Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 12:09:16 »
Batman: Urban Legends będzie 64-stronicowa comiesięczną antologią, niż serią o samym Batmanie. Będzie zawierać poza historiami z Batmanem kontynuację zamkniętych "Outsiders", nowe przygody Grifftera, nowe przygody Red Hooda, mam pojawić się też Harley Quinn (historie z jej udziałem napisze Stephanie Phillips). Finalnie ma to skupiać się chyba na Bat-rodzinie i ma być w formacie prestige.
Ale wiesz że jest to w opisie po angielsku który dodałem? :)

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 12:11:02 »
Nie wszystko. Brak info o antologii. Brak info o 64 stronach. Brak o formacie prestige. I będzie kosztować $7.99. Inna sprawa, że ja to zredagowałem dla Bazyliszka, żeby nie usnął
Po polsku oczywiście czytam o wiele szybciej niż po angielsku. No i jestem wtedy mniej senny. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Grudzień 2020, 12:20:40 wysłana przez michał81 »

Offline radioblackmetal

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 12:52:56 »
Chłopaki tylko nie zaczynajcie się kłócić.  8)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline xanar

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 12:55:50 »
Nie spamujcie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 14:35:37 »
Inna sprawa, że ja to zredagowałem dla Bazyliszka, żeby nie usnął

Hehe, dobre :)

Chłopaki tylko nie zaczynajcie się kłócić.  8)

Niech się kłócą, mamy święta ;) Tzn. za chwilę będą.

Online Odyn

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 07:46:31 »
Event Death Metal dobiegł końca. Czytał ktoś już ostatni numer? Jak wrażenia po całym evencie? Tylko nie piszcie, że przerysowany bo to było wiadome od samego początku :D
Mnie akurat poprzedni Metal jako całość (z tie-inami) się podobał, choć to przerysowanie też mnie troszkę drażniło, no ale się przyzwyczaiłem (taki mamy klimat w obecnej superbohaterszczyznie). Mam wrażenie, że Batman wygryzł już jakiś czas temu Supermana ze swojej pozycji i dodaje się go wszędzie, gdzie tylko się da. Mogę to przeżyć, bo bądź co bądź to mój ulubiony bohater. Widzę jednak tę przesadę. Nadmienię jeszcze, że cholernie lubię postać Batmana, który się śmieje.

Mnie raczej interesuje, czy to co zaproponował Snyder i spółka jest spójne (główny event i tie-iny traktuję jako całość!), poukładało trochę to uniwersum (mnóstwo tie-inów odwoływało się do znanych wydarzeń z przeszłości jak Kryzysy, Flashpoint itd.), włączyło Zegar Zagłady do ongoing i posprzątało ten świat tak, że zamknęło pewien etap w uniwersum DC?

Nie pytam, czy ktoś jest fanem / przeciwnikiem Snydera, bo nie chodzi mi o wywołanie kolejnej gównoburzy z udziałem tego autora :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline wujekmaciej

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 10:12:17 »
premiera ostatniego zeszytu jest chyba dziś lub jutro, więc na bank wszyscy już czytali ;) :)

Online Odyn

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 12:03:04 »
Premiera jest dziś, nie interesuje mnie kto skąd czerpie komiksy. Pytam, a nuż ktoś już czytał ;)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 12:43:58 »
Ja właśnie przeczytałem drugi tom "Batmana, który się śmieje" i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy - na ostatni tom Ligi Sprawiedliwości i właśnie "Death Metal".

"Batman Metal" i "Batman, który się śmieje" bardzo mi się podobały, zresztą "Zegar Zagłady" także - mam nadzieję, że faktycznie połączą to wszystko bo fajnie by było jakby te postacie, które wróciły w "Zegarze Zagłady" na stałe były obecne w świecie DC.

A po drodze jeszcze "Flash Forward", na którego też czekam - mam nadzieję, że zrehabilitują tam Wallego po "Kryzysie Bohaterów".

PS nawet nie wiedziałem, że "Death Metal" dopiero teraz się kończy - jak TK zapowiadał to myślałem, że już jest całość.

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 13:03:57 »
A po drodze jeszcze "Flash Forward", na którego też czekam - mam nadzieję, że zrehabilitują tam Wallego po "Kryzysie Bohaterów".
Tak (choć i w finalnym story-arcu Flasha od Williamson, też będzie sporo wyjaśnione co wpłynęło na Walliego) i dostanie jeszcze tie-in Dark Nights: Death Metal Speed Metal.

Tie-iny są najmocniejszą stroną Death Metal. Np. ten poświęcony Super-boyowi Prime w świetny sposób domyka jego wątki i rehabilituje jego postać.

JanT

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:09:52 »
Wychodzi na to że wydanie Death Metal z Urban Comics to będą aż 4 tomy:

Tom 1 https://www.urban-comics.com/batman-death-metal-tome-1/

Dark Knights : Death Metal #1-3 + Dark Knights : Death Metal Guidebook #1 + Dark Knights : Legends of the Dark Knights #1

Tom 2 https://www.urban-comics.com/batman-death-metal-tome-2/

Dark Knights Death Metal #4 + Trinity Crisis #1 + Speedmetal #1 (48p) + TBD

Tom 3 https://www.urban-comics.com/batman-death-metal-tome-3/

Dark Nights: Death Metal #5, Justice League #53-57, Dark Nights: Death Metal - Infinite Hours Exxxtreme!, Dark Nights: Death Metal - The Multiverse Who Laughs

Tom 4 Jeszcze nie ma zapowiedzi.

Dark Nights: Death Metal #6-7 + pewnie coś tam jeszcze.

To będą z tym musieli pędzić żeby skończyć przed końcem Uniwersum. Chyba że wydadzą 2 w 1.

Od marca zostało tyle:

Batman 12 (na biało jako Odrodzenie)
Flash 12-15 (na biało jako Odrodzenie)

Batman 1-3
Detective Comics 4-6
Superman 3-4
Action Comics 4-5
Justice League 6-7 (5 będzie w Doom War a 8 w Death Metal)
Green Lantern Sesaon Two 1-2 (ale jeszcze nie wiadomo czy to będzie na pewno)

+HC:

DCEcased 3
Doom War (chyba tylko jeden tom)
Death Metal 1-4
 
Wychodzi 5 białych tomów, 12/14 czarnych i 6 HC razem 23/25. Czyli wychodzi z rok i koniec Uniwersum :)

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:34:57 »
Tom 4 Jeszcze nie ma zapowiedzi.

Dark Nights: Death Metal #6-7 + pewnie coś tam jeszcze.
Nie ma zapowiedzi, bo wczoraj miał premierę dopiero #7 zeszyt Death Metal. Pozostałe rzeczy to będą Dark Nights: Death Metal - The Last Stories of the DC Universe, Dark Nights: Death Metal - The Secret Origin oraz Dark Nights: Death Metal - The Last 52: War of the Multiverses.

Pominąłeś crossover Endless Winter, który ma sporą szansę się ukazać.

I nie będzie końca Uniwersum DC, będzie przerwa na DC Future State, które jest zapowiadane w finale Dark Nights: Death Metal.

ramirez82

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:37:07 »
To ja zapytam, czy jest w ogóle na co czekać? W tym Uniwersum DC i tym co ewentualnie nastąpi po nim? Czy są obecnie jakieś regularne serie DC warte uwagi?

JanT

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:38:33 »
I nie będzie końca Uniwersum DC, będzie przerwa na DC Future State
A potem jest już Infinite Frontier więc jak nie będzie końca Uniwersum? :)

To ja zapytam, czy jest w ogóle na co czekać? W tym Uniwersum DC i tym co ewentualnie nastąpi po nim? Czy są obecnie jakieś regularne serie DC warte uwagi?
Niezbyt :) A w tym co nastąpi to trzeba poczekać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:47:39 »
No to fajnie.

Nie wiem co się w tym DC odpi**dala, ale chyba najwyższy czas zacząć ratować ten tonący okręt. Chyba, że sprzedaż jest świetna, ale skoro pokasowali tyle serii, to nie sądzę.