Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #495 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 18:56:17 »
Aaaa. Widzę, że ten komiks o Flashu zapowiedziany na maj, to jakiś badziew na chybcika napisany pod film. Kolejny komiks o początkach Barrego, które obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. U mnie na dziś maj bardzo skromny jeśli chodzi o superhero.

Offline Xmen

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #496 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 20:53:17 »
Oby więcej takich miesięcy...
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Online Kyms

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #497 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:12:46 »
Aaaa. Widzę, że ten komiks o Flashu zapowiedziany na maj, to jakiś badziew na chybcika napisany pod film. Kolejny komiks o początkach Barrego, które obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. U mnie na dziś maj bardzo skromny jeśli chodzi o superhero.
Zapowiedziany Flash jest konkretniej 3częściową miniserią stanowiącą oficjalny, komiksowy prequel do tegorocznej premiery "The Flash". Wypełniacz czasowy pomiędzy "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera", a "The Flash". Przeczytałem każdy z trzech zeszytów i wyszło w najlepszym przypadku "coś mocno przeciętnego". Pierwszy numer porównywałem poziomem fabularnym do idiotyzmów słynących z Arrowverse, drugi wypadł już lepiej, ale bez perspektyw na przełomową, ambitną serię. Na całe szczęście nie było tam nic istotnego bez czego nie ogarnie się filmu. Komiksy nie zrobiły na mnie większego wrażenia, ponieważ już ich nie pamiętam.

W razie zainteresowania odsyłam do dwóch tekstów, które popełniłem przy okazji premiery #1 i #2. W każdym streściłem zeszyt, więc nawet taki skrótowy opis nakreśli czego można się tam spodziewać.

#1 - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/09/21/the-flash-the-fastest-man-alive-1/
#2 - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/18/the-flash-the-fastest-man-alive-2/
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Marzec 2023, 22:16:06 wysłana przez Kyms »

Offline Necr09

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #498 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:52:57 »
(...)Wypełniacz czasowy pomiędzy "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera", a "The Flash".(...)

Warner Bros nie uznaje za kanoniczną Ligę Whedona?
FGO: 758,469,198

Offline Sparnage

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #499 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:47:18 »
Warner Bros nie uznaje za kanoniczną Ligę Whedona?

Raczej uznaje, w końcu faktyczny opis komiksu wspomina tylko, że dzieje się przed filmowym Flashem. Doczepienie Ligi Snydera wydaje się być jedynie inwencją twórcy komentarza.

Online Kyms

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #500 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:13:44 »
Warner Bros nie uznaje za kanoniczną Ligę Whedona?
Tak. Jeden i drugi film opowiada tę samą historię jakby nie patrzeć. Użyłem tytuły ze Snyderem, ponieważ jego wersja filmu jest obszerniejsza i bardziej treściwa z naciskiem na rolę Flasha.

Offline Kandor

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #501 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:40:58 »
Chyba jednak ta wersja Whedona jest kanoniczna, tak uznaje Warner. Historie się różnią bo u Whedona pewne postaci nie giną a Barry nie potrafi podróżować w czasie, wiemy tylko że w końcu się nauczy w (alternatywnej?) przyszłości z "Batman v Superman". Poza tym, wiecie, jednak nie każdy uznaje wersję Snydera za lepszą, choć moim zdaniem niech sobie istnieją obie jako filmy. Natomiast chyba wszyscy bylibyśmy szczęśliwsi bez całego tego zamieszania związanego z powstawaniem tego/tych filmów.

Online Kyms

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:57:04 »
Wskazówek kanoniczności możemy szukać w pierwszym z trzech zeszytów zapowiedzianego Flasha przez Egmont. Pojawia się w nim Batman, który pomaga Barry'emu w treningu (jest też Alfred na góra dwóch kadrach). Batman raz zwraca się do Barry'ego mówiąc mu, że kiedyś tam walczył z najgorszym, co wszechświat miał do zaoferowania i uratował ziemię - na dobrą sprawę może odnosić się do którejkolwiek wersji Ligi, ale patrząc na rolę Flasha to wydaje mi się, że bardziej tu chodzi o Ligę Snydera.

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 11:33:16 »
Co ten Jurgens? Zaczynam czytać "Pokolenia" i przecieram oczy ze zdumienia. Komiks zaczyna się bardzo podobnie jak Godzina Zero. Czy scenarzysta mysli, że jak tamten komiks napisał 20 lat temu, to teraz może go tak na rympał autoplagiatować? Czemu jakiś redaktor prowadzący mu tego nie wytknął? Powtarza się sytuacja z początku Odrodzenia DC, gdzie tak samo była nam przedstawiona skrócona wersja śmierci i zmartwychwstania Supermana.

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #504 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 20:14:34 »
Pokolenia w wykonaniu DC są naprawdę średnie na jeża. jak ktoś jeszcze nie kupił tak jak ja, to może odpuścić.

What, what? Po 80 latach z pierwszej Zielonej Latarni robią geja? Czy naprawdę coming out po takim czasie to dobry pomysł? Nie rozumiem czemu DC robi takie rzeczy.

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #505 dnia: So, 18 Marzec 2023, 15:52:35 »
Na pewno zaletą "Nieskończonej Granicy" jest kolorowa wklejka z obrazkiem, a nie czarne tło jak dotychczas. Powrót prezydenta Baraka Supermana cieszy. To był najfajniejszy motyw jaki Morrison wymyślił w Supermanie. Dało się to czytać i nawet czekam na ciąg dalszy w "Mrocznym Kryzysie" i "Międzywymiarowej Lidze Sprawiedliwości".

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #506 dnia: So, 18 Marzec 2023, 20:41:20 »
Nie, nie, nie, nie wierzę. Czytam sobie "Supermana: Stan Przyszłości" I nawet jest ok, fabuła jak fabuła. Ale jak ten Mark Russel mógł napisać sytuację, że Luthor nie znalazł dużych, wartościowych złóż tuż na progu swojej stolicy? No jak?! Zrobił z Lexa idiotę a to się nie godzi. Kto mu ten scenariusz zatwierdził i czemu ci dwaj ludzie nie wylecieli z DC na zbity pysk?

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 14:45:36 »
Z tomów o Stanie Przyszłości Batman był chyba najlepszy a Liga Sprawiedliwosci najsłabsza jako ostatnia część. W ogóle mnie nie interesowały i nie porywały te dwupartowce o różnych członkach Ligi. Ale trochę się zaciekawiłem Magistratem i Peacekeeperem 01 który ma się pojawić w komiksach Tyniona. Może kiedyś kupię.

I jeszcze DC skopiowało kwestię Dr Strange'a z MCU, że wygraliśmy tylko w jednej wersji przyszłości... Bo już nie potrafią tworzyć własnych dobrych tekstów.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Marzec 2023, 14:51:51 wysłana przez Bazyliszek »

Online saruman

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #508 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 18:49:21 »
Czy są tu jacyś czytelnicy zarówno nowego Marvela jak i DC (po polsku)?

Zastanawiam się jak wypada nowe DC w porównaniu do Marvel Fresh.

Z tego co widzę przykładowe nowe tytuły DC to np:
- Batman run Tyniona IV
- Liga Sprawiedliwości. Pryzmaty. Tom 1
- Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo. Tom 1
- Flash. Powrót Wally'ego Westa. Tom 1
- Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo. Tom 1
itd.

Dużo jedynek, a więc może to być dobry moment na zainteresowanie się tematem. W opisie "Superman. Ten, który spadł" czytamy:
Cytuj
Po wydarzeniach z albumu „Nieskończona granica” rozpoczyna się nowy rozdział w uniwersum DC. Tom „Superman – Ten, który spadł” przygotowuje grunt pod nową erę w dziejach Supermana, która odbije się szerokim echem w uniwersum DC Comics.
a więc mamy początek "nowego rozdziału w uniwersum DC". 


Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #509 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 18:55:19 »
Sam się zastanawiam nad Nowym Sąsiedztwem, ale nie wiem czy mi się chce marnować na to kasę, bo co kupię nowszego Batmana to się odbijam od jego marnej jakości. Wojna Jokera mi się nie podobała. "Pryzmaty" przeczytałem i są średnie. Nowe zagrożenie z innego wymiaru, w ogóle nie wzbudza emocji, tak jak nowy członek JL. "Powrót Wallego Westa" to skupienie się na odwracaniu i wybielaniu "Kryzysu Bohaterów". Coś podobnego do tego, jak wybielali Tony'ego Starka po Wojnie Domowej, że to wcale nie była jego wina, wcale a wcale. To po jaką cholerę pisali ten Kryzys Bohaterów na pierwszym miejscu? Ech, dalej jakoś nowe DC mnie nie pociąga.