Autor Wątek: Tom King  (Przeczytany 9689 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Tom King
« dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 12:49:25 »
Kalifornijczyk, w swoim czasie stażujący zarówno w DC Comics jak i Marvelu (w drugim wydawnictwie asystował m.in. Chrisowi Claremontowi), po ataku na WTC zdecydował się zawodowo zaangażować w prace amerykańskiej bezpieki. Najwyraźniej ta ścieżka kariery mu spowszedniała przez co raz jeszcze spróbował on swoich sił w komiksowej branży. Efekty jego dokonań bywają różnie oceniane (co zresztą widać także na tym forum); na ogół jednak co najmniej nieźle. W jego dorobku odnajdujemy m.in. takie realizacje jak "Vision", "Mister Miracle", "Omega Men" oraz staż na kartach "odrodzonego" miesięcznika "Batman". A można mniemać, że nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa.

Odp: Tom King
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 12:56:28 »
Termin "bezpieka" tyczy się SB czyli jednego z pionów MSW. King pracował dla CIA, która operuje poza granicami kraju. To nie jest chyba najfortunniejsze porównanie.

Offline Nawimar III

Odp: Tom King
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 13:04:28 »
Imperium nie ma granic; imperium ma interesy. I dlatego pilnuje bezpieczeństwa ich realizacji wszędzie tam, gdzie jest to konieczne :)

Odp: Tom King
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 13:20:00 »
Mimo wszystko chyba jednak to tam to nie w tym samym zakresie co tutaj się działo.

Offline Gazza

Odp: Tom King
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 14:29:14 »
Mnie najbardziej interesuje jego "The Sheriff of Babylon" (może w swoich zawodowych klimatach najlepiej się odnajdzie?) bo przeczytane dotychczas trykoty tyłka nie urywają. Liczę trochę również na "Omega-men" oraz "Mister Miracle", ale ogólnie ostatnio amerykańskie superhero słabo mi wchodzi więc nie spodziewam się wyższych lotów lektury niż w "Batman" i "Vision". Póki co to dla mnie przeciętny pisarz jakich wielu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Styczeń 2020, 14:30:49 wysłana przez Gazza »

ramirez82

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #5 dnia: So, 08 Luty 2020, 10:25:19 »
Zachwycił mnie Visionem, a teraz to przebił Mister Miracle. Jak tu pięknie zagrała ta relacja MM z Big Barda z wojną w Czwartym Świecie, wszystko fantastycznie rozpisane na 9-cio panelowych planszach! Chciałbym, aby ci co westchnęli "meh" na Visiona, dali szansę Mister Miracle. Ja coś czuję, że swój komiks roku mam już za sobą :(


Już te dwie świetne mini serie wystarczą mi, by uznać Kinga za jednego z lepszych scenarzystów ostatnich lat. Patrząc po nich, ktoś może zarzucić, że jego patent, to wziąć jakiegoś drugo ligowego bohatera i zmiksować wątki obyczajowe, relacje rodzinne, czy partnerskie z superbohaterszczyzna. Może. Nic odkrywczego, ale co z tego, skoro to mu tak dobrze wychodzi? Żałuję, że z Batmanem mu się nie udało - gdybym nie znał jego Batmana, po lekturze Visiona i Mister Miracle, stwierdziłbym, że to idealny kandydat na stanowisko scenarzysty tej serii. Nie wiem, może nie czuł tego, a wziął dla kasy, może tempo wydawania serii zrobiło swoje, może przeliczył się że da radę z takim tasiemcem, redaktorzy go przyblokowali, nieważne, w Batmanie to nie zagrało. Mam tylko nadzieję, że się szybko nie wypali, jak np. Snyder i będzie dalej tworzył tak udane mini serie. A kolejna w drodze: https://kamienzserca.pl/king-i-gerads-zapowiadaja-strange-adventures/?fbclid=IwAR2OsoaplvBKvFNge10blmQoioH_kX2hGIpvQC_oLK4h4r0hb7B7qcFI6Rw

Czekam na Omega Men i oczywiście Sheriff of Babylon!

Offline rekinn

Odp: Tom King
« Odpowiedź #6 dnia: So, 08 Luty 2020, 19:44:14 »
Przeczytałem trochę jego runu Batmana i tak trochę mi się tylko podobał. Vision fajny. Natomiast Heroses in Crisis, już było fantastyczne! Przyznam jednak, że u Kinga wszystko się toczy wokół depresji i umartwiania się. To się niestety odczuwa w każdym kolejnym jego komiksie i bardzo to męczy. :(

Offline Odyn

Odp: Tom King
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 08:01:31 »
Przeczytałem trochę jego runu Batmana i tak trochę mi się tylko podobał. Vision fajny. Natomiast Heroses in Crisis, już było fantastyczne! Przyznam jednak, że u Kinga wszystko się toczy wokół depresji i umartwiania się. To się niestety odczuwa w każdym kolejnym jego komiksie i bardzo to męczy. :(
HiC fantastyczny? Ciekawa i odważna opinia. Nie widziałem jeszcze pozytywnej recki tego albumu.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Pan_Andrzejek

Odp: Tom King
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 16:11:05 »
W jego dorobku odnajdujemy m.in. takie realizacje jak "Vision", "Mister Miracle", "Omega Men" oraz staż na kartach "odrodzonego" miesięcznika "Batman". A można mniemać, że nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa.


Batman za Kinga stał się dwutygodnikiem. Zastanawiam się czy może własnie zbyt duże tempo nie odbiło się negatywnie na jakości komiksu. Generalnie jego run jest dla mnie strasznie nierówny - są momenty, które mi się podobają, a są takie które kompletnie mi nie podeszły. Vision i MM mu się udały, za to Heroes in Crisis położył kompletnie - ledwo dobrnąłem do końca. Teraz wyczekuję na jego miniserię Batman/Catwoman, by zobaczyć jak dalej pociągnie ich relację. Niestety komiks został opóźniony.

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 19:37:53 »
@ramirez
Zachwycił mnie Visionem, a teraz to przebił Mister Miracle.
Czekam na Omega Men i oczywiście Sheriff of Babylon!


Dobra, ramirez82, przekonaliście mnie do zakupu MrMiracle. :) Graficznie mi się bardzo podoba, ale poczeka trochę na kupie wstydu jak każdy, tu nie będzie żadnych cudów ;)
,, - Eeeeech.''

Offline eridraven

Odp: Tom King
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 08:19:58 »
Taka a propos Toma Kinga, to przypomnę dyskusję moją i michal81 na FB związana z pojawieniem się Mister Miracle. Czekamy na więcej, bo myślę, że warto. Dobrze byłoby gdyby M.M. sprzedał się tak dobrze, żeby wydali co tylko mogą jak to poszło z Lemire.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 10:34:19 »
FB nie mam, więc nie znam przebiegu i efektów dyskusji ;) Zgaduję, ze jesteście obaj na "tak".
,, - Eeeeech.''

Offline laf

Odp: Tom King
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 10:51:34 »
FB nie mam, więc nie znam przebiegu i efektów dyskusji ;) Zgaduję, ze jesteście obaj na "tak".
Tak, obydwoje są na "tak"  :) https://www.facebook.com/notes/comixxy/mister-miracle-tom-king/679724649233541/

Bardzo ciekawa dyskusja i mam nadzieję, że @eridraven będzie zamieszczał więcej tego typu rozmów. Trzeba być zalogowany na FB żeby przeglądać zamieszczone tam posty?

Offline eridraven

Odp: Tom King
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 10:56:46 »
Tak, obydwoje są na "tak"  :) https://www.facebook.com/notes/comixxy/mister-miracle-tom-king/679724649233541/

Bardzo ciekawa dyskusja i mam nadzieję, że @eridraven będzie zamieszczał więcej tego typu rozmów. Trzeba być zalogowany na FB żeby przeglądać zamieszczone tam posty?

Nie trzeba.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 15:35:18 »
Dzięki, laf.

Dobrze mi się to czytało. Dla mnie King i Gerads czasem dogadują się niemal jak Loeb i Sale. Niemal ;)
Te parę obrazków ze "Strange Adventures" też zachęcająco wygląda...

https://www.dccomics.com/blog/2020/02/04/king-gerads-and-shaners-highly-anticipated-strange-adventures-secures-dcs-black
,, - Eeeeech.''