Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:52:17 »
Serio wierzę, że Egmont jakoś to ruszy.

Skoro tom 1 od Egmontu startuje od ósmej części historii Usagiego, to niby jak to mają później ruszyć, że o kwestii nazewnictwa (tom 0?) nie wspomnę? ;) Lud i tak łyknie, wszak na okładce widnieje: "tom 1"... :P A nawet jeśli wie o co "kaman", to zdecydowana większość się skusi licząc, iż "może kiedyś" nasz największy i ulubiony wydawca komiksów dogada się z kim trzeba i uraczy początkami Usagiego po wypuszczeniu 8 tomików... bądź zadowoli się angielskojęzycznym wydaniem ;)
Aż dziw bierze, że nie będzie to wydanie w HC. Zawsze to dodatkowa zachęta do zakupu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość stron.

Offline Dracos

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #31 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:56:07 »
Nie będzie problemu z numeracją bo teraz to będzie UY Saga, a w przypadku 1-7 będzie UY Specjalna Edycja, tak jak w US i nikt nie będzie z faktu samej numeracji ronił łez.

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #32 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:01:23 »
Nie będzie problemu..., o ile Egmont postara się o prawa. Jak na razie ani widu, ani słychu. Może zacna Pani Magdalenka przekaże nasze marudzenia/modły do góry? ;)

Offline Cringer

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 03:10:31 »
Ale co mają powiedzieć, "Wydamy jak się sprzeda" czy może "kupcie se numer 1 i 2 bo wydaliśmy i zalegają nam w magazynach"? Reedycja to jednak ryzyko i wcale mnie nie dziwi że zaczęli ją od wersji Dark Horsa skoro ta była dla nich wygodniejsza i pewnie tańsza.

Co zaś się tyczy wchodzenia w serię od reedycji, to moim zdaniem spokojnie warto. Tak tę serię poznałem lata temu i nie miałem żadnego wrażenia ze coś mnie ominęło i jestem wrzucony w wir wydarzeń których nie rozumiem z postaciami których nie znam. Mam też wrażenie że graficzni Stan jest już tutaj wyrobiony. A postacie nie zmieniają swojego wyglądu jak to miało miejsce w pierwszych tomach serii.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 03:28:58 wysłana przez admin »

Offline robbirob

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 07:29:42 »
Nie będzie problemu z numeracją bo teraz to będzie UY Saga, a w przypadku 1-7 będzie UY Specjalna Edycja, tak jak w US i nikt nie będzie z faktu samej numeracji ronił łez.
Otóż to. To najmniejszy problem ta numeracja. Oby tylko E uzyskał prawa i wydał. A jak to nazwą to drugorzędna sprawa.
Cieszą liczne głosy nawołujące do kupowania od pierwszego tomu Sagi. Jestem za.

Offline Gazza

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 14:22:21 »
Z jednej strony szkoda będzie jeśli Egmont zostawi to jak jest i nie sięgnie po tomy 1-7, z drugiej - zostawię sobie tomiki Mandragory (bo nigdy nie wiadomo), ale nowe wydanie - jeśli jakościowo udźwignie te ilości stron i nie rozpadnie się to mają we mnie stałego nabywcę. To WIELKI MAŁY komiks!!! Brać, czytać, podawać młodzieży (lektura dla każdego) i cieszyć się.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 248
  • Polubień: 219
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #36 dnia: So, 16 Luty 2019, 00:25:09 »
Mam całą kolekcję Usagiego wydaną u nas. Gdyby Egmont zapowiedział wydanie pierwszych siedmiu tomów, to wydałbym ponownie pieniądze na całą sagę, a tak poczekam na rozwój wypadków i relacje z rozchylania skrzydełek ;-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline foch-man

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #37 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:55:19 »
Ech, niech wydaja jak chca byle wydali calosc i by mozna calosc kupic.

majkelus81

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:57:59 »
Usagi będzie wydawany przez IDW, co ciekawe całość będzie wznowiona w kolorze, a kolejne historie mają być od razu też kolorowe. Czuje, że czeka nas powtórka z wydawania Conana w niedługim czasie.

https://www.nytimes.com/2019/02/22/arts/design/usagi-yojimbo-new-publisher.html?fbclid=IwAR2Gy_etaLU2Ts3J0OsLDtghrBmXyjJ--tQWKFi8frMF3RUrNGi1ZiwWoVs
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Luty 2019, 20:59:47 wysłana przez majkelus81 »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 248
  • Polubień: 219
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 21:35:45 »
Nie jestem wyznaniowo nastawiony do Usagiego bez kolorów. Oby znalazł sie u nas wydawca, który pociągnie serię pod szyldem IDW tak ładnie jak robi to Egmont z namaszczenia Dark Horse.
Skuszę sie na tą reedycję w kolorach. Jak będzie wyglądać tak ładnie jak na podlinkowanej stronie to nie będę się długo zastanawiał.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 21:45:09 »
To teraz może warto poczekać na rozwój sytuacji z edycją Usagiego w kolorze po polsku, zamiast brać od Egmontu wersję czarno-białą i niekompletną... :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 21:45:19 »
Czuje, że czeka nas powtórka z wydawania Conana w niedługim czasie.

Tzn.?

Coś poza gdybaniem, że Egmont zakończył wydawanie na Busieku?


A tak na marginesie, sporo tytułów opuściło ostatnio DH: Fear Agent, Conan, teraz Usagi...
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Luty 2019, 21:49:52 wysłana przez ramirez82 »

majkelus81

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 22:10:03 »
Tzn.?
Że raczej nie doczekamy wznowienia tomów z Fantagraphics, takie jest moje zadanie.

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 22:12:30 »
To teraz może warto poczekać na rozwój sytuacji z edycją Usagiego w kolorze po polsku, zamiast brać od Egmontu wersję czarno-białą i niekompletną... :P
Dokładnie. Choć nie wiem, czy będę czekał na polskie wydanie. Po prostu zainteresuję się tym od IDW.

ramirez82

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 22:16:48 »
Że raczej nie doczekamy wznowienia tomów z Fantagraphics, takie jest moje zadanie.

Nie wiem z czego takie wnioski, ale fajnie, jakby Tomasz Kołodziejczak ustosunkował się to dalszych losów Conana i wcześniejszych Usagiego na jednym z najbliższych spotkań. Zawsze to bardziej miarodajne niż przeczucia czytelników.