Autor Wątek: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów  (Przeczytany 54555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #360 dnia: Cz, 19 Styczeń 2023, 11:46:45 »
Przede mną do czytania jest Venom. Ten z Ciemnej kolekcji rozczarował.
Jeśli kupujesz epiki Spider-man to będziesz miał w nich prawie komplet zeszytów jak Egmont będzie wydawał je dalej. Tym bardziej, że np. jest historia z Carnage, która zaczyna się od 2 zeszytu, bo dopiero w niej pojawił się Venom i masz wrażenie jakby czegoś brakowało i tak właśnie jest.

Offline Kyms

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #361 dnia: Cz, 19 Styczeń 2023, 12:11:45 »
Epiki kupione i czekają na swoją kolej czytelniczą. Dzięki za info, będę brał to pod uwagę w trakcie czytania.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #362 dnia: Cz, 19 Styczeń 2023, 14:46:23 »
Tom z Wolverine to zeszyty z vol. 3 czyli dalsze po Wrogu Publicznym. Jak masz wszystkie wkkm to tom ze Strażnikami jest dublem. Ogòlnie poczytaj ten temat to jest napisane co myślimy o tych historiach.

Offline Kyms

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #363 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:38:05 »
Tom z Wolverine to zeszyty z vol. 3 czyli dalsze po Wrogu Publicznym. Jak masz wszystkie wkkm to tom ze Strażnikami jest dublem. Ogòlnie poczytaj ten temat to jest napisane co myślimy o tych historiach.
Szkoda, że na zadane pytanie nie mogłem usłyszeć prostej odpowiedzi typu "tak/nie/warto/nie warto". No nic, mogłem się spodziewać.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #364 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:48:35 »
Warto kupić wszystkie tomy obu Kolekcji, jeśli nie ma się tych komiksów w innych wydaniach. Pisałem o tym w tym temacie na poprzednich stronach, ale tobie nie chce się tego przeczytać.

Offline Necr09

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #365 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:59:58 »
(...)Tom Wolvwrina to cała nowość, ale zarazem największe crapiszcze jaki mogli wydać.

Spójnie może i jest, przypomnę tylko, że pomiędzy tymi dwoma historiami jest cały run Waya związany z Wolverinem. Problem jest taki, że Sabretooth jest przydupasem Romulusa. Brak tu jednego z charakterystycznych pojedynków pomiędzy tą dwójką jaki odbył się w Wolverine #10 (Loeb oczywiście nawiązuje do niego) i to ten zeszyt powinien się znaleźć w tym składaku ,a nie materiał z The best of Marvel Comics (1987) #1. Kolejny dobrym przykładem są wydane przez Tm-Semic X-men #4-7.

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jest tragedia pod względem wykonania. Jakościowo stoi to na słabym poziomie. Wyrwałeś jedno zdanie z dłuższej narracji.

Co do historii z Wolverinem, jakbyś chociaż 1/4 tego przeczytał z tym bohaterem co ja to byś wiedział, że to jest jedna z tych najsłabszych historii. Są dużo lepsze pojedynki tych bohaterów i nawet je przytoczyłem. No, ale lepiej stękać niż to przeczytać w wydaniu cyfrowym, gdzie nawet w tym wypadku jakość wizualna jest o niebo lepsza od tej jaką dostaliśmy w tym tomie.
(...)

Trzy historie, a objętościowo niemalże półtorej tomu, tracą jednak sporo na offsecie: większość tomu 6 (Wolverine kontra Sabretooth) rysowana jest przez Simone Bianchi (dwie dłuższe historie z tego tomu), styl zbliżony do tego w Thanos Rising, z jakiegoś powodu koloryści trzymają się ciemnych barw (i stylu pseudo-malarskiego), co na offsecie wygląda... No czytać się da, oglądać się da, ale jeśli są jakieś "szczegóły" to gubią się w plamach czerni. Także malowane plansze Ribica w tomie 8 (Thor kontra Loki) na offsecie wyglądają tak jak można się tego spodziewać, przypominają mi Rogatego boga i inne wczesne Egmonty, które przez to że drukowane były na offsecie traciły dużą część użytej przez twórców palety barw...

Po wakacyjnych wojażach na północy Polski jestem bogatszy o jedno komiksowe doświadczenie. Mianowicie u kolegi zupełnie przypadkowo odkryłem dwa tomy kolekcji: Strażnicy Galaktyki i Wolverine i muszę przyznać, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.
Sam format był mi dobrze znany i w komiksach superbohaterskich jakoś on mi nie odpowiadał. Jednak ani miękka okładka ani papier offsetowy nie przeszkadzały w czytaniu i ogólnym odbiorze historii. Również poszatkowanie historii nie wybijało z rytmu czytelniczego, te komiksy należy po prostu traktować jako swego rodzaju mini antologie.
Choć z braku czasu i innych zobowiązań typu śpiewanie "Sto lat" nie udało mi się przeczytać wszystkiego, to jednak liznąłem trochę Wolverine'a. Historia Sabretooth Reborn to raczej standardowa opowieść o powrocie superzłola zza grobu. Nowością dla mnie były postacie Romulusa i Remusa oraz cała tajemnica stojąca za programem Broni X. Jeśli chodzi o ten etap w życiu Wolverine'a to muszę przyznać, że zatrzymałem się na Weapon X i jakoś nigdy nie zgłębiłem przygód Logana z tego okresu stąd też moje zaskoczenie.
Przeczytałem też króciutką historię "Łowca" z Best of Marvel Comics #1 z 1987 r. napisaną przez Claremonta. Prawdę powiedziawszy nie wiem dlaczego dorzucono ją do tego zbioru skoro nie występuje w niej Sabretooth, chyba jest to zwykły zapychacz. No ale tutaj jak na dłoni widać przewagę offsetu nad kredą, ponieważ historia wizualnie lepiej prezentuje się od tego co dostaliśmy z tego okresu z Wolverinem, tj. Wolverine (WKKM t. 4) i Broń X (WKKM t. 45).
(...)
FGO: 758,469,198

Offline michał81

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #366 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:04:55 »
Szkoda, że na zadane pytanie nie mogłem usłyszeć prostej odpowiedzi typu "tak/nie/warto/nie warto". No nic, mogłem się spodziewać.
Wg mnie nie warto kupować tego Wolverine'a. Jest po prostu słaby, ale to jest moje zdanie. Jeśli jesteś fanem zwykłej sieczki marvelowej to powinno ci się podobać, a pisze to osoba która przeczytała dużo komiksów z mutantami, ale może się to komuś podobać. I nie jest tak jak pisze Bazyl, bo pomiędzy te dwie historie wchodzi cały run Daniela Waya z Wolverine Orgins i nie ma znaczenia, że jest to vol. 3 kiedy seria Waya ma większe znaczenie ze względu na postać Romulusa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:31:47 wysłana przez michał81 »

Offline Kyms

Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
« Odpowiedź #367 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:23:28 »
@Necro09 dzięki za przytoczenie opinii, bardzo pomogło :)

@michał81 Dzięki za podzielenie się opinią i informacjami :)

@Bazyliszek Zgadza się, obrałem Twoją postawę za wzór, kiepsko praktyczna.