Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukCook

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #300 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 12:20:11 »
Potwierdzam  :) Też GL głównie z tytułów wydanych w Polsce i przy runie Morrisona bawiłem się wyśmienicie. Czekam na lipiec i 3 tom.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #301 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 19:34:38 »
Z tych 2 wydanych tomów GL od Morrisona bardziej podobał mi się pierwszy. Ale i tak nie mogę się doczekać na kontynuację.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #302 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 20:05:13 »
Będzie się zbliżał czas polskiej premiery "Wojny Korpusu Sinestro", to pewnie wtedy Egmont zdecyduje się na jakiś grubas Johnsa z GL. Bo przecież w końcu doczekaliśmy się 3 tomu WW Rucki.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #303 dnia: So, 08 Maj 2021, 13:44:05 »
Zakladasz cały czas że ta kolekcja ruszy. Sądzę że Egmont bardziej patrzy na sprzedaż tych tomów z Morrissonem oraz Najczarniejszej Nocy przy decydowaniu co dawać dalej i czy w ogóle z GL. Możliwe że liczą na serial na HBO Max i że ta platforma bedzie w Polsce. Cały czas się zastanawiam czy sprzedaż serii z odrodzenia była bardzo słaba i zamknięcie było koniecznością czy raczej było na granicy i nie chcieli ryzykować.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #304 dnia: So, 08 Maj 2021, 16:14:25 »
Nie wiem kto wymyślił, że ongoing z Aquamanem się w Polsce sprzeda. Przecież to był absurd. Moim prywatnym, własnym zdaniem, Egmont musiał puścić kilka serii z Odrodzenia, skoro jest niby wyłącznym jedynym wydawcą DC na całą Polskę. Zatem puścili co mieli najtańszego pod ręką i główne serie Batmana, pokazali centrali DC na odczepnego, żeby im tego wyłącznego przedstawicielstwa nie odebrali, a potem po cichu ukręcili seriom główkę, bo po ucięciu WKKDC już nie były do niczego potrzebne i oczywiście słabo się sprzedawały.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #305 dnia: So, 08 Maj 2021, 22:45:26 »
Nie wiem kto wymyślił, że ongoing z Aquamanem się w Polsce sprzeda. Przecież to był absurd. Moim prywatnym, własnym zdaniem, Egmont musiał puścić kilka serii z Odrodzenia, skoro jest niby wyłącznym jedynym wydawcą DC na całą Polskę. Zatem puścili co mieli najtańszego pod ręką i główne serie Batmana, pokazali centrali DC na odczepnego, żeby im tego wyłącznego przedstawicielstwa nie odebrali, a potem po cichu ukręcili seriom główkę, bo po ucięciu WKKDC już nie były do niczego potrzebne i oczywiście słabo się sprzedawały.

Egmont nie wydaje, źle. Egmont wydaje, też niedobrze. Żaden ze mnie specjalista co do rynku, ale Egmont może eksperymentował z wydawaniem czegoś ponad Batmana? Przecież Egmont zrobił cholernie dużo dobrego dla DC, czego najlepszym dowodem jest właśnie wydanie Rebirth w takim formacie jak Marvel Now- że, niektóre serie zostały urwane? No to widocznie pewne eksperymenty sprzedały się poniżej oczekiwań. Linia Deluxe gdzie większość albumów to kompletne historie, tylko niektórym kryzysom brak dodatkowych zeszytów też niby cos sabotuje dla normalnego czytelnika? Niby co? Może co najwyżej jest konkurencją dla tych nieszczęsnych kolekcyjnych wydań, ale to jest dobra rzecz, bo konkurencja napędza rynek. Bez obrazy ale jesteś zaangażowany w ten spór wydawniczy wręcz w jakiś sposób przypominający skrajne oddanie jednej partii politycznej.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Maj 2021, 23:13:16 wysłana przez Pan M »

Offline Bazyliszek

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #306 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 07:49:01 »
@Pan M
Ale czy ja pisałem coś o DC Deluxe? Moim zdaniem to był błąd, że z Odrodzenia zdecydowano się na serie z Aquamanem i WW. Ten pierwszy nie był i nie jest zbyt popularny w Polsce, więc ciężko o zadowalającą sprzedaż. Co do WW to kupiłem 3 na 4 wydane tomy i mi osobiście fabuła tej serii się nie podobała - Rucka był zdecydowanie lepszy. Zresztą - seria z N52 z tą bohaterką, również radziła sobie mocno średnio.

A co do DCDL to ta obwoluta na czarnej pustej okładce, zawsze mnie denerwowała. Wolałem zwykłe normalne okładki. I takie wprowadzono teraz w tej serii DC Black Label. Mi się wydaje że oba cykle są do siebie dość podobne. Tylko niestety nie wydają zbyt porywających tytułów. Znaczy tak - Biały Rycerz mi się spodobał i fajnie że będzie kontynuacja. Uniwersum Mignoli też mam, ale czytanie tego idzie mi tak sobie. Reszta to nowsze Batmany, których albo jeszcze jak "Przeklęty" nie czytałem, albo były dla mnie słabe jak "Ostatni rycerz na Ziemi", albo sobie odpuściłem jak Gotyk czy Sekta. Bardzo mi się podobały wczesniejsze tomy - właśnie z eventami czy dobrą serią o WW. I dlatego 3 tom Rucki kupię. Ale moim zdaniem mozna by wydać więcej eventów - poza tymi 3 kryzysami, zostało jeszcze trochę takich historii od DC. Albo NML i Batman Incorporated.

Tak, tak wiem @xanar. Ty osobiście i prywatnie lubisz obrażać i rzucać inwektywy wobec innych użytkowników.

Offline Takesh

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #307 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 10:02:25 »
@Bazyliszek
Wszędzie piszesz, żeby zły E wydawał więcej staroci, że tego nie robi i tylko kolekcję dają nam to. Natomiast kiedy zły E wydaje Sektę i Gotyk, to odpuszczasz nawet nie czytając.

To jak to jest? Bo trochę się pogubiłem....🤔

Offline Pan M

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #308 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 11:40:05 »
@Pan M

Ale czy ja pisałem coś o DC Deluxe? Moim zdaniem to był błąd, że z Odrodzenia zdecydowano się na serie z Aquamanem i WW. Ten pierwszy nie był i nie jest zbyt popularny w Polsce, więc ciężko o zadowalającą sprzedaż. Co do WW to kupiłem 3 na 4 wydane tomy i mi osobiście fabuła tej serii się nie podobała - Rucka był zdecydowanie lepszy. Zresztą - seria z N52 z tą bohaterką, również radziła sobie mocno średnio.



Moim zdaniem to nie był błąd, bo Egmont pokazał dobrą wolę w eksperymentowaniu z rynkiem. Wonder Woman to jedna z fajniejszych serii, ale niestety wygrał popularnością Batman z tego cyklu na którego wielu narzeka co do jakości pisania.





A co do DCDL to ta obwoluta na czarnej pustej okładce, zawsze mnie denerwowała. Wolałem zwykłe normalne okładki. I takie wprowadzono teraz w tej serii DC Black Label. Mi się wydaje że oba cykle są do siebie dość podobne. Tylko niestety nie wydają zbyt porywających tytułów. Znaczy tak - Biały Rycerz mi się spodobał i fajnie że będzie kontynuacja. Uniwersum Mignoli też mam, ale czytanie tego idzie mi tak sobie. Reszta to nowsze Batmany, których albo jeszcze jak "Przeklęty" nie czytałem, albo były dla mnie słabe jak "Ostatni rycerz na Ziemi", albo sobie odpuściłem jak Gotyk czy Sekta. Bardzo mi się podobały wczesniejsze tomy - właśnie z eventami czy dobrą serią o WW. I dlatego 3 tom Rucki kupię. Ale moim zdaniem mozna by wydać więcej eventów - poza tymi 3 kryzysami, zostało jeszcze trochę takich historii od DC. Albo NML i Batman Incorporated.



Czarna okładka w Deluxe też mi się nie podoba. To jest w ogóle skopane, bo w oryginalnym wydaniu Deluxe są normalne ilustracje nadrukowane na okładki pod obwolutą jak w "Sprawiedliwości" Muchy.

Co do reszty. Te niezbyt porywające tytuły to  Czerwony Syn, Nowa Granica, Rok pierwszy, Mister Miracle, Authority, Planetary, Kingdom Come, Multiwersum. Ja wiem, ze gusta są różne, ale przecież Deluxe to sumie przekrój części  najlepszych komiksów DC. Kryzysy w tym wszystkim wypadły imo tylko ok. Kryzys na nieskończonych ziemiach faktycznie broni się najmocniej i to najlepszy z całej trójki wydanych kryzysów na polskim rynku. Pozostałe dwa są jednak nieco gorsze w odbiorze ale z tego co pamiętam dużo tie-inów i innych rzeczy uzupełniających nie wydano w tych tomiszczach w Polsce. Tak czy inaczej same ilustracje są tam na solidnym poziomie. Poza kryzysami w Deluxie masz Flashpoint i Najczarniejszą Noc w Deluxie. Poza Deluxem wydano Metal, będzie Death Metal. Więcej eventów? Może po prostu więcej dobrych komiksów? Poza tym znając życie Egmont i tak nadgoni jeszcze sporo z tego. Batman Incoporated? Po co to komu? Będę to powtarzał to znudzenia, ale robienie sobie sieczki z dłuższych runów scenarzystów to jakiś żart. Już przy 2 kryzysach w Deluxie było widać braki w materiałach. Tak dla całego Batmana Morrisona, nawet w Omniakach- pisze nawet, bo wiem, że nie każdy lubi taki format- a nie jakieś tam scinki rodem z kolekcji.

Offline Sebo

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #309 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 08:08:42 »
Nadrabiam ostatnio zaległości z dc i trochę się już pogubiłem. Byłbym wdzięczny za udzielenie mi krótkich wyjaśnień w pigułce:
1) z tego co pamiętam po śmierci supermama z nowego dc w któryms z supermanow historia Supermana ze starego dc połączyła się  z historia (została dopasowana) do nowego dc i teraz pytanie: czy Superman nadal wie że pochodzi ze starego dc i czy je pamięta. Czy inni wiedzą że pochodzi ze starego dc i czy pamietaja Supermana z nowego dc?
2) Po flashpoincie bohaterowie stracili 5 lat życia ( czy też odmłodnieli o 5 lat ) czy to zostało w jakiś sposob odkrecone i czy za to odpowiadał dr.manhattan? Za co wogole.odpowiadal dr.manhartan? Za świat po flashponcie czy za zmiany po dc.odrodzenie (jakie te.zmiany były konkretnie w przypadku odrodzenia?). A jeśli to nie dr.manhatan za to odpowiadał to kto?
Uff. To chyba.na.razie.tyle.
Edit: i jeszcze czy świat strażników należy do jednej z 52 ziem które kiedyś Morrison przedstawiał w Multiversum? Czy też to coś innego? Jeśli tak to co?
« Ostatnia zmiana: So, 03 Lipiec 2021, 08:20:30 wysłana przez Sebo »

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #310 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 08:27:34 »
2) Po flashpoincie bohaterowie stracili 5 lat życia ( czy też odmłodnieli o 5 lat ) czy to zostało w jakiś sposob odkrecone
Nie stracili 5 lat życia, ale wydarzenia z przed Flashpointu zostały skompresowane do 5 lat. Nie wszystkie też miały miejsce, bo niektórzy bohaterowie dostali swoje nowe początki. Tak naprawdę tylko historia Batmana i Zielonej Latanii pozostały bez większych zmian.

i czy za to odpowiadał dr.manhattan? Za co wogole.odpowiadal dr.manhartan? Za świat po flashponcie czy za zmiany po dc.odrodzenie (jakie te.zmiany były konkretnie w przypadku odrodzenia?). A jeśli to nie dr.manhatan za to odpowiadał to kto?
Spoiler: PokażUkryj
Dr Manhattan zmienił jedną rzecz w Uniwersum DC, przesunął lampę Alana Scotta, przez co ten zginął i nie założył JLS. Był to dla niego swoisty eksperyment, aby zobaczyć jak to wpłynie na losy Supermana. Finalnie działania Manhattan doprowadziły do powstania nowej rzeczywistości jaką było New52. W Odrodzeniu DC chodziło o przywrócenie świata taki jaki był przed New52, a wszystko zaczęło się od powrotu Walliego Westa, za którego zniknięcie nie odpowiadał Dr Manhattan, jak się wszystkim na początku wydawało. Tak naprawdę Manhattan większość czasu czekał i obserwował, reagując tylko kilka razy między innymi wyciągając Jor-Ela przed wybuchem Kryptona.


1) z tego co pamiętam po śmierci supermama z nowego dc w któryms z supermanow historia Supermana ze starego dc połączyła się  z historia (została dopasowana) do nowego dc i teraz pytanie: czy Superman nadal wie że pochodzi ze starego dc i czy je pamięta. Czy inni wiedzą że pochodzi ze starego dc i czy pamietaja Supermana z nowego dc?
Obecnie Superman pamięta wszystko. Nie ma Supermana z przed New52 i po New52, bo obaj zostali scaleni w jedną postać i dla wszystkich jest tylko jeden Superman.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Lipiec 2021, 08:31:33 wysłana przez michał81 »

Offline Sebo

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #311 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 08:41:08 »
Dziękuję bardzo za odpowiedzi:) jakbym chciał sam do tego dojść to zajęłoby to miesiące. pozdrawiam
niemniej nadal nie wiem:
czy te 5 lat kompresji odkręcono? jak i kiedy ewentualnie? czy odrodzenie coś zmieniło w tym zakresie?
no i co z tym światem strażników, czy to jedna z 52 ziem morrisona czy też znajduje sie ona poza multiwersum i mrocznym uniwersum?
« Ostatnia zmiana: So, 03 Lipiec 2021, 10:14:13 wysłana przez Sebo »

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #312 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 12:25:27 »
czy te 5 lat kompresji odkręcono? jak i kiedy ewentualnie? czy odrodzenie coś zmieniło w tym zakresie?
Ale czy ma to znaczenie czy odkręcono te 5 lat kompresji, kiedy po Death Metal wszystkie wydarzenia/przygody ze złotej, srebrnej czy współczesnej (po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach, New52 czy DC Odrodzeniu) ery mają znaczenie? Nie ma całkowitego znaczenia. Za czasów DC Odrodzenia, trochę prostowano niektóre rzeczy z New52, np. odnośnie Robinów czy Tytanów, ale nie w większym zakresie.


no i co z tym światem strażników, czy to jedna z 52 ziem morrisona czy też znajduje sie ona poza multiwersum i mrocznym uniwersum?
Chyba nigdy nie potwierdzono czy to jedna z Ziem, ale po zakończeniu Death Metal, powiedziałbym że TAK ze względu powrót koncepcji nieskończonych ziem, tylko z podziałem na dwa multiwersa - jasne i mroczne.
Spoiler: PokażUkryj
Finalnie świat Strażników przetrwał w zakończeniu Zegara Zagłady, więc pewnie gdzieś tam się znajduje w bezgranicznym świecie DC.

Offline Maragast

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #313 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 15:31:32 »
Wojna Totalna kończy się chyba  w miejscu gdzie ma się zacząć Death Metal
Spoiler: PokażUkryj
Liga wyrusza w jakieś światło czy jakieś tam drzwi w celu ratowania Multiwerum.


Jak zatem umieści tom 6 Ligi (Do was należy zemsta)???
Jego akcja dzieje się po Death Metal czy przed Wojną Totalną???

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #314 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 15:56:05 »
Powiem tylko że podobny problem będzie z 7 tomem Ligii. Nie ma na to prostej odpowiedzi, bo zeszyty Ligii wychodziły w tym samym czasie co Death Metal.