usagim całkowicie zbędne (a nawet szkodzą wizualnie i finansowo też, bo przecież komiks w kolorze będzie sporo droższy)
b) Egmont powinien oficjalnie poinformować jak wygląda sytuacja z Usagim Yojimbo 1-7, a nie milczeć i dawać jedynkę na okładkę zbiorczego wydania tomików 8-10
c) to genialny komiks jest...
d) ...i wielokrotnego użytku