Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #330 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 19:46:43 »
Żałuję, że piszę kolejny post pod swoim postem, ale brak możliwości edycji postu uniemożliwia mi scalenie kolejnych uwag z poprzednimi. Pominąłem większość zauważonych literówek.

Usagi Yojimbo Saga tom 2

S173 K5 D1 - GEICHU
S173 K6 D2 - GEISHO

S486 K3
"TO DLATEGO ODSTĄPIŁA ODE MNIE ZESZŁEJ NOCY. USŁYSZAŁA MÓJ FLET I SĄDZIŁA, ŻE TO TY NADCHODZISZ." - Usagi mówi o wydarzeniach ze stron 474-475, wtedy mrok cofnął się na dźwięk fleta, ale to nie Usagi grał, miał wtedy ręce zajęte przez miecz i latarnię. Tak naprawdę wydarzenia te odbyły się niedługo wcześniej, Usagi mówi o "zeszłej nocy", ponieważ już wschodzi słońce i zaczął się dzień. W oryginale "THAT'S WHY SHE RETREATED FROMME LAST NIGHT! SHE HEARD THE FLUTE AND KNEW YOU WERE NEAR"

S530 K5 D1 - YAMANASHI (powinno być YAMAHASHI)
S532 K1 D1 - TOFOKU (TOYOFUKU - dalej też często błędnie jest ten wyraz pisany)

s545 k3 d2
"SZAMBELAN TOYOFUKU POPIERAŁ GO, BO ZAWDZIĘCZAŁ MU SWOJĄ POZYCJĘ W DEPARTAMENCIE STRAŻY" - z tego tekstu wynika, że szambelan toyofuku zawdzięczał swoją pozycję w departamencie straży Ogawie, a jest odwrotnie, to Ogawa został nadinspektorem dzięki toyofuku (org, "CHAMBERLEIN TOYOFUKU SPONSORED HIM FOR HIS POSITION IN THE POLICE DEPARTMENT!").

s570 k5 d1-2
1. "TY!" 2. "TAK, SŁUŻĘ KLONOWA PANI." powinno być w 2. dymku "tak, służę klonowej Pani" (Yoshino zwraca się do Usagiego, do klonowej pani mówiła w kadrze obok, przyjmując polecenie. (org. 1. "YOU!" 2. "YES, I SERVE LADY MAPLE").

Usagi Yojimbo Saga tom 3

na s171 k4 Usagi mówi "TEN RONIN, KTÓREGO ŚMIERĆ WIDZIAŁEM... POWIEDZIAŁEŚ O NIM "STARY", A PRZECIEŻ ANI JA, ANI STRAŻNICY NIE OPISALIŚMY GO. MUSIAŁEŚ TAM BYĆ I SŁYSZEĆ JAK DYSZAŁ PODCZAS WALKI" - tyle że tłumacz pominął w odpowiednim dymku to określenie i w polskim wydaniu nigdzie wcześniej nie pada określenie "stary" w stosunku do zabitego ronina.
Na s.115 k6 mamy "ZABÓJCA ROZKOSZUJE SIĘ WYSTAWIANIEM NA PRÓBĘ SWOICH UMIEJĘTNOŚCI. PEWNIE CHCE CZEGOŚ DOWIEŚĆ... SOBIEI ZAPEWNE INNYM TEŻ."
Tymczasem w oryginale ten dymek ma taką treść "HE DELIGHTS IN MATCHING HIS SKILLS WITH AN ABLE ADVERSARY-- THAT OLD RONIN TONIGHT, FOR EXAMPLE. PERHAPS HE HAS SOMETHING TO PROVE... TO HIMSELF AS WELL AS TO OTHERS."

Offline Kadet

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #331 dnia: So, 31 Październik 2020, 13:52:16 »
Jest zapowiedź dziewiątego tomu "Usagi Yojimbo Saga"! Ukaże się w maju przyszłego roku.

https://www.penguinrandomhouse.com/books/671941/usagi-yojimbo-saga-volume-9-by-written-and-illustrated-by-stan-sakai/

Dziewiąty tom będzie zawierał ostatnie dwa tomiki od Dark Horse ("Mysteries"/"Tajemnice" i "The Hidden"/"Ukryci") oraz wszystkie istniejące komiksowe cross-overy między Usagim a Wojowniczymi Żółwiami Ninja (domyślam się, że chodzi o zawartość tego tomiku).

Cieszy mnie to bardzo, bo obawiałem się, że Dark Horse zostawi te ostatnie dwa albumy bez wydania w formacie "Saga" i przez to będzie u nas problem z ich wydaniem zbiorczym. Komiksy z TMNT to miły bonus - co prawda jedna opowieść będzie stanowić dubel z pierwszym tomem "Sagi", ale reszta chyba nie była zebrana w żadnym innym tomie.

EDIT: Jeszcze takie coś jest zapowiedziane na czerwiec:

https://www.amazon.com/Chibi-Usagi-Attack-Heebie-Stan-Sakai/dp/1684057906

Może w ramach oferty Egmontu dla młodszych czytelników... ;)
« Ostatnia zmiana: So, 31 Październik 2020, 15:07:49 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline chch

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #332 dnia: So, 31 Październik 2020, 15:54:47 »
Jednak musieli się bardzo poróżnić - DH i SS. Wcześniej Stan w jakimś wywiadzie mówił, że dalej będzie coś dla DH robił. Miałem nadzieję, że jakąś mini serię zrobi i będzie materiał na dziewiąty tom Sagi. UY/TMNT to trochę odgrzewane kotlety a trochę zawartość nie pasująca do reszty - crossovery nie znajdują się w continuity (może poza tym z tomu spisek ryczącego smoka - jest ważny dla dalszych losów pewnych postaci).

Mam nadzieję na szybkie wydanie Sagi od IDW (najpierw w USA, potem u nas). Jak przeglądałem najnowsze numery to wygląda jakby Stan odzyskał radość z tworzenia, pojawia się wiele dobrze znanych postaci, które zniknęły na jakiś czas z serii, znowu mamy machinacje Pana Hikiji, no i kolor też jest jakąś zmianą - może kiedyś Egmont wyda u nas Sagę w kolorze? (Chociaż ja się przyzwyczaiłem do tego czarno-białego królika).

Offline Arthaniel

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #333 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 13:19:36 »
Ja wiem, problemy pierwszego świata, ale...

też Wam tak wchodzi okładka pierwszego Usagiego na grzbiet? Kupione w sklepie Egmontu. Czy to jest coś, co można reklamować? Wygląda mega słabo na półeczce :ccc

Online xanar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #334 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 13:22:36 »
Ja takich rzeczy nie reklamuje, ale jak ci przeszkadza to reklamuj, wszytko można reklamować  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #335 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 14:56:00 »
A ja takie kiksy reklamowałem swego czasu - teraz piszę w komentarzu do zamówienia, żeby zwrócono na to uwagę bo będę zmuszony reklamować, a szkoda wszystkich czasu i kosztów. Dotyczy to głównie miękko okładkowych Egmontów właśnie.
Mnie by wkurzał taki widok na półce. Reklamuj.

Offline chch

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #336 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:26:18 »
Mam tak samo w pierwszym tomie Sagi (może trochę mniejsze przesunięcie). Możliwe, że tak po prostu wydrukowali cały nakład. W drugim tomie albo nie mam albo jest minimalne.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Listopad 2020, 16:45:16 wysłana przez chch »

Online Voitas

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #337 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:29:53 »
U mnie jest ok

Online xanar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #338 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:30:24 »
Też mam takie przesunięcie tylko trochę mniejsze, na drugi tomie też, no idealnie prosto nie jest  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Alucard

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #339 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 12:53:49 »
Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jeszcze szansa dostać gdzieś 1 Księgę Sagi?

Offline Geekboy

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #340 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 18:16:16 »
Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jeszcze szansa dostać gdzieś 1 Księgę Sagi?

https://egmont.pl/Usagi-Yojimbo-Saga.-Ksiega-1,15984659,p.html

Bierz póki są :)

Online xanar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #341 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 18:18:36 »
Na pejsbuku widziałem, że mieli to dodrukować.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #342 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 20:20:15 »
Bierzcie wszystko. To jedna z najlepszych serii komiksowych wszech czasów.

Offline Geekboy

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 10:10:47 »
Na stronie Egmontu już niedostępny 😅 ciekawe jak szybko zniknie z pozostałych sklepów 😅

Offline Gazza

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 10:17:23 »
Jeśli komuś nie zależy na nowych zbiorczych cegiełkach to mam na sprzedaż w atrakcyjnej cenie poprzednie wydania Egmontu i Mandragory.

A seria ze wszech miar godna polecenia!

Przed samą lekturą polecam netflixową miniserię "Era samurajów" - dobrze wprowadza w świat Usagiego.