Autor Wątek: Uniwersum DC  (Przeczytany 65380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #210 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 10:11:15 »
Przeczytałem właśnie DCeased Niezniszczalni i jestem trochę rozczarowany. Pierwszy tom był rewelacyjny a ten tylko dobry. A spotkałem się z opiniami że jest lepszy. Ciekawi mnie czy ta historia będzie przez Egmont kontynuowana i czy ostateczne zakończenie będzie satysfakcjonujące.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline PJP

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #211 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 11:57:59 »
Właśnie, odchodząc od przepychanek politycznych (i tak nikt nikogo nie przekona i dalej będzie żyć w swojej bańce informacyjnej; poza tym uważam, że powinien być odrębny dział na takie napierdalanki, żeby nie śmiecić w innych!) - zamierzam kupić pierwszy DCEased. Warto?
A już tak politycznie na boku, przypomnę, że wizja świata "postępowa lewica-konserwa" sypie się jak popatrzymy mocniej za kulisy i cofniemy o kilkadziesiąt lat, także w USA. Pewne jest jedno - eugenika zawsze była hołubiona i inne "przemiany społeczne" w celu wykreowania monopoli i zapewnienia rządów samozwańczym elitom. Polecam książki A. Suttona o tym jak banksterzy wspierali i nazizm i komunizm. Tytuł jednej z pozycji w zasadzie mógłby służyć za hasło ruchu -> The Best Enemy Money Can Buy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Luty 2021, 12:03:52 wysłana przez PJP »

Offline LukCook

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #212 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 12:10:17 »
Właśnie, odchodząc od przepychanek politycznych (i tak nikt nikogo nie przekona i dalej będzie żyć w swojej bańce informacyjnej; poza tym uważam, że powinien być odrębny dział na takie napierdalanki, żeby nie śmiecić w innych!) - zamierzam kupić pierwszy DCEased. Warto?
A już tak politycznie na boku, przypomnę, że wizja świata "postępowa lewica-konserwa" sypie się jak popatrzymy mocniej za kulisy i cofniemy o kilkadziesiąt lat, także w USA. Pewne jest jedno - eugenika zawsze była hołubiona i inne "przemiany społeczne" w celu wykreowania monopoli i zapewnienia rządów samozwańczym elitom. Polecam książki A. Suttona o tym jak banksterzy wspierali i nazizm i komunizm. Tytuł jednej z pozycji w zasadzie mógłby służyć za hasło ruchu -> The Best Enemy Money Can Buy.

DCEased - warto. Recenzje mówią prawdę  :) Ja bawiłem się świetnie przy dwóch tomach.

Offline PJP

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #213 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 12:23:51 »
Biorę pierwszy. Jak podejdzie, kupię i drugi 8)

Offline Nawimar III

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #214 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 10:01:00 »
Liczę, że Egmont uwzględni ten tytuł w swoich niezbyt odległych planach:

https://bleedingcool.com/comics/superman-the-authority-from-grant-morrison-and-mikel-janin/
 

Online michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #215 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 10:35:29 »
Liczę, że Egmont uwzględni ten tytuł w swoich niezbyt odległych planach:

https://bleedingcool.com/comics/superman-the-authority-from-grant-morrison-and-mikel-janin/
 

Jeśli nie będzie u nas wydanie DC Future State, to nie ma podstaw, aby wydawać te dwa zeszyty oddzielnie. Z tego co się mówi jest to spóźniony projekt Morrisona właśnie do DC Future State, które zostało już zakończone i dlatego nie ma nim logo tej linii wydawniczej. I ma to dużo sensu patrząc jak na okładce jest prezentowany Superman.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 12:30:57 wysłana przez michał81 »

Offline Nawimar III

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 11:23:22 »
Jest co najmniej jeden istotny argument na rzecz publikacji tego przedsięwzięcia nawet  w oderwaniu od "Futur State" (choć i tak czuję po kościach, że kilku wybranych tytułów z tego wydarzenia u nas nie zabraknie). Temu argumentowi na imię "Grant Morrison", którego Egmont prezentuje całkiem chętnie ("Green Lantern", "Multiwersum"), a który w moim przekonaniu jest obecnie w bardzo dobrej formie (tj. nie przedobrza ze stylistycznym rozbuchaniem). Do tego już niebawem będziemy dysponować dwoma zbiorami "The Autohority". Jest zatem kontekst dla tej opowieści. Choć oczywiście dobrze by było gdybyśmy mieli do czynienia z faktycznie udaną realizacją. Krótko pisząc: obaczymy.

Online michał81

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #217 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 11:32:38 »
Nawimar III to teraz powiedz jak widzisz wydanie tych dwóch zeszytów przez Egmont?

Na obecną chwilę zapowiedziano Future State: Superman zbierające zeszyty z "Superman Family" (nie ma tylko tych z WW). Te dwa zeszyty nie wejdą do tego wydania.

Oczywiście może to Egmont wydać tak jak "Sandman Uniwersum". 40 kilka stron w HC, ale chyba tego by nikt nie chciał.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 11:35:24 wysłana przez michał81 »

Offline Nawimar III

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 11:43:52 »
Były już wcześniej sytuacje gdy w kooperacji z innymi europejskimi wydawcami Egmont publikował "składaki" w innej formule niż edycje amerykańskie - vide te całe Batmany, Które się Śmieją. Przykład modyfikacji zbiorów z udziałem Daredevila także zdaje się dobrze rokować na ewentualność takiej publikacji. Stąd jestem dobrej myśli :)

Offline Kielo

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 17:33:16 »
Nie jestem fanem plotek i nie lubie wklejac niepotwierdzonych informacji, ale jesli to okaze sie prawda to bedzie grubo. W skrocie - DC Comics jest na sprzedaz, AT&T i Warner chca kupic firme i... sprzedac prawa do postaci kazdemu kto moze sobie na nie pozwolic (w artykule wspomniane sa Marvel i IDW). Wymienione SA tez dwie osoby, ktore mialyby szefowac temu przedsiewzieciu Robert Kirkman lub Steve Geppi (zalozyciel Diamond Distribution).

Plotka? Prawda? Zobaczymy

Cosmic Book News: Robert Kirkman Rumored To Buy DC Comics.
https://cosmicbook.news/robert-kirkman-buy-dc-comics

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #220 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:11:24 »
IDW jest takie bogate?

Offline xanar

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #221 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:15:17 »
Może mają nielimitowaną linię kredytową  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #222 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:02:08 »
   AT&T i Warner nie mogą kupić DC bo są już przecież ich właścicielami. Z tego artykułu wychodzi na to, że oni chcą sprzedać wyłącznie licencje na pisanie komiksów o postaciach tylko chyba bez praw do tego co już powstało wcześniej i do czegokolwiek innego. To by się tak na zdrowy rozsądek równało z likwidacją Uniwersum DC, jeżeli prawa rozeszłyby się po różnych wydawcach. Chyba jakieś pierdoły.

Offline Kielo

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #223 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 20:07:44 »
No wlasnie to jest najwieksza bzdura tego artykulu. Pisza, ze chca sprzedac licencje na komiksowe postaci, przy jednoczesnym zachowaniu praw do tych samych postaci w filmach, grach itp. Troche bez sensu...

Offline Takesh

Odp: Uniwersum DC
« Odpowiedź #224 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 20:54:45 »
Nie oceniam wiarygodności tej informacji, ale mowa tam o prawach do komiksów. AT&T/Warner zostawiają sobie prawo pierwszeństwa do adaptacji reszty:

"The deal, if it happens, would see DC Comics licensed out to where whoever got the license would be free to develop the characters as they wish, with AT&T free to adapt those stories if AT&T/WB wished to do so."

Więc nie jest to dziwne, ani niemożliwe. Marvel swego czasu sprzedawał prawa do adaptacji komu się dało. Tutaj adaptacje zostają w starych rękach. Chyba, że nie będą chcieli, to wtedy inni mogą kupić. Proste.

Dlatego informacja jest jak najbardziej realna. Czy prawdziwa? Nie mi to oceniać. Ale ja osobiście nie wykluczam jej....