Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 90542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online OokamiG

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 12:47:14 »


Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 12:54:07 »
Po opisie i liczbie stron, wnioskuję, że tak. Pewnie drugie wydanie czy coś takiego.

Offline asx76

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 13:14:49 »


Co do Usagiego, to wydanie 600 str na miękko to też ma sens. Każdy komiksowy-zbieracz-komplecista powinien kupić 2 sztuki: jedną do czytania i łamania grzbietu, żeby wyglądało jak g*wno, a drugi tomik na półkę.


Z punktu widzenia wydawcy z całą pewnością, jeśli diablo wygłodniali klienci będą kupować po dwie sztuki ;)

Wielka szkoda, że nie będzie to wydanie w HC zważywszy na liczbę stron. Może chociaż dadzą okładki ze skrzydełkami...

Na łamanie grzbietów jest tylko jeden sposób: czytanie "pod kątem", czyli nie rozchylanie komiksu za bardzo ;)

Offline robbirob

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 13:18:47 »
Na łamanie grzbietów jest tylko jeden sposób: czytanie "pod kątem", czyli nie rozchylanie komiksu za bardzo ;)
Na łamanie grzbietów jedynym sposobem jest umiejętne złamanie okładki i pierwszych stron. Po to okładka książki i komiksu (miękka) ma te słynne linie w odległości około 0,5 cm od grzbietu.

Offline robbirob

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 15:12:39 »
Usagi jest:
https://egmont.pl/Usagi-Yojimbo.-Usagi.-Tom-1,15984659,p.html

632 str. 90 zł.oprawa miękka ze skrzydełkami

Offline sad_drone

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #21 dnia: So, 09 Luty 2019, 16:19:18 »
Nawiązując do nowego wydania usagiego, jeżeli ktoś planuje w nie wchodzić i czyta pierwszy raz to bardzo usilnie namawiam na zamówienie boxa pierwszych tomów w oryginale. Nie wiadomo czy/kiedy egmont to wyda, a to niestety nie jest sytuacja jak z superhero, w której nie przeczytasz jakiegoś runu i nic nie ominiesz. W pierwszych tomach jest wprowadzenie i pogłębiona historia praktycznie wszystkich postaci, zaryzykowałbym twierdzenie że własciwie cała mitologia usagiego zawiera się w tych tomach. To co wydaje egmont od dark horse bazuje na tej podstawie, i chociaż da się czytać bez wiedzy co się działo wcześniej to jednak szalenie dużo się traci z kontekstu. Nie mówiąc już o tym że w komiksach od fantagraphic zawierają się jedne z najlepszych historii z uszatym, m.innymi samurajski trening usagiego, historia jak gen (przyjaciel usagiego) został najemnikiem, czy spisek ryczącego smoka, monumentalna opowieść o ataku na zamek skorumpowanego władcy.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline sad_drone

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #22 dnia: So, 09 Luty 2019, 16:31:53 »
@Cyber broń boże, jak masz do wyboru kupić tylko to co egmont wydaje teraz albo nie kupić wcale to lepiej zainwestować w to co jest. Absolutnie da się czytać od daisho czyli tomu od którego egmont zaczyna (sam tak czytałem jako gówniak), i nie ma bezpośrednich nawiązań do wcześniejszych wydarzeń. Bardziej chodzi o to że jesteś wrzucany w środek uniwersum którego nie znasz, kiedy we wcześniejszych komiksach wszystko to jest już zarysowane i pogłębione.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Antari

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #23 dnia: So, 09 Luty 2019, 16:33:47 »
Dla mnie ważne w przypadku Usagiego jest to, jak to wydanie będzie wyglądało. Mamy tu do czynienia z grubasem w SC, czy to się nie rozleci po kilku posiedzeniach, czy grzbiet będzie klejony/szyty itd. Najchętniej bym zobaczył jakieś real foto. W ogóle uważam, że Pani gluta mogłaby takie praktyki przeforsować u szefa. Tj. jakieś foty na szybko przed premierą z magazynu tutaj na forum. Bo sama okładka nie mówi nic na temat wydania.

JanT

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #24 dnia: So, 09 Luty 2019, 16:38:47 »
Dla mnie ważne w przypadku Usagiego jest to, jak to wydanie będzie wyglądało. Mamy tu do czynienia z grubasem w SC, czy to się nie rozleci po kilku posiedzeniach, czy grzbiet będzie klejony/szyty itd.
Okładka z skrzydełkami więc powinno być solidnie i z szyciem.

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #25 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:09:50 »
No, trzeba przyznać, że pierwsze siedem tomów Usagiego to jeden z najlepszych (a możne nawet najlepszy) okres serii. Tam jest pierwsze pojawienie się Jei, tam jest historia Gena, tam jest chyba najlepszy horror w serii - o tym nawiedzonym moście, tam jest nawiązanie do Samotnego wilka i szczęnięcia, tam są Żółwie Ninja i Godzilla i tam jest mój ulubiony tomik czyli absolutnie fantastyczny Spisek ryczącego smoka. Hańba, że nie jadą od początku! Po stokroć hańba! :)

Offline robbirob

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Luty 2019, 18:38:32 »
No, trzeba przyznać, że pierwsze siedem tomów Usagiego to jeden z najlepszych (a możne nawet najlepszy) okres serii. Tam jest pierwsze pojawienie się Jei, tam jest historia Gena, tam jest chyba najlepszy horror w serii - o tym nawiedzonym moście, tam jest nawiązanie do Samotnego wilka i szczęnięcia, tam są Żółwie Ninja i Godzilla i tam jest mój ulubiony tomik czyli absolutnie fantastyczny Spisek ryczącego smoka. Hańba, że nie jadą od początku! Po stokroć hańba! :)
Po tego typu głosach to lepiej aby Egmont określił jasno czy wyda pierwsze tomy Usagiego bo inaczej trochę ludzi się wystraszy i nie kupi niczego z serii.

Choć uważam że to byłaby strata. Jak ktoś już wyżej zwrócił uwagę, to większy błąd nie mieć tej serii w ogóle, niż mieć bez tych siedmiu tomów.
A jestem pewien że one zostaną wydane w końcu.

Offline buczanova

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #27 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:22:48 »
Ja nie mogę się doczekać ponownego wydania tej serii, czekam na to od lat. Szkoda, że nie będzie pierwszych 7 tomów. Czuję, że kupie je po angielsku w ramach przygotowania.

Offline robbirob

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #28 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:26:00 »
@up
Podobnie mam i ja. Czekałem długo. Mam dosłownie kilka tomów, więc je oddam i zacznę zbierać od początku.
A potem te pierwsze 7 dokompletuję. Serio wierzę, że Egmont jakoś to ruszy.

Offline Boro

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #29 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:39:24 »
Ludzie, nie bójcie się niczego i kupujcie to co wydaje Egmont. Od óśmego tomu da się spokojnie czytać, przecież większość ludzi w Polsce tak czytało.
Pierwsze siedem tomów to fantastyczne historie, ale jak dla mnie osobiście najlepszy okres Usagiego to Ostrze bogów I i II, Bezksiężycowa noc i Pojedynek przy świątymi Kinatoji, a to wyjdzie na pewno. Strasznie zazdroszczę ludziom, którzy będą to czytać po raz pierwszy.
Usagi ma wielką moc ;) Pamiętam jak raz podszedł do mnie kumpel po coś do czytania - dostał Usagiego i zaczął się śmiać co to za kolorowanka dla dzieci z króliczkiem. Ale wziął. Po kilku godzinach przebiegł po resztę tomów - czytał je pół nocy :)