Autor Wątek: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności  (Przeczytany 4588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 10:58:45 »
Przeszukałem cały dział i nie znalazłem stosownego tematu, by rozmawiać o plotkach, nowinkach, dotyczących Marvel i DC, by nie rozdrabniać tego na różne wątki o poszczególnych postaciach. Właśnie się zastanawiam czy Marvel znów nie robi jakiegoś fikołka artystycznego, jak w czasie kiedy powymieniał na raz całą plejadę bohaterów.

Dosłownie kopiują 1:1 wątek z Punishera i aplikują go do Daredevila. Punisher targany wyrzutami sumienia po tym jak pracował dla Hydry (nieświadomie) ubiera zbroję War Machine'a i robi "porządki". A teraz Matt Murdock, również targany wyrzutami sumienia, ubierze zbroję Iron Mana. Do tego Tony Stark nie żyje, znowu. Przecież dopiero co został wskrzeszony, i jeszcze wskrzesił War Machine'a na początku runu Slotta.


W tym temacie możemy narzekać, informować, o wszystkim co się dzieje w kolebce superhero zza oceanem.
Do rozmów o komiksach wydawanych w Polsce mamy inne tematy.

Online xanar

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 19:25:06 »
Widzę, że DC pozazdrościło Marvelowi  ;D

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 21:00:17 »


 A teraz Matt Murdock, również targany wyrzutami sumienia, ubierze zbroję Iron Mana. Do tego Tony Stark nie żyje, znowu. Przecież dopiero co został wskrzeszony, i jeszcze wskrzesił War Machine'a na początku runu Slotta.



Myślę, że te obawy mogą okazać się przedwczesne, a okładka jest zwykłą podpuchą. Zastosowanie tego zabiegu oznaczałoby odwrócenie bardzo przyziemnego i do bólu street levelovego klimatu runu Zdarsky'ego o 180 stopni. Byłby to zabieg niezrozumiały i szkodliwy dla fabuły. Takie coś przeszłoby z trudem nawet w drugiej części runu Marka Waida (choć jest bardziej wyobrażalne). Poza tym Marvel zapowiedział już jakiś czas temu, że w maju Daredevil wróci do swojego klasycznego, czerwonego stroju. No i nie wiem z jakiego powodu Murdock miałby mieć wyrzuty sumienia. Obecnie Zdarsky zamyka główny wątek pierwszej części swojego runu.
Gdyby jednak Marvel uparł się na takie idiotyczne rozwiązanie, to Zdarsky jest bliski skończenia jak Diggle - świetnie pisany run zakończony wymuszoną przez redakcję katastrofą.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Marzec 2020, 21:07:40 wysłana przez Marvelek »

sum41

  • Gość
Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 21:07:46 »
Ze Spiderem przeciez zrobili cos bardzo podobnego.

Offline Marvelek

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 21:13:29 »
Ze Spiderem przeciez zrobili cos bardzo podobnego.

Tylko, że taki zwrot w przypadku runu, który prowadzi w DD Zdarsky byłby zupełnie sprzeczny z tym, co robił scenarzysta przez ostatni rok. To tak jakby Ennis w Punisher MAX w którymś momencie stwierdził, że zamiast sadystycznego traktowania gangsterów, Frank będzie rozdawał im czekoladki i baloniki w serduszka...

John

  • Gość

Online xanar

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 08:44:57 »
Straszne głupoty oni wygadują, przynajmniej przez pierwszą część tego filmu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 09:30:25 »
Straszne głupoty oni wygadują, przynajmniej przez pierwszą część tego filmu.

Oni juz od dawna  traktuja komiksy jako dodatek - teraz "siedza" tylko w filmach.

Pozatym juz dawno stracili "fun" z czytania komiksow bo chcieli zeby kazdy zeszyt byl arcydzielem...
Powinnni wyjechac na 7 lat do Tybetu odciac sie od popkultury i po powrocie znow by ich to cieszylo.

Offline FloreK

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 10:15:15 »
Widzę, nie tylko ja wyciągam takie wnioski oglądając ich materiały od dawna. Dopóki słucha się ich w tematach w których wiedzę masz ograniczona jest ok, ale jak już masz jakieś pojęcie to często ciężko się tego słucha. Do tego gloryfikacja cyfryzacji, płyty Blu-Ray bee, nikt tego nie kupuje, a właściwie po co skoro wszystko masz w necie. Komiksy na papierze bee i beka z kolekcjonerów bo to graciarnia. Jeszcze wrócą czasy, że jak nie wleja paliwa do agregatu to prądu w domu nie będzie. ;)

Offline Szekak

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 10:16:40 »
Za 30 lat to co oni nazywaja graciarnia bedzie kolekcjonerskimi perelkami wartymi spore sumki bo wszystko na cyfre przejdzie z uwagi na srodowisko. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 11:00:00 »
Widzę, że DC pozazdrościło Marvelowi  ;D


Pastelowe kolorki, pierdu pierdu o jakichś oskarkach i julkach ze smartfonami, followersach...

Online xanar

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 11:24:14 »
Van Sciver śmiał się ostatnio, że wszystkie te woke komiksy mają taką samą bladą paletę kolorów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:27:03 »
Cytuj
Zdarsky jest bliski skończenia jak Diggle - świetnie pisany run zakończony wymuszoną przez redakcję katastrofą.

Oraz jak run JMSa w Spider-Manie...

Cytuj
Pastelowe kolorki, pierdu pierdu o jakichś oskarkach i julkach ze smartfonami, followersach...

Chcą trafić do dzieci amerykańskiej klasy średniej, co jakiś czas rynek komiksowy robi podrygi pod ten target, i zawsze wraca z podkulonym ogonem, bo te pokolenie zwyczajnie nie chce czytać komiksów - są wychowani na serialach i mediach społecznościowych. Niech próbują, zawsze może powstaną jakieś postaci w tych eksperymentach które będzie można przerzucić do głównego uniwersum i wniosom coś nowego tam.

Cytuj
Widzę, nie tylko ja wyciągam takie wnioski oglądając ich materiały od dawna. Dopóki słucha się ich w tematach w których wiedzę masz ograniczona jest ok, ale jak już masz jakieś pojęcie to często ciężko się tego słucha. Do tego gloryfikacja cyfryzacji, płyty Blu-Ray bee, nikt tego nie kupuje, a właściwie po co skoro wszystko masz w necie. Komiksy na papierze bee i beka z kolekcjonerów bo to graciarnia. Jeszcze wrócą czasy, że jak nie wleja paliwa do agregatu to prądu w domu nie będzie.

Zgadzam się, ale ich podejście też ma swoje zalety i jest dobre dla ludzi z mobilną pracą czy bez stałego miejsca zamieszkania - ile to ja przy przeprowadzkach musiałem targać kartony z komiksami i pierdołami. Aż musiałem w końcu sprzedać większość kolekcji bo zaczał się z tym robić problem co jakiś czas.  Problem z tą ekipą jest taki, że im mózgi wybuchają jak ktoś prezentuje odmienną postawę życiową od nich. Ludzi chomikujących jest całkiem sporo.

Online xanar

Odp: USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:28:42 »
To naprawdę nie ma co rzeźbić, zawęzić plan wydawczyni do nie wiem 10 serii ,dać tam dobrych scenarzystów i artystów i się będzie sprzedać. Teraz wydają pierdyliard tych serii z czego większość to syf jest.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online xanar

Twój komiks jest lepszy niż mój