Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 17:29:44 »
Jak już przeczytacie to podzielcie się wrażeniami 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 21:55:34 »
To wreszcie prawda czy fake?

 "Black Adam zmieni w marcu pseudonim na... Shazadam"

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #107 dnia: So, 13 Luty 2021, 10:00:02 »
To wreszcie prawda czy fake?

 "Black Adam zmieni w marcu pseudonim na... Shazadam"
Nie będzie żadnej zmiany co potwierdził sam Bendis.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #108 dnia: So, 13 Luty 2021, 13:25:15 »
Czytał już ktoś DCEASED niezniszczalni ? Tak samo dobre/lepsze/gorsze od pierwszej części ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #109 dnia: So, 13 Luty 2021, 13:43:24 »
Masz stronę wcześniej o tym. DCEASED Niezniszczalni są jeszcze lepsi niż cześć pierwsza. Skupiają się w głównej mierze na superzłoczyńcach i tym jak sobie radzą z Zombiakami. Głównym bohaterem jest Deadstroke, ale dużą rolę w historii odgrywają Red Hood i Jim Gordon.
Powtórzę się jeszcze raz, finał czyli DCEASED Dead Planet trzyma także wysoki poziom. Widać, że Taylor od początku do końca miał plan na całą historię.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #110 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 17:05:10 »
Powrót do tematu likwidacji marki DC i wykupu postaci z tego  uniwersum przez inne marki.

https://bleedingcool.com/comics/dc-comics-buyout-in-the-works-from-fans-with-lots-of-money/

Jak wykup przez Marvela wydaje się nie taki głupi, tak zakup przez ""długoletni fanów DC z dostępem do wielkich pieniędzy" brzmi już mocno plotkarsko. Chyba, że nie wiem Elon Musk chciał zawsze mieć własne wydawnictwo komiksowe.

Co do samej marki. Szkoda, ale dużo w tym winy samego wydawnictwa.

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #111 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 22:54:08 »
Dobra, to ja kupuję prawa do postaci Batmana, żeby znowu miał dobre przygody i nie szorował po dnie.

Offline amsterdream

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 11:50:29 »

Offline LukCook

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 11:59:30 »
Nie sądzę, że to koniec DC. Pod koniec 2020 zeszyty DC sprzedawały się lepiej niż Marvel. Jak najbardziej możliwy scenariusz to nowy właściciel DC Comics. Restrukturyzacje w korpo mają chaos i plotki wpisane w proces. Mówimy o 2gim największym wydawcy komiksów w USA. Nie zniknie.

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 12:29:39 »
Coś jak Permulter czy kto tam przejął Marvela w latach 90-tych. Czyżby wreszcie dopadło to też DC?
Kurczę, a tak się cieszyłem, gdy zrezygnowali z monopolu Diamonda. Jednak nie za bardzo widać im to wyszło na zdrowie. Szkoda.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Luty 2021, 12:31:52 wysłana przez Bazyliszek »

Offline xanar

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 12:39:39 »
Jak mogło wyjść na dobre jak docelowy klienta ma teraz drożej a nie taniej.

Problem polega na tym, że jacyś niekompletni ludzie tym zarządzają, zasadniczo taki Batman to samograj, nawet najgorsze rzeczy się dobrze spadają. No ale jak w tym korpo jacyś dyrektorzy i zarząd muszą zarabiać po parę mln $ no to artystą i scenarzystą zostają jakieś ochłapy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 13:20:26 »
DC ma za duże marki, żeby tak totalnie zniknęły z rynku, nawet jak DC ogłosi upadłość. Jak Batman, Superman, Wonder Woman i reszta zostaną wykupieni przez np. Nestle- taki totalnie absurdalny przykład- to  i tak najważniejszym pytaniem jest jaki pomysł mają na ożywienie komiksów ewentualni kupcy praw do marki.

Ja wątpię nawet w zmianę nazwy marki po ewentualnym przejęciu. To za bardzo znana, kultowa franszyza, do której nazwa przylgnęła zbyt mocno, coś jak Star Wars.

Co ciekawe
"W tym miejscu trzeba mocno podkreślić, że według "znaczących" źródeł dziennikarzy w całej sprawie chodzi wyłącznie o ekspozycję bohaterów w komiksach; prawa filmowe, telewizyjne, marketingowe i te związane z grami pozostałyby w Warner Bros."

Czyli nawet jak będzie ratowanie komiksowego żywota DC, tak Warner dalej będzie trzymał w łapach DC. Ja bym z chęcią zobaczył prawa do filmowego DC w rękach kogoś innego, bo Warner nie miał kompletnie autonomicznego pomysłu na tą markę. Było gonienie na gwałt MCU. Parę rzeczy im wszyło jak Batmany Nolana czy Joker ale jestem ciekaw czy jakaś inna wytwórnia miałby na to cokolwiek bardziej spójną wizję i ta konkretna marka byłaby dla nich priorytetem.  Bo dla Warnera DC leżało odłogiem, i było totalnie olewane, bo ważne było, ze hajs z Potterów, Hobbitów.  Potem nastąpiło przebudzenie, że MCU zgarnia hajs, a oni też przecież mają prawa do takich trykotowych ludzików. Ja rozumiem, że WB jest zorientowane na różne marki, ale można było od początku stworzyć cos jak Marvel Studios ale nie, bo po co.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Luty 2021, 13:27:26 wysłana przez Pan M »

Offline Szekak

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 13:45:09 »
Pewnie powiem cos strasznego, ale nie byloby mi jakos specjalnie przykro jakby znikly wszystkie serie superhero Marvela i DC. Imo wszystko co mozna bylo opowiedziec o superbohaterach zoatalo juz opowiedziane, a samego czytania tego wszystkiego jest na 200 lat.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #118 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 14:03:26 »
Pewnie powiem cos strasznego, ale nie byloby mi jakos specjalnie przykro jakby znikly wszystkie serie superhero Marvela i DC. Imo wszystko co mozna bylo opowiedziec o superbohaterach zoatalo juz opowiedziane, a samego czytania tego wszystkiego jest na 200 lat.

Niby tak, ale jak Marvel i DC by się zawaliły to co z mniejszymi wydawnictwami? Ja wiem, że Image wyrosło na trzecia siłę w Stanach na rynku, mangi nieźle się sprzedają na rynku zachodnim. Można mówić, że jasne kolejne kryzysy, restarty w DC, Marvleu część ludzi  zrażają, ale spytałbym jaka jest alternatywa? Trzymanie się ściśle kontinuum z ostatnich kilkudziesięciu lat i przy tym niesamowicie wysoki próg wejścia dla kogoś kto chce sobie po prostu poczytać przygody peleryniarzy? Wiem, że wina to też wpychanie agitki politycznej w sposób w jaki niektórzy nie chcą widzieć w komiksach- chociaż sama polityka jest w sh, praktycznie od zawsze.

Jakby ta dwójka huknęła, albo chociaż jedno z nich, to skutki byłby odczuwalne dla całego rynku komiksu. Poza tym abstrahując od moich osobistych odczuć względem sh, to nie wyobrażam sobie, że coś tak dużego od tak sobie znika. Tak rynek nie działa. Zawsze znajdzie się jakiś biznesmen, z wizją, który cos sobie umyśli, nawet jak cos mu się nie będzie opłacać przez relatywnie długi okres, jeżeli tylko ma kasę z innych rzeczy. Taki Musk może bawić się w Tesle, bo PayPal dał hajs.


« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Luty 2021, 14:07:42 wysłana przez Pan M »

Offline LukCook

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #119 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 14:09:09 »
Gdyby zniknęły DC i Marvel stracilibyśmy też ich najlepsze osiągnięcia. Nie mówię tylko o superhero. Według mnie tytuły Vertigo to jedne z lepszych pozycji komiksowych.
Zgodzę się, że ostatnio ani DC ani Marvel nie mają się czym chwalić.