Autor Wątek: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)  (Przeczytany 15738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 26 Listopad 2023, 19:15:12 »
Specjalistą nie jestem, ale warto przeczytać Flashpoint. Jest to event który doprowadził do powstania świata Nowe DC

Offline Sebo

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 26 Listopad 2023, 20:09:21 »
Po death metal to chyba teraz wszyscy pamiętają wszystkie swoje poprzednie wcielenia ( a na pewno wszystkie kryzysy)więc można się spodziewać że w niektórych historiach będą odwołania do historii sprzed nowego  DC. Zresztą chyba i tak część historii po flashponcie pozostała kanoniczna już w nowym DC np. knightfall.

Offline andy13

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 27 Listopad 2023, 11:27:47 »
Te kryzysy tak namieszały, że temat DC poruszany jest w wątku dot. Marvela :)

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 28 Listopad 2023, 11:56:24 »
Ok, dzięki czy od tego spokojnie mozna zaczac czytac czy cos bedzie nierozumiale i sa jakies komiksy wczesniej.
Wolal bym nie czytac juz kompletnych staroci,.
Przeczytaj Flashpoint, wydanie z kolekcji Bohaterowie i Złoczyńcy DC (tom 31) najbardziej kompletne jest. Później na spokojnie możesz wejść w Nowe DC.

Offline nori

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 19:00:42 »
Ultimate Marvel to całkiem ciekawy kawałek komiksowego tortu, w zamierzeniu zupełnie niezależny świat, który w końcu jednak miał wpływ na "normalne" uniwersum. Świat Ultimate, określany jako Ziemia-1610 istniał w latach 2000-2015, większość wydanych w jego ramach serii można traktować niezależnie, choć wyraźnie widać strukturę "od eventu do eventu". Co w sumie nie jest niczym dziwnym, jeżeli chodzi o Marvela czy DC. Z Ultimate na naszym rynku ukazał się nieco tytułów, jednak nadal jest to tylko część całości. Niniejsza grafika, wyjątkowo, nie jest poświęcona tylko tytułom wydanym w języku polskim, ale w miarę porządkuje całość, czyli wszystkie serie komiksowe wchodzące w skład świata Ultimate wydane przez wydawnictwo Marvel. Podział jest dość umowny, choć nadal obowiązuje zasada układu wg chronologii wydarzeń, tak by pomóc w ogarnięciu lektury potencjalnemu czytelnikowi. Sam zresztą dopiero zabieram się za ten skrawek komiksowego świata, jak przeczytam całość (takie są przynajmniej plany) zapewne pojawią się jakieś poprawki czy ciekawostki. Jako że wiele osób narzekało na dość małe okładki w poprzednich grafikach superbohaterskich, tutaj są znacznie większe, podobnie rozmiarowo do tych z klasyki polskiego komiksu. Przez co grafika nieco się "wydłużyła", ale mam nadzieję, że w niczym to nie przeszkadza. Układ opiera się na paru stronach opisujących chronologie, często opisy z różnych takich źródeł wzajemnie się wykluczają, ale mam nadzieje, że w miarę jest to zwizualizowane sensownie. Oczywiście pieczę nad całością miał jak zwykle niezawodny michał81!



Powyżej miniaturka, wersję oryginalną graficzki, bez kompresji, umieszczam na serwerze zewnętrznym w archiwum zip (9 mega). W środku jest plik w formacie png: Jak czytac Marvel Ultimate Chronologia v10.

Poprzednie grafiki:

Klasyka Polskiego Komiksu:
Marvel/DC:
Inne:
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline saruman

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 11:35:56 »
@nori Zauważyłem, że linki do poprzednich grafik są niepoprawne, to pozwoliłem sobie poprawić:

Klasyka Polskiego Komiksu:
Marvel/DC:
Inne:

Offline nori

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 12:48:09 »
Bardzo Ci dziękuję, nie zauważyłem, że pododawało mi w linkach odnośniki html, których w BBCode być nie powinno.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.