Autor Wątek: Co z komiksami, jeśli nagle ... się wzbogacisz? :-)  (Przeczytany 4033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sernik

  • Gość
Odp: Co z komiksami, jeśli nagle ... się wzbogacisz? :-)
« Odpowiedź #45 dnia: So, 19 Sierpień 2023, 22:02:50 »
Mając nieskończoną ilość gotówki, prowadziłbym wydawnictwo wydając komiksy z mniej znanymi seriami DC i Marvela, oraz mniej popularnymi, acz ważnymi dla mnie prywatnie historiami ze znanymi już postaciami. Większość tego by wtapiało i się ledwo/w ogóle zwracało, ale w końcu byłoby mnie stać na kiepskie inwestycje. Zawsze coś by było do rozdania "biednym dzieciom" ;)

Chciałbym wydać wszystkie istniejące komiksy z Krukiem/"The Crow", Spawna w twardej oprawie. Do tego wskrzesiłbym format zeszytówek. Myślałem kiedyś, że wydałbym Supermana z New52, i od momentu w którym ten zginął i został zastąpiony Supermanem z poprzedniej linii czasowej, uciąłbym wydanie amerykańskie, kontynuując dalej żywot post-flashpointowego Supermana rękoma polskich twórców. Coś podobnego miało miejsce bodajże w Meksyku, gdzie rodzimi twórcy kontynuowali przygody Spider-Mana z żyjącą Gwen Stacy. W ramach takiego zeszytowego Supermana z New52 zmieściłbym wszystkie serie z tą wersją postaci, począwszy od Action Comics Morrisona, w trakcie przeplatając jego miniseriami z Batmanem czy WW. Polski czytelnik miałby niezły zonk, gdy nagle czekając zgodnie z Wikipedią na numery ze śmiercią Supermana, otrzymałby oryginalną kontynuację tworzoną w Polsce.

Chętnie bym też wydał coś oryginalnego z Batmanem, dziejącego się w Polsce. Historia Kołodziejczaka w "Batman: Świat", jest do przemilczenia. Myślę że nasze polskie Detroit, czyli Łódź, miałaby spory potencjał na śledztwo Batmana. Myślę też, że na analogiczną światową antologię zasłużył Superman, który z racji mocy i statusu nawet bardziej pasuje do zwiedzania świata, niż Batman. A w Polsce już raz był, kto pamięta z czasów Semica ten pamięta.

Wydobyłbym archiwalne historie o Zefirze ukazujące się na łamach Mix Komiks, których nie ma nawet sam autor pierwszej wersji. Najpierw wydał ponownie, wraz z kontynuacją Myszkowskiego, a później zlecił Śledziowi stworzenie rebootu bazującego na przyziemnej pierwotnej wersji.

Offline HugoL3

Odp: Co z komiksami, jeśli nagle ... się wzbogacisz? :-)
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 09:24:16 »
Wydobyłbym archiwalne historie o Zefirze ukazujące się na łamach Mix Komiks, których nie ma nawet sam autor pierwszej wersji. Najpierw wydał ponownie, wraz z kontynuacją Myszkowskiego, a później zlecił Śledziowi stworzenie rebootu bazującego na przyziemnej pierwotnej wersji.

Ja już pisałem w innym wątku, ale mozliwe, że Ci to umknęło - ja mam wszystkie numery Mix Komiks i mam wszystkie Zefiry.

Sernik

  • Gość
Odp: Co z komiksami, jeśli nagle ... się wzbogacisz? :-)
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 14 Styczeń 2024, 02:19:59 »
Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę. Ciężko zdobyć archiwalne numery Mix Komiks, bo magazyn przez wielu był uznany za tandetę i chyba mało kto je gromadził na dłużej. Prestiż MK to raczej poziom Kaczora Donalda, toteż nikomu nawet nie chciało się tego zeskanować.