Autor Wątek: Tom Taylor  (Przeczytany 6135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:03:18 »
U Bendisa w Legionie miał chyba dziewczynę, nie pamiętam dokładnie, ale ten temat był już tutaj przerabiany. U Tomassiego był jakiś motyw z dziewczyną, ale nie przypominam sobie żeby było coś o tym, że jest gejem czy tam jak oni tam sobie chcą bi.
Co to w ogóle za termin "ujawnienie orientacji" albo jest się hetero albo nie.
Tim Drake też się nagle ujawnił ? Jak Batman się "ujawni" to też będzie spoko.
Chyba, że wyjdziemy z założenia, że wszyscy są bi tylko jeszcze się nie ujawnili.

Możecie to sobie tłumaczyć jak chcecie, ale to jest przepychanie na siłę jakiejś tam agendy, sprzedaży to nie zwiększy a śmiem twierdzić, że takie zabawy sprawią, że będzie coraz gorzej.
Niczym to się nie różni od tego co robią teraz w tych serialach pchanie na siłę "różnorodności" chciał to w ogóle nie ma sensy, jak czarna królowa Anglii, to co było w Wiedźminie czy to co zaraz będzie w The Lord of the Rings: The Rings of Power, albo to co zrobią w przyszłości z X-Men, znaczy pewnie nawet nie będzie nazwy X-men gdyż jest “Outdated”
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:17:24 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:13:48 »
Nie, to wyłącznie przedstawia normalność.
Taka to normalność, że takiej ilości postaci w popkulturze, które nagle postanawiają się "ujawnić", nie widziałem przez całe życie w realnym świecie.

Offline Kyms

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:15:58 »
W Legionie Bendisa luźno kręciło sobie z jedną bohaterką. Nie było to nic rozwojowego, ponieważ był tam też dosyć krótko. Szybko Jon opuścił tamte grono. W każdym razie nie był on nigdy określony jako twardy hetero, żeby nagle wątek wprowadzony przez Taylora określać mianem zmiany orientacji. Poza tym nadal mówimy o nastoletnim okresie, któremu odebrano z życia kilka lat. To oczywiste, że w tym roku ludzie dopiero się odkrywają. Nikt nie rodzi się z wytatuowanym na czole spisem treści o sobie. Podobnie z Timem. Ale dobra. Godzinami możemy dywagować o orientacjach bohaterów, a nie o to tu chodzi :D

Offline xanar

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:22:43 »
Ale co podobnie z Timem, tu nie ma nic podobnego, jeżeli z Jonem można jeszcze to ponaciągać tak tutaj za bardzo nie ma pola manewru, postać pierwszy raz pojawiła się w 1989 i nagle po 30 latach stwierdziła, że w zasadzie znudziło jej się być hetero i teraz będzie miała chłopaka chyba, że ja o czymś nie wiem, ale to ty jesteś gościem od DC.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:25:05 »
Nie mylmy "zmiana orientacje" z "ujawnieniem orientacji". To spora różnica.

Masz racje, mój błąd. W przypadku Jona to "ujawnienie orientacji". Zmiana była u Tima, czy u Icemana w Marvelu. Może ludzie też mają problem z tym nagłym postarzeniem, przez co przepadło mu kilka lat dzieciństwa i okres dojrzewania. A jego najlepszy kumpel Damian odwala jakiś mortal kombat na wyspie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:30:13 wysłana przez Kvothe »

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:29:09 »
Nie, to wyłącznie przedstawia normalność. Coraz bardziej się nie dziwię, że Taylor pękał w dyskusjach z "fanami" na ten temat xd

  No to w końcu nie czy tak? Przed chwilą napisałeś coś zupełnie przeciwnego. No i to nie jest żadna normalność, tylko odstępstwo od niej. Normalnością jest parowanie się osobników z chromosomami XX i XY.

Taylor zmienił Jonowi orientację? Z jakiej na jaką?

  Z dziecięcej o ile wogóle można mówić o jakiejś seksualności w tej, której biegał z sąsiadką trzymając się za ręce, na gejowską. Przecież po to zrobili szacher-macher z jego wiekiem, żeby się za bardzo jego orientacja z pedofilią nie skojarzyła przypadkiem. Ale oczywiście nie, nie to nie ma żadnego znaczenia dla fabuły to tam taki poboczny wątek. Póki co jeszcze Damian Wayne jest pozostawiony  w wieku bezpiecznym, ale nic straconego w ciemnościach czai się Tim Drake, kolejny świeżo upieczony gej.

Offline Warpath

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:37:20 »
Jak dla mnie za duże przegięcia w tym zakresie - nagle wszyscy są tęczowi. Decyzja, by włączyć w to Tima Drake'a to największa wtopa ostatnich dekad dla mnie. Uwielbiałem tą postać, a teraz w ogóle jej nie poznaję. Nie przystaje do swojej przeszłości, tak jakby została sformatowana i nadpisana przez swój własny prywatny Kryzys na Nieskończonych Ziemiach.

Offline Kyms

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:44:42 »
Nie znam na wylot historii Tima, żeby bronić jego wątku. W rozmowach z kilkoma osobami głębiej znających jego bios usłyszałem, że w różnych momentach były ku temu przesłanki. Momentach, kiedy nie był z Stephanie. Jeśli tak faktycznie było to spoko.

Cytuj
No to w końcu nie czy tak? Przed chwilą napisałeś coś zupełnie przeciwnego. No i to nie jest żadna normalność, tylko odstępstwo od niej. Normalnością jest parowanie się osobników z chromosomami XX i XY.
Niby XXI wiek, a dalej za normalne mówi się nienormalne. Przykre. Chętnie powoływałbym się do czasów starożytnych, ale nie chce znowu wchodzić w te genialne dyskusje.

Cytuj
Póki co jeszcze Damian Wayne jest pozostawiony  w wieku bezpiecznym, ale nic straconego w ciemnościach czai się Tim Drake, kolejny świeżo upieczony gej.
Damian ma dziewczynę :) Odwołuję do "Robin" Williamsona, ostatnio była o tym mowa w "Shadow War" tego samego scenarzysty.

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:50:22 »
  Niby XXI wiek, a ludziom dalej się wydaje, że wszechświatem rządzi wizja a nie chemia, fizyka, biologia i matematyka.Głupie.

Offline xanar

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 17:59:00 »
Nie znam na wylot historii Tima, żeby bronić jego wątku. W rozmowach z kilkoma osobami głębiej znających jego bios usłyszałem, że w różnych momentach były ku temu przesłanki. Momentach, kiedy nie był z Stephanie. Jeśli tak faktycznie było to spoko.
Niby XXI wiek, a dalej za normalne mówi się nienormalne. Przykre. Chętnie powoływałbym się do czasów starożytnych, ale nie chce znowu wchodzić w te genialne dyskusje.
Damian ma dziewczynę :) Odwołuję do "Robin" Williamsona, ostatnio była o tym mowa w "Shadow War" tego samego scenarzysty.

Czy ja jak np. nie mam przez jakiś czas dziewczyny to jestem gejem ? To weź zapodaj parę tych przesłanek.

Tim Drake też miał dziewczynę albo i dziewczyny i Jon też, przynajmniej jedną pocałował, także argument, że ktoś ma dziewczynę jest nietrafiony, można pójść dalej i powiedzieć, że jak ktoś ma dziewczyny w DC to pewnie zaraz zostanie gejem czy tam bi jako oni tam chcą żeby mówić.
Po niepowodzeniach z Catwoman teraz Batman powinien zostać gejem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 18:14:02 »
Niby XXI wiek, a dalej za normalne mówi się nienormalne. Przykre.
normalny I
1. «taki, jaki powinien być»
2. «najczęściej spotykany»
3. «zdrowy psychicznie i fizycznie»
4. «mający wszystkie przypisane sobie cechy, typowy»

Ani nie jest to najczęściej spotykane, ani typowe, ani takie, jakie powinno być, więc mówi się dobrze.

Offline Dracos

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 18:19:19 »
Po niepowodzeniach z Catwoman teraz Batman powinien zostać gejem.
ta jego obsesja na punkcie jokera zawsze wydawała się podejrzana

Offline bibliotekarz

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 18:23:52 »
No i to nie jest żadna normalność, tylko odstępstwo od niej. Normalnością jest parowanie się osobników z chromosomami XX i XY.
To nie jest normalność wg kogo? Wg ciebie? Wg nauczania Kościoła? Wg ideologii faszystowskich?
  Z dziecięcej o ile wogóle można mówić o jakiejś seksualności w tej, której biegał z sąsiadką trzymając się za ręce, na gejowską. Przecież po to zrobili szacher-macher z jego wiekiem, żeby się za bardzo jego orientacja z pedofilią nie skojarzyła przypadkiem. Ale oczywiście nie, nie to nie ma żadnego znaczenia dla fabuły to tam taki poboczny wątek.
Zmienił seksualność z dziecięcej, chociaż o takiej seksualności nie można mówić? To jakieś łapanie się prawą ręką za lewe ucho.
Czytałem run Tomasiego, faktycznie jak miał jakieś 10 lat biegał ze swoją sąsiadką, nijak z tego nie wynika, że był hetero. Jak biegałeś w tym wieku z dwoma kolegami to znaczy, że byłeś gejem-bigamistą?
Batman returns
his books to the library

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 18:44:38 »
To nie jest normalność wg kogo? Wg ciebie? Wg nauczania Kościoła? Wg ideologii faszystowskich?Zmienił seksualność z dziecięcej, chociaż o takiej seksualności nie można mówić? To jakieś łapanie się prawą ręką za lewe ucho.

  W/g ogólnych zasad, którymi rządzą się ssaki będące podgrupą strunowców. Na biologii powinieneś o tym słyszeć.

Czytałem run Tomasiego, faktycznie jak miał jakieś 10 lat biegał ze swoją sąsiadką, nijak z tego nie wynika, że był hetero. Jak biegałeś w tym wieku z dwoma kolegami to znaczy, że byłeś gejem-bigamistą?

  Śmieszne nigdy się nie zastanawiałem nad tym faktem. Z sąsiadką biegałem, Marta miała na imię razem chodziliśmy do przedszkola a później do podstawówki nie z dwoma kolegami.

  Ogólnie rzecz biorąc masz na górze definicję normalności podaną, ale za ciężko jest klocki połączyć czyż nie? Spróbuj te wypustki włożyć w otwory tak będzie najdogodniej.


Offline bibliotekarz

Odp: Tom Taylor
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 19:26:44 »
  W/g ogólnych zasad, którymi rządzą się ssaki będące podgrupą strunowców. Na biologii powinieneś o tym słyszeć.
Nie słyszałem. Zacytuj ten podręcznik biologii skoro jakiś stwierdza, że zachowania homoseksualne to nienormalność. Nalegam.

Zachowania homoseksualne występują wśród wielu gatunków zwierząt z różną intensywnością. Występują też wśród małp i również tych najbliżej spokrewnionych z człowiekiem. Biolodzy od dawna znają takie ich zachowania jak aktywność seksualna ze względu na przyjemność a nie na prokreację oraz liczne kontakty homoseksualne. Różnorodność jest wpisana w sam mechanizm ewolucji, bez niej nie byłoby dzisiejszej złożoności biologicznej Ziemi, w tym gatunku zwanego człowiekiem.

Podobnie homoseksualizmu jako czegoś "nienormalnego", nieprawidłowego, dewiacyjnego nie określa ani współczesna psychiatria, ani psychologia, ani medycyna. Homoseksualizm leczony jest wyłącznie w ortodoksyjnych katolickich klinikach, gdzie jedną z metod leczniczych jest modlitwa.

Stosunek do homoseksualizmu jako niezgodnego z naturą wynika z filozofii chrześcijańskiej. Tam natura rozumiana jest jako zamysł Boży. Jest to pochodna tradycji judaistycznych łączących seksualność z moralnością, wolą Boga i rygorystycznym systemem zakazów i nakazów seksualnych. Drugi nurt to współczesne ideologie faszystowsko-nacjonalistyczne traktujące wszelkie mniejszości jako anomalie i zagrożenie. Zgodnie z nimi mniejszości mają się podporządkować albo zostać zlikwidowane.
Batman returns
his books to the library