Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamiloss

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #435 dnia: So, 26 Listopad 2022, 20:48:19 »
Zresztą temat zamknięty, bo wszystkie serię zostały już dawno zakończone.


Poza Batman Ziemia Jeden inne serie to:
Superman Ziemia Jeden - 3 tomy - zakończona
Wonder Woman Ziemia Jeden - 3 tomy - zakończona
Green Lantern Ziemia Jeden - 2 tomy - trwająca
Teen Titans Ziemia Jeden - 2 tomy - nie wiem

Nie rozumiem.. Seria zamknięta, to nie można już w Polsce wydać?

No i z wymienionych przez ciebie serii Ziemia Jeden u nas pojawił się tylko Batek...zreszta ja to kumam mizerne czytelnictwo, to stawiają na pewniaki, ale mogliby w końcu ta cyfrowa bibliotekę na abonament u nas też udostępnić...

Offline Pan F.

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #436 dnia: So, 26 Listopad 2022, 21:18:03 »
Nie rozumiem.. Seria zamknięta, to nie można już w Polsce wydać?

No i z wymienionych przez ciebie serii Ziemia Jeden u nas pojawił się tylko Batek...zreszta ja to kumam mizerne czytelnictwo,
Sam sobie odpowiedziałeś. Batman to Batman, a pozostałe komiksy nie.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Listopad 2022, 21:20:03 wysłana przez Pan F. »
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Online michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #437 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 00:40:59 »
Nie rozumiem.. Seria zamknięta, to nie można już w Polsce wydać?
O co ci teraz chodzi? Przecież te 8 serii wychodziło zaraz po wydanym Batman Metal. Można wydać, ale Egmont się nie cofa, tym bardziej że jesteśmy już przy Nieskończonej Granicy. Żadna z tych serii nie jest potencjałem sprzedażowym. Jak mają oni to wydać jak już cieli serie z DC Odrodzenia bo ludzie nie kupowali?

Co do serii Ziemia Jeden. Była dyskusja w temacie WW co do komiksów z tą bohaterką i na pewno nie trafia ona do potencjalnego czytelnika Superbohaterów. Przy czym to jest napisane przez Morrisona, co daje dużą szanse na wydanie. Superman od Straczynskiego mógł zostać wydany dawno temu, ale to nie Batman. A co do reszty, cóż jak zamykane są serie z tymi bohaterami to liczysz że będą wydawane jakieś pojedyncze tomy jak się wcześniej nie sprzedało?

Offline Kyms

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #438 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 17:29:17 »
O co ci teraz chodzi? Przecież te 8 serii wychodziło zaraz po wydanym Batman Metal. Można wydać, ale Egmont się nie cofa, tym bardziej że jesteśmy już przy Nieskończonej Granicy. Żadna z tych serii nie jest potencjałem sprzedażowym. Jak mają oni to wydać jak już cieli serie z DC Odrodzenia bo ludzie nie kupowali?

Co do serii Ziemia Jeden. Była dyskusja w temacie WW co do komiksów z tą bohaterką i na pewno nie trafia ona do potencjalnego czytelnika Superbohaterów. Przy czym to jest napisane przez Morrisona, co daje dużą szanse na wydanie. Superman od Straczynskiego mógł zostać wydany dawno temu, ale to nie Batman. A co do reszty, cóż jak zamykane są serie z tymi bohaterami to liczysz że będą wydawane jakieś pojedyncze tomy jak się wcześniej nie sprzedało?
Egmont cofa się, ale nie w sposób wydawania serii ciągiem tylko jak już to Deluxe np. z Green Arrow tak postąpiono. Cień szansy jest na wydanie kazdego z tych tytułów, tylko czy jest sens? Serie te nie były wybitnie dobre, sprzedaży nie zatrzęsły, dotyczą równiez przygód mniej popularnych bohaterów. Egmont bardzo łatwo mógłby na nic być stratny.

Online michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #439 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 18:30:09 »
Ale nikt tego nie kupi, albo kupi znikoma ilość jak przy Power Rangers. Jak tytuły takie jak Zielona Latarnia czy Wonder Woman się nie sprzedają to nagle totalne nieznane i nierozpoznawalna tytuly mają sie sprzedać? Tam nawet tego nie pisali chyba znani twórcy u nas. Nic nie przemawia za tym aby to Egmont wydał, ale zawsze możesz zapytać na spotkaniu z Egmontem o nie.
Zresztą do tej pory nic Egmont nie ruszył z Young Animal, gdzie oceny serii są dużo wyższe, więc nie ma co być zaskoczonym, że nie ruszają nic z New Age Heroes
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Listopad 2022, 18:58:38 wysłana przez michał81 »

Offline Kamiloss

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #440 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 22:03:07 »
No w sumie masz rację. Tak zrobili z zielona latarnia odrodzeniem. Czytam sobie nieświadomie nie wiedząc że 4 ton to dopiero połowa serii, która według mnie jest całkiem niezła. Dobrze, że jest jeszcze Atom i można sporo rzeczy z zagranicy ściągnąć.

Zapytam jeszcze o jedno, bo bardzo mnie nurtuje, dotyczy to ogólnie komiksów, ale zapytam tutaj, bo dotyczy też samego uniwersum DC. Znalazłem kilka stron agregujących komiksy (całe serie praktycznie z każdego wydawnictwa w tym Marvela i DC właśnie). To nie tylko informacje nt. Autorów, ilości zeszytów, czy roku wydania, ale zawierające skany strona po stronie. Oczywiście za darmo. Jak wygląda legalność tego typu stron? Same o sobie piszą, że są legalne, znalazłem też kilka artykułów w internecie odsyłających do nich, ale nigdzie nie znalazłem dyskusji o legalności tego typu stron, czy jasnego ostrzeżenia by tego typu miejsc unikać.

Offline Kyms

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #441 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 22:36:02 »
Ciężko mówić o legalności stron nie znając konkretnego adresu. Wątpię jednak, aby te strony były rzeczywiście legalne w swoim funkcjonowaniu, ponieważ nie ma serwisów, które byłyby legalnie i za darmo udostępniały cyfrowe wersje komiksów DC i Marvela (nie licząc Webtoons czy portali, gdzie można znaleźć komiksowe zapowiedzi z paroma na krzyż kadrami/stronami podglądowymi wybranych numerów)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #442 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 22:44:02 »
Też widziałem te strony (szczególnie jedną, na której jest chyba wszystko co wychodzi na bieżąco w Stanach) i nie mam pojęcia jak to jest, że one jeszcze działają. Legalne nie są na pewno, nawet na logikę, przecież DC i Marvel nie udostępnialiby literalnie wszystkich swoich tytułów za darmo.

Online bibliotekarz

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #443 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 22:50:51 »
Serie te nie były wybitnie dobre, sprzedaży nie zatrzęsły, dotyczą równiez przygód mniej popularnych bohaterów.
Jak tytuły takie jak Zielona Latarnia czy Wonder Woman się nie sprzedają to nagle totalne nieznane i nierozpoznawalna tytuly mają sie sprzedać? Tam nawet tego nie pisali chyba znani twórcy u nas.
Wonder Woman: Earth One (Grant Morrison) i Green Lantern: Earth One (Hardman, Bechko) akurat bardzo dobrze zostały przyjęte przez krytyków, WW nawet zdobywała jakieś nagrody. Ja bym to chętnie w Polsce zobaczył.
Natomiast szanse na to, by wydał to obecnie Egmont są właściwie żadne.
Batman returns
his books to the library

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #444 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 22:51:05 »
  Jest to tak samo legalne jak chomikuj czyli w teorii jest, ale faktycznie wiadomo że nie. Zresztą chyba działa na tej samej zasadzie, czyli nie administratorzy wrzucają treści a po prostu użytkownicy.

Online michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #445 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:04:10 »
Wonder Woman: Earth One (Grant Morrison) i Green Lantern: Earth One (Hardman, Bechko) akurat bardzo dobrze zostały przyjęte przez krytyków, WW nawet zdobywała jakieś nagrody. Ja bym to chętnie w Polsce zobaczył.
Tylko że cytowany fragment odnosi się do New Age Heroes, a nie do tych serii. Zielona Latarnia i Wonder Woman są podane jako przykład przerwanych serii z DC Odrodzenia, bo była mała sprzedaż.

Online Kandor

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #446 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:58:07 »
"Zresztą do tej pory nic Egmont nie ruszył z Young Animal, gdzie oceny serii są dużo wyższe(...) - jak pan Tomasz został zapytany o imprint Young Animal, to się wykręcił tym że to się nazywa young adults (jako gatunek) i zaczął nawijać o komiksach dla młodzieży, a sam zadający mu to pytanie zgłupiał bo czytał pytanie z kartki. Znając TK to może coś tam o YA kiedyś słyszał, ale zamiast wdawać w dywagację że "nie wydamy i dlaczego nie wydamy," "udał głupiego" (i sprytnie bo Gerard Way to nie Grant Morrison i weź komuś powiedz że jakaś tam Matka Panika, choć też rodem z Gotham, jest równie dobra jak Batman (widzicie jak to wygląda zawsze: zapowiedzieli "X-Statix" a ludziska już się pytają czy pojawi się w nim Wolverine). Tak że... :-) Ja ostatnio zamówiłem sobie w ramach preorderu Doom Patrol deluxe edition z Young Animal i zobaczymy (na wiosnę).
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Listopad 2022, 00:05:29 wysłana przez Kandor »

Online michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #447 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 05:09:30 »
Ja ostatnio zamówiłem sobie w ramach preorderu Doom Patrol deluxe edition z Young Animal i zobaczymy (na wiosnę).
I nie będziesz zawiedziony.

Online Kandor

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #448 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 07:08:21 »
I nie będziesz zawiedziony.
Dziękuję za tę rekomendację, choć u mnie te wszystkie komiksy z YA miały dobre 7/10 na start już za same okładki (i recki spotykałem tylko pozytywne) :-)Szkoda tego imprintu bo samo logo jest świetnie zaprojektowane.

Offline Takesh

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #449 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 10:53:45 »
Poniżej lista 10 najczęściej czytanych komiksów DC z ich platformy internetowej w 2022 roku. Ja zdziwiłem się tą dziesiątką. Sandman, gry, klasyka i Nightwing. A gdzie cała rzesza aktualnych pozycji?

https://www.cbr.com/sandman-most-read-dc-universe-infinite-comic-year/