Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 16:50:48 »
No tak jak mówię, myślę spróbować znowu za jakiś czas jak Egmont wznowi tomy Fantagraphics. Póki co jednak, kiedy naprawdę mamy luksus ogromu wydawanych serii w porównaniu do tego, co pamiętam sprzed lat, ważniejsze jest dla mnie zapoznanie się z innymi tytułami (np. cześć rzeczy z Vertigo, których jeszcze nie zacząłem) niż skupiać się na serii, która na teraz mnie nie przekonuje, a w dalszej perspektywie ma 30+ tomów.

Offline PJP

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 19:33:14 »
A ja rozumiem, bo pierwszy raz jakiś czas temu też się odbiłem od Usagiego. Wydawało mi się to płaskie i nudne. Wszystko ma swój czas (lub nie) ;)

Offline death_bird

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 20:33:02 »
Tak się zastanawiam (jeszcze nie czytałem) na ile trzeba znać i rozumieć japońską kulturę żeby faktycznie załapać o co tam chodzi. Przy czym nie tyle w sensie intelektualnym co hm... duchowo/filozoficznym.
To jednak solidna specyfika jest.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Liarus

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 00:03:30 »
Mam ten sam problem z Usagim. Przeczytałem pierwszy zbiorczy tom Sagi wydany przez Egmont i na tym zakończę swoją przygodę. Kiedyś byłem fanem Japonii jako takiej wiec wydaje mi się ze rozumiem zamysł oraz nawiązania ale sama postać Ronina mnie nie porwała. Jego przygody mimo, że czasem nieoczywiste to nie potrafiły mnie przykuć na dłużej. Główny antagonista (chyba będzie głównym) mało ciekawy. Postaci pobocznych w ogóle mnie nie obchodziły. Plusem było to, ze dość płynnie się to czytało i rysunki czytelne

Offline Koalar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #274 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 01:32:07 »
Tak się zastanawiam (jeszcze nie czytałem) na ile trzeba znać i rozumieć japońską kulturę żeby faktycznie załapać o co tam chodzi. Przy czym nie tyle w sensie intelektualnym co hm... duchowo/filozoficznym.
To jednak solidna specyfika jest.

W ogóle nie trzeba znać ani rozumieć japońskiej kultury, żeby czerpać przyjemność z lektury Usagiego. Za to można ją poznać dzięki tej lekturze (w pojedynczych tomikach były też często dodatkowe teksty autora na temat różnych aspektów kultury opisywanych w komiksach, np. o demonach albo o broni, jeśli dobrze pamiętam).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #275 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 12:47:40 »
Czytaliście Kosmicznego Usagiego?

Offline sad_drone

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #276 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 23:50:24 »
@R~Q Czytałem, jeden z moich ulubionych tomów usagiego. Elseworld ze względnie tymi samymi postaciami + wieloma nowymi w settingu space opery z mixem feudalnej japonii, star wars i diuny. Jak na spin off zaskakująco głęboka i jednocześnie kompletna historia, znacznie lepsza niż wydane wiele lat później senso.  Jak możesz dostać względnie tanio to polecam kupić :)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #277 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 00:24:19 »
Jak możesz dostać względnie tanio to polecam kupić :)
Albo poczekać, o ile jest się cierpliwym, bo tom Saga Legendy zawiera chyba Kosmicznego Usagiego. Senso zresztą też. Niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę. ;)

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #278 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 15:51:47 »
@R~Q Czytałem, jeden z moich ulubionych tomów usagiego. Elseworld ze względnie tymi samymi postaciami + wieloma nowymi w settingu space opery z mixem feudalnej japonii, star wars i diuny. Jak na spin off zaskakująco głęboka i jednocześnie kompletna historia, znacznie lepsza niż wydane wiele lat później senso.  Jak możesz dostać względnie tanio to polecam kupić :)

Mam już Kosmicznego Usagiego
Spoiler: PokażUkryj
po czesku :)

Offline Megatron

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #279 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 11:05:09 »
Pierwszy jaki widzę podgląd zawartości albumu z okazji 35lecia

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #280 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 12:02:36 »
Fajny zbiorek. Szkoda, że tom z okładkami do Hellboya nie ma tych samych wymiarów.

Offline JanJ

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #281 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 00:15:25 »
 Usagi Yojimbo Color Classics #1 is being released on January 22. 2020 as a new comic series.

According to IDW "This series collects the original early issues of the acclaimed long-running series, NOW IN FULL COLOR! Every issue will also feature new behind-the-scenes material and art."

According to Stan Sakai "The plan is for ALL the Usagi stories to be colored. We chose to begin with Samurai because it really is Usagi’s origin story and Goblin of Adachigahara, the first story published, will be revisited in next month’s issue 6. It seemed Redundant to present that story so soon.

The first trade featured mostly shorter stories. Since the Fantagraphics run of the series we’re mostly 20 pages, the early stories in Book 1 will be used as fillers to extend the page count.

The IDW color stories will first be printed as comic books to help recoup the costs of coloring, as they did with the early TMNT stories, then those stories will be collected in graphic novels. The comic series will be cancelled when it no longer becomes cost effective. From then it will appear only as GN, though not on a regular schedule, as would be the case when it first comes out as comics." (Tue Oct 29, 2019 on the Usagi Yojimbo Dojoboard forum)

Offline Antari

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #282 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 09:48:34 »
Czyli dalej brak trade'ów? No to jeszcze trochę poczekamy na porządne wydanie Usagiego w kolorze.

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 14:12:29 »
Informacja dotyczy kolorowanej wersji Usagiego od DH, dobrze zrozumiałem? A seria od IDW idzie swoim torem i jej żadne kasowanie nie grozi (tzn. nie ma o tym mowy w tej notce)?

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #284 dnia: So, 09 Listopad 2019, 00:22:48 »
Ale zaczynają od tomu drugiego, bo coś tam coś tam. Jak dobrze, że ominęły mnie te zawirowania z Usagim.