Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 11:18:05 »
b) Egmont powinien oficjalnie poinformować jak wygląda sytuacja z Usagim Yojimbo 1-7, a nie milczeć i dawać jedynkę na okładkę zbiorczego wydania tomików 8-10
Ale to jest numeracja "Sagi" więc wszystko dobrze.

Offline misiokles

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 11:47:35 »
b) Egmont powinien oficjalnie poinformować jak wygląda sytuacja z Usagim Yojimbo 1-7, a nie milczeć i dawać


Egmont oficjalnie poinformował, że kupił licencję na tomy 8+ od Dark Horse. Żadne wydawnictwo w lutym 2019 roku nie udzieli informacji na rok 2020+, również Egmont, skoro nawet nie wie, jakie warunki IDW proponuje na tomy 1-7.

JanT

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:12:09 »
Nie raz już udzielali z takim wyprzedzeniem a ty cały czas powtarzasz że nie udzielają :)

Offline Megatron

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:16:09 »
No to chyba już ustaliliśmy, że:
a) kolory są w Usagim całkowicie zbędne (a nawet szkodzą wizualnie i finansowo też, bo przecież komiks w kolorze będzie sporo droższy)


Odniosłem inne wrażenie. Kolory są potrzebne, pod warunkiem że dobrze zrobione. Wiele postów wskazuje na akwarele.

Online radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:26:10 »
Żadne wydawnictwo w lutym 2019 roku nie udzieli informacji na rok 2020+, również Egmont, skoro nawet nie wie, jakie warunki IDW proponuje na tomy 1-7.
A skąd wiadomo, że IDW przejęło pełnię praw do tomów 1-7, a nie tylko do kolorowej edycji? Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że Fantagraphics nadal ma prawa do wersji cz-b tomów 1-7, bo w innym wypadku te prawa wieki temu przeszłyby na Dark Horse wydającego królika ponad 20 lat.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline misiokles

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:54:29 »
Wystarczy mi tylko tyle co napisał Egmont. W 2019 roku wydadzą trzy zbiorcze cz-b tomy od Dark Horse. Więcej informacji spodziewam się w temacie jesienią. To dla mnie wystarczające informacje by podjąć decyzje o zakupie bądź nie tego wydania.

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #96 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:59:10 »

Egmont oficjalnie poinformował, że kupił licencję na tomy 8+ od Dark Horse. Żadne wydawnictwo w lutym 2019 roku nie udzieli informacji na rok 2020+, również Egmont, skoro nawet nie wie, jakie warunki IDW proponuje na tomy 1-7.

Fantagraphics, wersję czarno-białą dalej ma Fantagraphics.

Czytamy temat, a nie fantazjujemy. Wydawnictwo wypowiedziało się na ten temat oficjalnie, więc jest to pewnik.

A skąd wiadomo, że IDW przejęło pełnię praw do tomów 1-7, a nie tylko do kolorowej edycji? Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że Fantagraphics nadal ma prawa do wersji cz-b tomów 1-7, bo w innym wypadku te prawa wieki temu przeszłyby na Dark Horse wydającego królika ponad 20 lat.

IDW ma tylko prawa do wydania wersji w kolorze, nie wiadomo chyba obecnie jak wygląda jedynie sprawa w Dark Horse, ale możliwe, że oni jeszcze - przynajmniej jakiś czas - prawa do wersji czarno-białej zachowają. Nowe komiksy serii mają być wydawane już tylko w kolorze.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Luty 2019, 13:00:49 wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #97 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 13:22:52 »
Więcej informacji spodziewam się w temacie jesienią.
A na pewno powiedzą już na Pyrkonie lub KW :)

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 11:55:10 »
Ach, jak się cieszę, że mam dosłownie wszystkie wydane do tej pory tomiki i nie muszę się przejmować jakimiś reedycjami, uzupełnianiem itp. Tylko żeby kolejne wychodziły i będę zadowolony.

Co do przejęcia Usagiego z DH przez IDW, jedno mnie martwi.
Cytuj
...for issue No. 1 of the new series
Czy będzie nowa numeracja? Sugeruje to przynajmniej miękki reboot i zamiast kontynuacji i powrotu do wątków Hikijiego, Noriyukiego, Jei itd. będziemy mieli te same popierdółki bez końca albo to, co już było, ale inaczej narysowane. Mam nadzieję, że niepotrzebnie się martwię, ale.

Offline Gazza

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 12:22:55 »
Nowa seria w kolorze i nowe kolorowe zbiorcze wydanie kompletnej sagi: https://previewsworld.com/Article/226623-IDW-To-Publish-New-Usagi-Yojimbo-Series

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 12:41:42 »
Gazza, wiemy. ;) Ostatnie 4 strony mowa o wyższości jednej wersji nad drugą i na odwrót. :P

Offline OokamiG

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 13:23:09 »
Ale czy można mówić o wyższości wersji kolorowej nad czarno białą. Komiksiarz na początku tworzenia dzieła wybiera jakie dobrać techniki, by osiągnąć zamierzony efekt. Jedną z nich jest kolorowanie, które charakteryzacje się w każdym wypadku trochę czymś innym, np. mogą być to cienie. Dlatego też komiks, który z założenia powstawał jak czarno-biały bez wątpienia straci na kolorowaniu, bo po prostu jego kadry były tworzone z myślą o czymś innym. Dlatego też dla mnie kolorowanie komiksów po latach jest trochę tanim chwytem marketingowym. To tak ogólnie bo za samego Usagiego i jak ta czerń ,i biel w jego wypadku działa nie będę się wypowiadał bo samego po prostu jeszcze nie znam i może zmieni się to po premierze nowego wydania Egmontu.

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 13:33:44 »
To tak ogólnie bo za samego Usagiego i jak ta czerń ,i biel w jego wypadku działa nie będę się wypowiadał bo samego po prostu jeszcze nie znam i może zmieni się to po premierze nowego wydania Egmontu.
Ja też nie poznałem się jeszcze z Usagim. Ucieszyłem się wielce na wieść o nowym wydaniu Egmontu. Co do mojego poprzedniego posta - powinienem zastosować cudzysłów albo kursywę, by zaakcentować brak dosłowności. Przez "wyższość" chciałem zwrócić uwagę na potrzebę/zasadność kolorowania, o której była mowa. ;)

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 22:53:27 »
Wg Gildii Usagi w kolorze (choć oczywiście będzie biało-czarny) --> https://www.gildia.pl/komiksy/390358-usagi-yojimbo-saga-ksiega-1
 ;)

Offline am666

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #104 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:37:21 »
Według opisu na Gildii
Cytuj
nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Luty 2019, 21:01:01 wysłana przez admin »