Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #225 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 21:20:15 »
  To bez sensu, zupełnie odwrotna sytuacja. Marvel sprzedał prawa do filmowania marek, same uniwersum zostało spójne. Później jak się odbili mogli zacząć kręcić filmy unikając iluś tam postaci czy całych segmentów (Spider-Man, X-Men, FF). Jak prawa do postaci rozejdą się po różnych wydawnictwach to co oni niby będą kręcić? Batman i Superman się obronią bo to znane marki mogące spokojnie funkcjonować niezależnie. A jak naprzykład zechcą kręcić Aqumana tylko, że nie będzie on miał żadnego tytułu solowego, bo będzie w IDW popylał razem z Transformerami?

Offline Takesh

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 21:58:11 »
W tym artykule jest, że sprawdzali czy jest zainteresowanie na osobne postacie. Cena odstraszyła i jest teraz opcja całości, o którą ponoć walczy m.in Kirkman. Czyli CAŁE DC byłoby dalej jednością, spójne, jednym uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 22:13:17 wysłana przez Takesh »

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #227 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 22:29:35 »
  A mój angielski to na poziomie "jes marlboro" myślałem że na kawałki chcą to rozebrać. Co jednocześnie wcale nie oznacza, że to będzie jedno spójne uniwersum.

Offline PawelC

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #228 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 22:41:54 »
Jak dla mnie ten cały scenariusz jest realistyczny. AT&T dalej będzie produkować filmy, oraz wszelaki merch z których ma najwięcej kasy, a te można robić tak jak i robi się gry - praktycznie w oderwaniu od komiksów. Niby bazują mniej lub bardziej na komiksach, ale to zawsze jest po prostu luźna adaptacja która czerpie z tego co najwłaściwsze dla danego medium i tyle.
Jednocześnie nie będą się musieć użerać (dogódź tu komiksiarzom ;)) z najmniej dochodowym fragmentem działalności (Omar wielokrotnie wspominał, że jakiś tam latawiec z Batmanem zarobił w ciągu roku więcej niż wszystkie komiksy z tą postacią) bez ubijania tej gałęzi całkowicie. Kto inny będzie się męczyć i produkować a im coś tam będzie skapywać oraz będą sobie mogli dowolnie z tego czerpać w razie chęci.

Z tego co sam obserwuję wśród znajomych oraz tego co czytam/słyszę na internecie to gracze, widzowie mają wywalone na komiksy. A to z tych ludzi AT&T ma obecnie realnie pieniądze.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #229 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 22:58:50 »
Jak dla mnie ten cały scenariusz jest realistyczny. AT&T dalej będzie produkować filmy, oraz wszelaki merch z których ma najwięcej kasy, a te można robić tak jak i robi się gry - praktycznie w oderwaniu od komiksów. Niby bazują mniej lub bardziej na komiksach, ale to zawsze jest po prostu luźna adaptacja która czerpie z tego co najwłaściwsze dla danego medium i tyle.
Jednocześnie nie będą się musieć użerać (dogódź tu komiksiarzom ;)) z najmniej dochodowym fragmentem działalności (Omar wielokrotnie wspominał, że jakiś tam latawiec z Batmanem zarobił w ciągu roku więcej niż wszystkie komiksy z tą postacią) bez ubijania tej gałęzi całkowicie. Kto inny będzie się męczyć i produkować a im coś tam będzie skapywać oraz będą sobie mogli dowolnie z tego czerpać w razie chęci.

Z tego co sam obserwuję wśród znajomych oraz tego co czytam/słyszę na internecie to gracze, widzowie mają wywalone na komiksy. A to z tych ludzi AT&T ma obecnie realnie pieniądze.

Bo komiksy to nisza, nawet te superhero. Nie jest to żadne odkrycie. Trochę szkoda, że filmy komiksowe są tak bardzo mocno na na świeczniku od momentu sukcesu pierwszych Avengers, bo jak dla mnie MCU, które tworzy sympatyczne kino do odmóżdżenia jednak nie pozwala na tyle swobody co nawet komercyjne wydawnictwa sh- wyobraża ktoś sobie w MCU odpowiednik Punisher Max Ennisa, albo w filmowym DC coś takiego jak Animal Man Morrisona?

Co do rozdania praw do postaci w komiksach różnym wydawcom/osobom, to byłaby to jednak nędza. Nie byłoby szans na normalne regularne istnienie JL, to byłaby praktycznie likwidacja tej marki, chyba, że tworzono by crossy na zasadach dogadania się między różnymi licencjodawcami, tak jak analogicznie w filmach Spider-man Sony występuje w produkcjach Marvel Studios.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 23:08:32 wysłana przez Pan M »

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 21:04:13 »
W "Kryzysie Bohaterów" dobrym żartem był tekst Red Tornado, że myśli o założeniu/zbudowaniu sobie rodziny. King nawiązał sam do siebie - do "Visiona". :)

Offline SawiK

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 21:35:50 »
A to Red Tornado nie miał przypadkiem rodziny jeszcze w "Old" DC🤔

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #232 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 01:03:29 »
A to Red Tornado nie miał przypadkiem rodziny jeszcze w "Old" DC🤔
Miał, choć on sam ich nie stworzył.

Offline Frank_C

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #233 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 19:00:14 »
No wlasnie to jest najwieksza bzdura tego artykulu. Pisza, ze chca sprzedac licencje na komiksowe postaci, przy jednoczesnym zachowaniu praw do tych samych postaci w filmach, grach itp. Troche bez sensu...
Oni chcą sprzedać licencję na komiksy. Już o tym tu kilka razy pisałem. Tak jak np. Disney /LucasFilm na gry komputerowe ze Star Wars dla EA. Ktoś inny będzie się męczył z wydawaniem komiksów, a AT-T będzie sobie spokojnie robić filmy i seriale sh jak im się podoba. Marvel już też coś takiego próbował z IDW wcześniej. W końcu do czegoś takiego musi dojść.

Offline nori

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #234 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 19:53:13 »
Podobnie jak w przypadku Marvel NOW / Marvel NOW 2.0! przygotowałem grafikę prezentująca pozycje wydane przez Egmont w linii DC Odrodzenie / DC Uniwersum. Nie dzieliłem tych linii wydawniczych, gdyż sam wydawca nie zastosował wyraźnego podziału. Rozpiska jest w wersji Beta, stąd brakuje jeszcze choćby linii prowadzących między poszczególnymi tomami, i oczywiście nie wykluczam błędów. Stąd prośba do forumowiczów, jak coś rzuci Wam się w oczy, dajcie proszę znać, co poprawić i co dopracować.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #235 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 20:32:59 »
Rozpiska jest w wersji Beta, stąd brakuje jeszcze choćby linii prowadzących między poszczególnymi tomami, i oczywiście nie wykluczam błędów. Stąd prośba do forumowiczów, jak coś rzuci Wam się w oczy, dajcie proszę znać, co poprawić i co dopracować.
To od razu moja uwaga w takiej postaci:

Nie sugeruj się Kryzysami, to jest grafika jaką robiłem do artykułu, jaki pojawi się w tym tygodniu dotyczącym co najlepiej przeczytać przed Death Metal. Zwróć uwagę na lewą stronę grafiki.

Batman Metal nie ma znaczenia dla pozostały serii DC Odrodzenie/Uniwersum DC poza naniesionymi na mojej grafice (mówię o zbiorczych, bo zeszyty poszczególnych serii są zawarte w wydaniach które otrzymaliśmy). Najlepiej przenieść go nad serię z Ligą Snydera, która powinna być równolegle do Batman, Który się Śmieje (sam Synder pisze o tym nawet we wstępie do pierwszego tomu tego komiksu). Natomiast Wojna Totalna - Rok Łotrów to zakończenie Ligi Snyder jak i Batmana, Który się Śmieje. 

Lewiatan powinien być między dwoma tomami Superman Action Comics, powiązanych z Lewiatanem (tom 2 i 3). Nie ma też wg mnie sensu wyróżniać Lewiatana jako jakiś wielki event. Całość i tak ma znaczenie tylko dla serii Superman. To już Kryzys bohaterów miał więcej tie-inów, po prostu Egmont ich nie wydał (w serii Flash, Batman i Green Arrow).

Flash Forward powinno być pod Kryzysem Bohaterów nie w serii Flash, ale przed Death Metal (wiem, że go jeszcze nie ma, ale będzie i trzeba o tym już teraz pamiętać), bo wydarzenia z końca nawiązują do niego. Najlepszym rozwiązaniem było zrobić jedną linię dla dwóch tomów Batmana Który się Śmieje, Kryzysu Bohaterów i Flash Forward.

Ja wiem że Strażnicy to nie DC Odrodzenie, ale aż się prosi, aby dołożyć ten komiks na samy początku.

I na koniec, popatrz też ja wychodziły oryginalne zeszyty, bo w przypadku Flasha, trochę jest rozjazd względem tego co wydaje Egmont, a jak wydawało to DC, to będzie widać w końcówce, kiedy Barry będzie wspominał o Wallym, który przeżywa przygody w albumie Flash Forward. Można by serię Flasha trochę przesunąć do góry.

I na dowód tego masz Flash Forward, które dzieje się w okolicach zeszytu #750, który jest zawarty w zbiorczym The Flash Age (tom 14).

DC #1000 dałbym w linii DC.

Tyle mojej sugestii.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Kwiecień 2021, 21:57:20 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #236 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 00:49:40 »
Jak dla mnie GL Morrisona jest strasznie rwany. Podczas czytania mam wrażenie, że brakuje pewnych rysunków a fabuła ma wyraźne cięcia, ciężko się czasem połapać. Brakuje temu wszystkiemu płynności i spójności.

Trzeba przyznać, że pierwsze ponowne spotkanie Bruce i Clarka w "Przyjdź Królestwo" Waid megadobrze poprowadził. Uwielbiam ten rodzaj gorzkiego humoru. Dla takich momentów czytam komiksy.

Dla tych dialogów, dla tego scenariusza, dla tej oprawy graficznej ten komiks dawno temu powinien być wznowiony.

https://www.instagram.com/p/CNyQVUHBobQ/
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 01:26:36 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #237 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 15:44:23 »
Taka uwaga, nie tyle konkretnie do postu Bazyliszka powyżej, co ogólnie - widzę, że często ludzie myślą, że "Uniwersum DC" to jest temat ogólny o komiksach DC, podczas gdy został on pomyślany jako wątek o konkretnej linii wydawniczej, takiej jak np. "Marvel NOW" (dlatego np. komentarze o "Kingdom Come" raczej tu nie pasują).

Może jest potrzeba jakiegoś wątku w stylu "ogólne dyskusje o DC", gdzie takie uwagi znalazłyby miejsce? Chyba nawet kiedyś coś takiego było, można by pogrzebać w starszych tematach. Ja nie zakładam, bo nie znam się tak bardzo na DC i nie wiem, czy faktycznie jest popyt na takie cuś :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline R~Q

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #238 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 09:48:48 »
Proponuję zm. nazwę tematu na "Seria wydawnicza "Uniwersum DC"".

Offline nori

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #239 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 18:11:27 »
Tydzień roboty i dziesiątki wymienionych wiadomości z kolegą michał81 spowodowały zupełne przemodelowanie, ale jednocześnie zwiększenie czytelności grafiki Jak czytać DC Odrodzenie, Uniwersum DC, i nadanie jej, mam nadzieję, sensownego kształtu. Za co michałowi składam stokrotne podziękowania!

Mam nadzieję, że komuś się to przyda, od razu wrzucam także schemat do Nowego DC Comics, oparty na oryginalnej grafice Egmontu, ale także tutaj znalazło się miejsca na poprawki i uzupełnienie braków. I tak, znowu michał81. :)



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.