Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 66054 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cypher

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #285 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 19:09:49 »
Ktoś się orientuje dlaczego w stanach Action Comics złapało takie opóźnienie w stosunku do Detective Comics. Na starcie Rebirth AC mialo numer okolo 970 a DC okolo 930. Teraz po okolo 5 latach AC ma nr 1030 a DC 1035.
Oba przez jakiś czas wychodziły co dwa tygodnie, pewnie DC dłużej. Trzeba by policzyć rok po roku.
Np w 2018 i 2019 DC wyszło około 48 numerów.
I jak dobrze patrzę na starcie Rebirt AC miało numer 957.

edit:

AC: 74 zeszyty od początku Rebirth - DC: 102 zeszyty od początku Rebirth

2016 - AC: 10   DC: 10
2017 - AC: 24   DC: 24
2018 - AC: 14   DC: 24
2019 - AC: 12   DC: 23
2020 - AC: 10   DC: 15
2021 - AC:  4    DC:  6
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Maj 2021, 19:27:35 wysłana przez Cypher »

Offline Burizleif

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #286 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 22:08:26 »
AC miało przerwę po wydaniu #1000 ze względu na przejęcie tytułu przez Bendisa.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #287 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 23:02:44 »
Właśnie skończyłem czytać Wojnę Totalną: Rok Łotrów i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. 
Cała historia mi się podobała i chętnie od razu przeszedłbym do Death Metalu.
Najsłabsze elementy komiksu to te dodatkowe zeszyty z Year of the Villan.
Chyba tylko ten z Luthorem (akurat dobry) coś wnosi to całego wątku. Reszty mogłoby nie być.
Są wg mnie dobre Sinestro (fajny koncept nawiązujący do starej kreskówki "Było Sobie Życie", Riddler - śmieszny i ciekawy ale z uwagi na humor nie pasujący do tonu reszty)
Są słabe (Black Mask do zapomnienia, Joker o niczym, tzn. Joker szaleje i robi krzywe akcje ale on zawsze robi krzywe akcje)

Dobre było końcowe zespolenie wątków Batmana, który się śmieje i Perpetui.
Ale na ciąg dalszy muszę poczekać kilka miesięcy.

Wydanie i forma na plus. Czytało się wygodnie mimo iż to cegła.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Odyn

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #288 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 10:03:42 »
Powiedzcie mi, jakie są główne zarzuty do Green Lanterna Morrisona? Tylko proszę bez opinii typu: bo jest bardziej sci-fi. Taką już słyszałem i się zastanawiam, czego innego chcieć od historii, która dzieje się w kosmosie...
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline miragepl89

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #289 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 12:15:03 »
Właśnie skończyłem czytać Wojnę Totalną: Rok Łotrów i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. 
Na ile przy czytaniu tej cegły wymagana jest wiedza o tym, co dzieje się we wcześniejszych tomach Ligi Sprawiedliwości, Batmanie Metalu i Batmanie który się śmieje? Mocno jest to wszystko powiązane? Pytam, bo Metal mi srednio podszedł i odpuściłem kupowanie kolejnych tomów.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #290 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 13:11:42 »
Na ile przy czytaniu tej cegły wymagana jest wiedza o tym, co dzieje się we wcześniejszych tomach Ligi Sprawiedliwości, Batmanie Metalu i Batmanie który się śmieje? Mocno jest to wszystko powiązane? Pytam, bo Metal mi srednio podszedł i odpuściłem kupowanie kolejnych tomów.

Moim zdaniem tak. Te poprzednie tomy są podbudową pod tą cegłę. I wiele wątków wraca.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LukCook

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #291 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 13:39:22 »
Uważam, że można odpuścić Ligę Sprawiedliwości ale Batman Metal i 'Który się śmieje' to trzeba.

Offline Odyn

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #292 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 14:22:42 »
A początkowe tomy Snydera nie wprowadzają czasem Perpetui, której wątek jest kończony w Wojnie Totalnej?  Nie jestem zwolennikiem wybiórczego czytania, jeśli jakiś wątek był poruszany wcześniej. Zapewne to samo ma się postaci Batmana który się śmieje
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #293 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 14:45:10 »
Które wątki z Batmana New 52 Snydera najczęściej pojawiają się w Odrodzeniu Snydera? Chcę wiedzieć, co z Batmana Snydera sobie najbardziej przypomnieć.

Offline michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #294 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 15:05:07 »
Chyba najlepiej przypomnieć sobie tomy, w których Batman mierzy się z Jokerem.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #295 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 19:46:35 »
Powiedzcie mi, jakie są główne zarzuty do Green Lanterna Morrisona? Tylko proszę bez opinii typu: bo jest bardziej sci-fi. Taką już słyszałem i się zastanawiam, czego innego chcieć od historii, która dzieje się w kosmosie...
W dwóch krótkich punktach:
1. to jest fabuła Morrisona, czyli wysoki stopień "zakręcenia" i szalonych pomysłów
2. wymaga znajomości tego co się działo w historii Green Lantern ponieważ jest bardzo dużo nawiązań
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Odyn

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #296 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 08:45:07 »
W dwóch krótkich punktach:
1. to jest fabuła Morrisona, czyli wysoki stopień "zakręcenia" i szalonych pomysłów
2. wymaga znajomości tego co się działo w historii Green Lantern ponieważ jest bardzo dużo nawiązań
O ile nie mam problemu z Morrisonem, o tyle większej styczności z mitologią Green Lanternów nie miałem. Cykl Vendittiego właśnie sprzedałem, pojedyncze albumy z WKKDC to tylko wycinki z bogatej przecież historii korpusów.
Podsumowując, raczej odpuszczę, chyba że za kilka lat Egmont w końcu zdecyduje się na Johnsa (choć pewnie małe są na to szanse).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #297 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 11:25:06 »
Czyli trzeba znać GL Johnsa by w pełni cieszyć się GL Morrisona?

Offline wujekmaciej

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #298 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 12:04:39 »
Czyli trzeba znać GL Johnsa by w pełni cieszyć się GL Morrisona?

nie. wystarczy dobrze nabite bongo :)

Offline gashu

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #299 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 12:13:00 »
Ja znam Latarnie prawie wyłącznie z tego, co ukazało się do tej pory w Polsce, a przy serii Morrisona bawiłem się przednio.