Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 66020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jotkwadrat

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 11:57:19 »
Dlatego nie lubię wydań poświęconych jednemu autorowi. Całość jest wtedy niechronologiczna a dodatkowo robią się dziury. Najgorsze, jak np. w kolejnych 50 numerach autor nie napisał czterech i te cztery nie są umieszczone w wydaniu zbiorczym.

Offline Buc

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 15:11:50 »
Nie bronię faktu wydawania Hellblazera autorami, też mi to średnio leży ( nie mówiąc już, że otwarcie cyklu rozpoczęto od Azzarello co jest mocno kontrowersyjna decyzją ) ale lepsze to niż nic i mimo oczywistych zastrzeżeń cieszę się że w Polsce jest wydawany.

Offline Castiglione

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 17:07:10 »
No chyba nikt się nie łudzi, że Egmont wyda coś więcej niż Urban w ich wydaniach.
Ale jakiś sensowny argument na to masz czy "bo tak"?

Offline Kvothe

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 17:16:39 »
Ale jakiś sensowny argument na to masz czy "bo tak"?

Taki, że tak wypowiadał się TK na konferencjach. Znaczy ja to tak odczytałem, że tak jak wydaje Urban jest fajnie i wystarczy. Jak on zmieni zdanie to i ja odszczekam.

Offline xardas

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #394 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 17:21:05 »
Taki, że tak wypowiadał się TK na konferencjach. Znaczy ja to tak odczytałem, że tak jak wydaje Urban jest fajnie i wystarczy. Jak on zmieni zdanie to i ja odszczekam.
Ale przecież ostatnio TK enigmatycznie powiedział, że (cytat z głowy, więc może być niedokładny) „skończymy Delano, potem wydamy Carreya, a potem dalej”.

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #395 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 07:04:10 »
Kolejna część DCeased zapowiedziana
 

Offline Buc

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #396 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 09:18:09 »
Niezła wiadomość, fajnie.
Dwa pierwsze ( wydane u nas ) są ekstra, trzeci nie jest, czwartego siłą rzeczy jeszcze nie czytałem. Generalnie jednak seria na plus, kontynuacja cieszy.

Online Roszadok

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #397 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 17:38:37 »
A czy leci z nami ktoś kto ma omniaki injustice i kupuje wydanie egmontu i może powiedzieć co lepsze ?

Offline xanar

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #398 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 20:29:31 »
Nie wiem co dla ciebie będzie lepsze. Jeżeli cena dla ciebie nie gra roli i nie masz problemu z angielskim to bierz omnibusa zawsze to większy format.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #399 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 19:57:45 »
DC Pokolenia nie bardzo wiem co to jest i jak ważne jest to dla uniwersum - bo jak to coś podobnego do Pokoleń z Marvela to sobie daruję...
Spokojnie. To jest coś innego niż w przypadku Pokoleń z Marvela.
Mamy tu zebraną grupę superbohaterów DC - Batman (z 1939, z debiutu), Kamandi, Starfire (z 1983), Sinestro (będący jeszcze Zieloną Latarnią), Booster Gold, Dr. Light (z Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach), Steel (z 1993, w trakcie Rządów Supermanów) i Superboy (z Legionu Superbohaterów), którzy wyciągnięci ze swoich czasów muszą współpracować jako drużyna i uratować wszechświata przed wrogiem, którego działania doprowadziły do uszkodzeń czasu. Ciężko powiedzieć na ile to jest ważne, choć finałowa rozmowa Batmana z pewnym bohaterem i prezent jaki on otrzymał może sugerować pewne rozwiązania fabularne w obecnie trwającym Kryzysie (Dark Crisis), ale to się jeszcze okaże.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Czerwiec 2022, 20:03:28 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #400 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 19:59:30 »
Wezmę, podoba mi się koncept z twojego opisu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kyms

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #401 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 00:08:52 »
W czerwcu pojawiła się wideo zapowiedź kolejnego elseworldu od DC - DC: Mech. Swego rodzaju odpowiedź na Marvelowe Avengers, gdzie biegali w pokaźnych rozmiarów robotach.

Pomysł wyjściowy nie brzmi źle - ziemia została przejęta przez siły Apokolips pod koniec II Wojny Światowej, JSa w tamtym czasie została zgładzona. Po latach ziemianie próbują odzyskać swoje, w tym celu korzystając z zebranej technologii. Walka zacznie się dopiero po przybyciu Supermana na ziemię.


Offline ouiean

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #402 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 11:28:45 »
Cześć! Mam do was pytanie dotyczące kilku niszowych złoczyńców z DC. Kojarzycie może, czy Folding Paper Man, Bootface i 50% Chad pojawiali się w jakichś komiksach wydanych po polsku? I czy ich imiona były tłumaczone?

Offline xanar

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #403 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 23:17:54 »
Geoff Johns będzie pisał więcej rzeczy:

The Golden Age’ one-shot
Stargirl - miniseria
Justice Society of America - ongoing

https://aiptcomics.com/2022/08/18/dc-comics-geoff-johns-2022-stargirl-jsa/
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #404 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 07:16:46 »
Geoff Johns będzie pisał więcej rzeczy:

The Golden Age’ one-shot
Stargirl - miniseria
Justice Society of America - ongoing

https://aiptcomics.com/2022/08/18/dc-comics-geoff-johns-2022-stargirl-jsa/

News tego roku! JSA i JLA to zawsze były rozpoznawalne drużynówki tego wydawnictwa. Te serie zasługują na sprawdzonych twórców. JSA ma szczęście do Johnsa, JLA zawsze jakby ciut gorzej (Brad Meltzer mógłby wrócić). Mam nadzieję, że nadejdą też złote czasy dla drugiej z wymienionych drużyn.

Cieszy mnie również obecność Janina przy projekcie. Bardzo przyjemnie przegląda się jego prace. Fajnie byłoby jakby gościnnie pojawili się przy projekcie Johnsa jego starzy znajomi jak Fabok i Frank, ale to tylko spekulacja i marzenie z mojej strony :)

"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley