Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #60 dnia: So, 23 Luty 2019, 10:38:37 »
Skoro Egmont ma czarno-białą, to i kolorowa by się przydała - w ten sposób nasz ulubiony komiksowy wydawca zrobiłby wszystkim dobrze, wszakoż co poniektórym wybrednym klientom kolory nie w smak ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #61 dnia: So, 23 Luty 2019, 11:27:31 »
Podejrzewam również, że licencja od DH mocno popikowała w dół za sprawą kolorowej konkurencji :)

Też o tym pomyślałem. Być może DH jako wieloletni partner Egmontu, poinformowało, że Usagi będzie zmieniał licencjodawcę. I Egmont, który od dłuższego czasu zastanawiał się jak ugryźć to nowe wydanie, przyspieszył z tym tematem?

Na maj jest zapowiedziany 8 tom Usagi Yoimbo Saga, zbierający tomiki 29-31. Skoro Egmont zaczyna od dwóch tomów, pozostałe pewnie wyda w częstotliwości raz na kwartał, to do jesieni 2020 powinien wydać już te 8. Może wtedy przyjdzie czas na pierwsze tomiki zebrane w wydaniu Fantagraphics?

A wiadomo czy nowe przygody będą już tylko w kolorze? To może nie będzie kontynuacja, tylko nowa seria, a ta z DH będzie zakończona?

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #62 dnia: So, 23 Luty 2019, 11:31:19 »
Przy najbliższej sposobności trza będzie przemaglować Pana Kołodziejczaka w tej kwestii (i o Vertigo!!)  ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #63 dnia: So, 23 Luty 2019, 11:46:28 »
Co masz na myśli przez nową serię? W źródle jest napisane, że Usagi będzie kontynuowany w IDW i w kolorze. Będzie to nowa historia, ale w ramach kontynuacji tej samej serii. Także liczę, że wątki w DH zostaną pozamykane (niestety sam prędko nie sprawdę, bo czytałem jakieś osiem pierwszych tomików, a teraz nastawiałe się na Egmont...).

Offline Antari

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #64 dnia: So, 23 Luty 2019, 11:55:03 »
No to ja odpuszczam wydanie Egmontu i czekam na nowe w kolorze od IDW. Jeżeli Egmont wyda dwa pierwsze tomy zbierające 1-7 to może kupię, bo tego raczej IDW nie wyda. Ale Sagi na ten moment kupować w czerni i bieli nie mam zamiaru skoro kolor na horyzoncie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #65 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:04:31 »
Zamiast gdybać może przeczytaj co jest napisane w tym wątku. IDW wyda tomy 1-7. Jest to potwierdzone w artykule oraz przez samo Fantagraphics.

Online parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #66 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:05:37 »
Podniecacie się tym kolorem jak obywatel PRL po zakupie pierwszego Rubina. Popatrzcie na Gnata - moim zdaniem kolor mu zaszkodził. Czy tutaj pomoże? Ulepszy ten komiks?

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #67 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:18:24 »
Zdecydowanie pomoże, bo większość woli oglądać kolorowy świat, zamiast czarno-białego ;)
Pozwolę sobie doprecyzować: do Usagiego kolor pasuje jak wciskanie ciemnoty "ciemnemu ludowi" przez Kaczyńskiego :P
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 12:22:04 wysłana przez asx76 »

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #68 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:19:34 »
Wszyscy podniecają się też Image, a ciężko jest mi podać trzy tytuły z Image, które mogłyby stanąć w szranki z trójcą Dark Horse`a: Usagi Yojimbo, Sin City, Hellboy. To są trzy serie, które po prostu trzeba przeczytać i mieć na półce. Obojętnie czy w kolorze czy bez (choć może jednak Sin City w kolorze, to byłoby już coś niewyobrażalnie strasznego).

Online parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #69 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:25:11 »
Zdecydowanie pomoże, bo większość woli oglądać kolorowy świat, zamiast czarno-białego ;)

Bzdura. Jakby ktoś pokolorował np. "Rękopis znaleziony w Saragossie" to byłby wałem skończonym. Kolorowy "Maus" byłby lepszy? Mnie osobiście nie podobają się też kolorowe wersje pierwszych tytułów "Kajka i Kokosza".

Offline misiokles

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #70 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:31:10 »
Przy najbliższej sposobności trza będzie przemaglować Pana Kołodziejczaka w tej kwestii (i o Vertigo!!)  ;)
Który na Pyrkonie powie (zgodnie z prawdą w sumie), że nie mają jeszcze podpisanych żadnych umów na 2020 rok i dalej ;)

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #71 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:32:29 »
Bzdura. Jakby ktoś pokolorował np. "Rękopis znaleziony w Saragossie" to byłby wałem skończonym. Kolorowy "Maus" byłby lepszy?

Szanowny Panie, toż specjalnie doprecyzowałem (być może niezbyt ściśle), że miałem na myśli Usagiego, a nie wszystkie komiksy jak leci... Jest bowiem oczywistą oczywistością, że części komiksów kolory nie pasują np. "Prosto z Piekła", "Maus", "Sin City"...

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #72 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:33:21 »
Ten komiks nie ma niczego, co strasznie blokowałoby go przed pokolorowaniem. Nie widzę tu jakiejś większej zabawy tuszem, ani też za czernią i bielą nie stoi żaden głębszy zamysł. Są przypadki (nawet wiele takich), gdzie bym się zgodził, ale ma to kolorować facet, który przez te wszystkie lata dodawał kolor do okładek, więc nie jest z łapanki.

Takie coś naprawdę aż tak straszy?


Bardziej od skoku na kasę wygląda mi to na to, że taki był od początku zamysł, ale Sakai z jakiegoś powodu nie mógł sobie na to pozwolić.

No, ale ja się nie znam. Mi się "Bone" w kolorze podoba, przypomina dzięki temu trochę komiksy Disneya.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 12:35:29 wysłana przez arczi_ancymon »

ramirez82

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #73 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:34:25 »
Co masz na myśli przez nową serię?

No właśnie to, że dotychczasowe wątki zostałyby pozamykane. Ale skoro to ma być kontynuacja... Trochę dziwne, jeśli nowe historie będą wydawane już tylko w kolorze - dziwne wobec tych, którzy wiernie od 30-stu lat czytali Usagiego, a teraz każe im się przerzucić na kolor.

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #74 dnia: So, 23 Luty 2019, 12:36:08 »
Cóż, to nie byłby pierwszy raz kiedy czarno-biała seria staje się kolorowa.