Autor Wątek: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)  (Przeczytany 15712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #45 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:26:12 »
@UP
Np. w historii o Coronie z ASM 6/93. Albo ten zeszyt w TM Semicu z Clone Sagi, gdzie ten trzeci Parker zmienia się w potwora. Te rysunki Buscemy były okropnie nieczytelne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #46 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:35:59 »
To tych nie kojarzę, nie miałem tego w ręku od lat 90-ych. Chodziło mi o historie z Zielonym Goblinem, Sępem i Pumą.

Offline Damian788

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 19:48:49 »
Ziemie 1610 przeczytałem prawie całą i polecam każdemu kto chce zacząć przygodę z komiksami Marvela. Uniwersum przedstawia nam nowe spojrzenie na Spider Mana, x Men i Fantastic Four a także drużynę Utimates(odpowiednika Avengers). Najlepsze były historie pisane przez Bendisa i Millara. Im dalej tym historie traciły na jakości, być może za bardzo kombinowali. Jednak Spider Man z tego runu był niesamowicie dobry. Utrzymał się przez 15 lat i był kontynuowany jeszcze w Ziemi 616. Nie mam porównania do głównego uniwersum poza spider manem którego liznąłem, ale wiadomo że przez 60 lat musiał mieć swoje wzloty i upadki a Spider Man Bendisa był równy. Również pierwszy Tom Ultimates był niesamowicie dobry. Przedstawił nam tworzenie odpowiednika Avengersów w bardzo ciekawej formie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Lipiec 2020, 20:07:24 wysłana przez Damian788 »

Offline R~Q

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 08:27:40 »
To prawda, Ulti Spidey to kawał dobrej lektury, jest comfy, czuć, że bohaterowie naprawdę są licealistami (i ten klimat wczesnych lat 2000.), jest też strasznie, widać, jak Peter się męczy, ja miałem odczucie, że gdyby w końcu nie zginął, to wkrótce stałby się villainem, Nick Fury jednak jak zwykle ma rację.

Offline Damian788

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 16:35:37 »
A Nick Fury z ultimate był tak rewelacyjny że stał się twarzą MCU.

Sernik

  • Gość
Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 22 Sierpień 2023, 22:03:44 »
Pojawiła się plotka o powrocie uniwersum Ultimate, pod wodzą Jonathana Hickmana (weterana marvelowskich historii). Wymieniono takie potencjalne serie jak Ultimate Spider-Man, X-Men, i Black Panther. Niestety jak wynika z plotek, nie będzie to bezpośrednia kontynuacja uniwersum w jakim stanie je zastaliśmy pod koniec jego życia, tylko nowa wersja "odbudowana" przez Makera. Co niestety zabija tutaj mój entuzjazm, bo byłem fanem wielu rozwiązań i postaci które żyły w tamtym świecie. Ponoć Peter Parker nigdy miał nie zostać Spider-Manem w nowej wersji Ultimate... a przecież koniec Ultimate Spider-Mana, nim włączono Milesa do 616 i wysadzono resztę świata, zostawiał ten świat w ciekawym miejscu. Kilka lat później dostaliśmy wgląd w przyszłość tego uniwersum, w której Peter Parker wrócił do bycia Pająkiem (w 1610 świat poznał jego tożsamość) a do Ultimates dołączyła Iron Heart. Nie wiem zatem jaki jest sens nazywać dalej ten świat "Ultimate". Mutanci również byli w ciekawym położeniu, ich historie śmiało mogłyby się rozgrywać w świecie Old Man Logana.


Offline Pan M

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 18:49:34 »
Hickman bardzo potrafi w Marvela, co chyba najbardziej potwierdził swoją sagą Avengers w marvel now- chociaż nie zaprzeczę, że im dalej w las tym bardziej poplątana ta historia się staje i trzeba się pilnować, żeby nic nie przeoczyć.

Plotka czy nie, to Marvel desperacko potrzebuje na rynku komiksowym ad 2023 jakiegoś hitu. Powrót do ultimate, to świetnie do tego pasuje. Mi sie to jakoś zgrywa z ich innymi dobrymi sentymentalnymi powrotami jak  Miracleman: The Silver Age Gaimana z 2022, więc ta plotka głupia nie jest w teorii.

Marvel, czy superhero w ogóle dostaje ostro w dupę od mangi na amerykańskim rynku od długiego czasu, więc jak ich ceo ogarniają tabelki, że same  kupowate historyjki o woke podłożu dla samego woke w końcu doprowadza ich do bankructwa to będą brnąć w to ultimate. Żeby nie było, nie twierdze, że współeczny Marvel to wyłącznie samo gówno, bo jak chcą to potrafią dać zielone swiatło dla perełek pokroju Immortal Hulk czy Silver Surfer Black, więc co jakiś czas mają przebłyski w tych nieszczęsnych dla sh latach, może to będzie kolejny- chociaż też skok na kase ale to oczywiste  ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Sierpień 2023, 18:54:26 wysłana przez Pan M »

Offline R~Q

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 15:48:57 »
Uniwersum Ultimate powoli "powraca". Właśnie ukazuje się miniseria "Ultimate Invasion" (czerwiec-wrzesień 2023). Nie czytałem, ale artykuły mówią, że w tej serii
Spoiler: PokażUkryj
Maker (Reed Richards z 1610 przebywający teraz w 616) próbuje przywrócić 1610, ale jest powstrzymany przez bohaterów.

Mimo tego 1610 ma w jakiś sposób powrócić, co z kolei ma być pokazane w one-shocie "Ultimate Universe", który się ukaże 1 listopada.

https://www.thepopverse.com/ultimate-marvel-universe-relaunch-mcu-captain-america-iron-man-thor
https://www.gamesradar.com/marvel-is-launching-a-new-ultimate-universe-with-a-whole-new-line-of-ultimate-comics/

Offline Interloper

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 20:00:01 »

Offline Bazyliszek

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 10:19:05 »
Zaczynam czytać Marvel Zombies i powiem, że te zeszyty Ultimate Fantastic Four mi się podobają. Jeśli Hachette  Polska odpuściła Kolekcję Ultimate w naszym kraju, to może Egmont wziąłby się za tą serię? Wydali już u nas Ultimate Petera Parkera w całości, wydają Ultimate X-Men, to może i FF by się załapała? Tzn. jeśli sprzedaż tych dwóch serii im się opłaciła.

Online michał81

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 10:21:55 »
Mogłeś być na emefce i zapytać o to nową panią redaktor. I dlaczego Egmont miałby to wydać? Może pytaj Muchę przecież dobrze znasz się z Andrysem.

Offline Bazyliszek

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 10:39:27 »
Bo skoro wydał już dwie serie ze świata Ultimate, to w sumie logiczne by było gdyby pociągnął FF lub Ultimates. To znaczy jeśli im się tamte dwie sprzedały/sprzedają. I ja się jakoś nie upieram. Nie wydadzą tego, to się nic nie stanie. Po prostu spodobały mi się te zeszyty zawarte w "Marvel Zombies". No i Millara Egmont też lubi, bo to on wydał pierwszy Ultimates po polsku a nie Mucha.

Online HugoL3

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 11:22:50 »
Ja bym chętnie przeczytał po polsku końcówkę serii Ultimate Fantastic Four, powinno to kanoniczne pasować do całego cyklu "Tajnych Wojen", które ukazały się w Marvel NOW.
Myślałem o wejściu w Ultimate X-Men, ale ani nie mam miejsca ani wolnego budżetu na kolejną serię.

Skoro Egmont teraz wydaje F4 Hickmana i to dość rzadzko, to wątpie aby była szansa na kolejną serię z tymi bohaterami.

Online michał81

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 11:47:40 »
Ja bym chętnie przeczytał po polsku końcówkę serii Ultimate Fantastic Four, powinno to kanoniczne pasować do całego cyklu "Tajnych Wojen", które ukazały się w Marvel NOW.
Seria Ultimate Fantastic Four kończy się na Ultimatum, nie dotrwała do Tajnych Wojen, liczy tylko 60 zeszytów. Po Ultimatum była tylko mini seria (6 zeszytów), a potem bohaterów można było znaleźć w Ultimate Comics: The Ultimates, gdzie Hickman rozwijał wątki Makera.

No i Millara Egmont też lubi, bo to on wydał pierwszy Ultimates po polsku a nie Mucha.
Co ma wspólnego Ultimates z Ultimate FF? Po za tym to Mucha wydała więcej komiksów Millara niż Egmont. Zresztą Millar to mało tam zeszytów Ultimate FF napisał, a część współtworzył nawet z Bendisem. Jak już to Warren Ellis i Mike Carey są odpowiedzialni bardziej za tą serię niż on sam. Nadal uważam, że możesz pytać Andrysa czy Mucha wyda ci Ultimate FF, no chyba, że masz już od niego oficjalne info, że nie są zainteresowani.

Jednak największe pretensje powinieneś mieć nie do tych dwóch wydawców a do Hachette, że nie chciała ci wydać kolekcji i wybrała Marvel Origins (bo w tym samym czasie obie te kolekcje mieli do wyboru). Dziwne, że nie marudzisz o tym w wątku im przeznaczonym, ale do Egmontu masz pretensje o wszystko.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Październik 2023, 12:37:58 wysłana przez michał81 »

Offline Geekoholic

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 12:22:37 »
Z tego co wiem to Hachette chciało ale Panini już nie...
Instagram: @Geek.a_t.work