Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #225 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2019, 19:03:52 »
Wygląda na to, że Amerykanie są o wiele bardziej inteligentniejszymi czytaczami niż my, gdyż w USA rzadko kiedy ma się okazję czytać coś od początku.

Raczej mają to gdzieś.
Albo nie zauważają, że było jakieś "wcześniej".  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline sad_drone

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2019, 19:10:40 »
@radef A widzisz, tu znowu wyszła moja nieznajomość świata kaczek, nie wiedziałem o rzeczach o których piszesz, zwracam honor :P. To w sumie dowodzi że jednak że sporo straciłem czytając same życie i czasy, tak samo jak tracą ludzie czytając samego usagiego dh.

@misiokles Moim zdaniem dla usagiego jest jednak trochę bardziej istotna znajomośc wydarzeń niż przytoczonych przez ciebie komiksów ale nie będę tego bronił bo w sumie i tak zgadzamy się przy tezie że usagiego można czytać od dh, ale w miarę możliwości lepiej całość.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Czerwiec 2019, 19:12:31 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #227 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 08:12:09 »
Myślę, że bez znajomości japońskiego i historii Japonii tez się dużo traci. Pytanie tylko, czy warto się tym przejmować.
S T R A W M A N

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #228 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 12:22:12 »
Myślę, że bez znajomości japońskiego i historii Japonii tez się dużo traci. Pytanie tylko, czy warto się tym przejmować.
Bzudra. Stan Sakai podaję Japonie w amerykańskim stylu, dla masowego, amerykańskiego odbiorcy. Okres historyczny to Siougnat i jest to zaznaczone na samym wstępie. Nie potrzebujesz wiedzieć nic więcej do rozumienia historii. Jak sięgniesz po kontynuacje tomów w Dark Horse, to nie będziesz znał relacji między bohaterami, niektóre miejsca i motywacje mogą się wydać obce. Znajomość Japonii kompletnie nie jest potrzebna by rozumieć świat i historie.

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #229 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 12:31:30 »
No popatrz, czyli dokładnie tak, jak myślałem... Sarkazm, ludzie, sarkazm.

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #230 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 12:37:13 »
No nie oszukujmy się, wchodząc w serię od ósmego tomiku wchodzisz w serię od ósmego tomiku. Da się czytać, tak jak da się czytać Thorgala od Krainy Qa, ale po co? :) Tak samo śmieszą mnie posty w temacie Slaine'a. Jeśli zaczynacie przygodę z serią, a na rynku jest obecnie pierwsze 5 tomów, to czytajcie od początku, a nie od Rogatego Boga. Tym bardziej, że już Świt wojownika jest znakomity. Jest możliwość? Czytajcie. Nie macie dostępu do poprzednich? Zaczekajcie aż Egmont wyda pierwsze siedem. Niech chcecie czekać? To nadal znakomita seria jest i da radę od ósmego. Ale zawsze coś się traci.

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #231 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 12:57:06 »
A mnie śmieszą ludzie, którzy upierają się żeby przekonać innych, że mają czytać tak, a nie inaczej, a jak nie chcą, to najwyraźniej są jakimiś amatorami.
W Thorgalu znajomość postaci jest jednak nieco ważniejsza niż w Usagim. A z kolei w Slainie niekiedy może przeszkadzać wrzucenie w jakiś ciąg wydarzeń, które nie wiadomo skąd się wzięły (jak np. przy zaczynaniu lektury od Króla)

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #232 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 13:48:07 »
A mnie śmieszą ludzie, którzy upierają się żeby przekonać innych, że mają czytać tak, a nie inaczej, a jak nie chcą, to najwyraźniej są jakimiś amatorami.
W Thorgalu znajomość postaci jest jednak nieco ważniejsza niż w Usagim. A z kolei w Slainie niekiedy może przeszkadzać wrzucenie w jakiś ciąg wydarzeń, które nie wiadomo skąd się wzięły (jak np. przy zaczynaniu lektury od Króla)
Ale ty nie czytałeś pierwszych tomów Usagiego (podobnie jak wszyscy w tym temacie, którzy bronią egmontowskiego sposobu wydawania) i nie wiesz, czy ich znajomość jest ważna, czy nie.

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #233 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 13:50:27 »
No popatrz, czyli dokładnie tak, jak myślałem... Sarkazm, ludzie, sarkazm.
OK. Detektor zawiódł ;)

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #234 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 13:50:58 »
Ale ty nie czytałeś pierwszych tomów Usagiego (podobnie jak wszyscy w tym temacie, którzy bronią egmontowskiego sposobu wydawania) i nie wiesz, czy ich znajomość jest ważna, czy nie.

Czytałem. Skończyłem w zeszłym tygodniu. Nie generalizuj.

Offline Przemek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #235 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 14:20:06 »
OK. Detektor zawiódł ;)

Nic nie zawiodło poprostu parsom nie potrafi używać sarkazmu tylko jeszcze o tym nie wie :D :D

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #236 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 14:41:55 »
A może jednak ty nie potrafisz go rozpoznać?

Offline Koora

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #237 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 15:00:53 »
Zacząłem czytać od tych nowych zbiorczych i bawiłem się świetnie :)
Nie ma sensu przerzucać się czy trzeba czytać od pierwszego czy nie. Obie tezy da się obronić. Najważniejsze, że to kawał dobrego komiksu i lepiej przeczytać od 8. tomu niż w ogóle  ;)
Nie zmienia to faktu, że bardzo liczę na to, że Egmont wyda też integrala tych pierwszych numerów.

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 17:24:02 »
A może jednak ty nie potrafisz go rozpoznać?
Nie, to ty napisałeś głupotę (strawmana) a potem "hehehe, a wiecie co, to był sarkazm xD"

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #239 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 23:17:36 »
Nie mój drogi, to nie jest strawman.
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Czerwiec 2019, 23:39:59 wysłana przez parsom »