Autor Wątek: Thor  (Przeczytany 4098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Thor
« dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 19:05:34 »
Nikt nie założył do tej pory wątku o synu Odyna ? :) Mamma mia !

Thor - J. Michael Strączyński

Kilka dni temu chciałem zabrać się za serię Amazing Spider-Man wydawaną po Superiorze. Kiedyś ze dwa albo trzy tomy liznąłem natomiast po dłuższym okresie stwierdziłem że pora nadrobić zaległości w lekturze, a także dokupić brakujące tomy. Słowa przekułem w czyny i po kwadransie zrezygnowałem. Dan Slott powinien wylądować na walizkach za to co zrobił z moim ulubionym bohaterem, pomylił chyba Marvela z DC i z Człowieka Pająka stworzył drugiego Człowieka Nietoperza. Bajery, gadżety, lasery, roboty... matko boska... Czemu o tym wspominam? Ano w grudniu  2012 roku wystartowała Wielka Kolekcja Komiksów Marvela. Pierwszy tomik? Amazing Spider-Man Straczynskiego, tomik ósmy - Thor Straczynskiego. Dwie zajebiste historie, Thor urwany w koszmarnym momencie. Przez kolejne lata kilka razy wracałem do nich, ale jakoś nigdy nie pykło aby zabrać się za kontynuację historii zawartych w kolekcji.

Zarówno Straczynski jak i Slott chcieli napisać dojrzałą historię o Człowieku Pająku, jednemu wyszło, drugiemu... niekoniecznie. Wizja profesora, starającego zawalczyć z Morlunem, w tle problem z narkotykami.
Czy taki sam poziom udało się utrzymać w innej serii?

Z drugiej strony prezes corpo zarabiający miliardy, nie potrafiący zadbać o swoje dyski i serwery. Różnica? Kolosalna!

Skończyłem dzisiaj robotę o 12, poleciałem do księgarni, odebrałem wspomnianego Thora oraz najnowszego Green Lanterna. Na pierwszy ogień wleciał Władca Asgardu.

Po 9 rozdziałach postanowiłem przysiąść przy lapku i naskrobać kilka zdań. Do takich pozycji warto wracać, wydawać kasę. To jest istota tego hobby. Odpłynąłem. Niezły wstęp z Fantastyczną Czwórką i Doom'em, istotna rzecz jakiej brakowało w wkkm. Sześć pierwszych rozdziałów znałem dobrze, w żadnym wypadku jednak nie czułem się rozczarowany, raz wiedziałem na co się pisze, dwa to dobrze napisane scenariusze. Thor wyczynia rzeczy ekstrawaganckie, solo w Nowym Orleanie to istne sztosiwo. Majestatyczność Thora została uchwycona w niezwykle fascynującej scenerii ludzkich tragedii, przywołujących dusze uśpionych kompanów Boga Piorunów. Premierowe dwa rozdziały to również kapitalna robota scenarzysty, ukazanie relacji syna z ojcem w zaklętym kręgu, próba odpowiedzenia na pytanie co nas ogranicza, skomplikowanych ról, wzięcia na siebie odpowiedzialności. Z drugiej strony motyw z kobietami w roli głównej. Poszukiwania Lady Sif, ból i cierpienie Jane Foster. Układa się to znakomicie, kolejne zeszyty zostawię sobie chyba na jutro, aby zbyt szybko nie pozbyć się przyjemności z lektury, dla mnie to taka jedna wielka delicja.

Strączyński pisze dojrzale, nie potrzebuje co pięć stron robić totalnej rozpierduchy, skupia się na dialogach, które wychodzą mu bardzo płynnie i naturalnie, zarysowuje marzenia każdej postaci, to czego pragną, co chcą osiągnąć. W moim odczuciu robi to diametralną różnicę.

W najbliższym czasie dodam kolejny post opisujący moje wrażenia z dalszej części.


Offline Warpath

Odp: Thor
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 18:33:06 »
Było już trochę pisane na temat Thorów Straczynskiego i Aarona w różnych wątkach ogólnych jak Klasyka Marvela czy Egmont 2022, dlatego pewnie mniejszy odzew tutaj ; )

Niemniej podpisuję się, że Straczynski świetny i liczę na kontynuację. Egmoncie, czytasz? ; )

Offline michał81

Odp: Thor
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 19:40:11 »
Niemniej podpisuję się, że Straczynski świetny i liczę na kontynuację. Egmoncie, czytasz? ; )
Wątpię, prędzej liczy wpływy za ten omnibus, co prędzej zaważy o może ciągu dalszym.

Offline Warpath

Odp: Thor
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 20:17:52 »
Pewnie tak. Zatem mam nadzieję, że przynajmniej odbiorcy superhero czytają i widząc pozytywne opinie - zagłosują portfelem, by uruchomić dźwignię kontynuacji ; )

Offline Bazyliszek

Odp: Thor
« Odpowiedź #4 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 08:09:23 »
Dobra, ale kontynuacja tego Thora to mają być zeszyty do Siege a sam event oddzielnie. Egmoncie słyszysz? A potem Thora tuż przed Aaronem. To można wydać w trzech grubaskach i byłby ładny ciąg następujących po sobie zeszytów.

Offline Maragast

Odp: Thor
« Odpowiedź #5 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 10:08:48 »
Niech kontynuacja tego Thora to koniecznie będzie w jednym tomie razem z Siege (tak jak 7 tom Daredevila był razem z Shadowland). Egmoncie słyszysz? Tak z pewnością chce większość klientów.

Offline AntekSocjalny

Odp: Thor
« Odpowiedź #6 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 16:18:42 »
Niech kontynuacja tego Thora to koniecznie będzie w jednym tomie razem z Siege (tak jak 7 tom Daredevila był razem z Shadowland). Egmoncie słyszysz? Tak z pewnością chce większość klientów.
Popieram. Najlepsze z możliwych wydań!

Offline Midar

Odp: Thor
« Odpowiedź #7 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 19:18:35 »
Niech kontynuacja tego Thora to koniecznie będzie w jednym tomie razem z Siege (tak jak 7 tom Daredevila był razem z Shadowland). Egmoncie słyszysz? Tak z pewnością chce większość klientów.
Zdecydowanie! Jedyny rozsądny wariant.

Offline sad_drone

Odp: Thor
« Odpowiedź #8 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 19:22:42 »
tak bazyli juz widze jak egmont wyda 4 zeszytowy egmont osobno, jezu jaki ty jesteś odklejony od rzeczywistości...
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline dreamer36

Odp: Thor
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 11:41:14 »
Dobra, ale kontynuacja tego Thora to mają być zeszyty do Siege a sam event oddzielnie. Egmoncie słyszysz?

Mam Siege z WKKM - i oczywiście podpisuję się wszystkim czym się da, że jedyne słuszne wydanie kontynuacji Thora jest.... RAZEM Z EVENTEM. Z WKKM sprzedam (bo jak tylko coś wychodzi to się pozbywam tych szkaradnych wydań) - także Bazyliszek widzisz, że nawet dla kogoś, kto ma wydanie z kolekcji, jedyny słuszny sposób wydania jest w całości, a nie że będę musiał klękać za kanapą, szukać numeru (bo przecież tytułu na grzbiecie nie ma) i wyciągać SIEGE, żeby przeczytać (tak - kolekcje M i DC leża u mnie na najniżej położonych półkach, żeby nie psuć swoją poszatkowaną panoramą estetyki pozostałych, pięknych wydań od Egmontu i Muchy).

Offline Bazyliszek

Odp: Thor
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 08:47:01 »
@UP
Za poszatkowanie jesteś sam sobie winien, bo nie kupiłeś wszystkich tomów. :)

Jak Egmont byłby porządny, to wydałby tie-iny do Siege. A nie że dostaniemy znowu zdublowany ten sam event, który wiele osób już ma, bez żadnej podbudowy. Czyli tak samo jak z Shadowlandem. A najlepiej byłoby jakby Egmont postawił na publikację Dark Avengers z Dark Reign, bo tego mi w ich Klasyce Marvela brakuje.

Offline AntekSocjalny

Odp: Thor
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 08:48:37 »
Sam nie kupiłeś wszystkich tomów to po pierwsze, po drugie nie wszyscy, a jestem przekonany, że większość nie ma tego tomu z WKKM więc kompletne wydanie z Egmont będzię najlepszym wydaniem.
No i dlaczego Egmont ma Ci wydać Dark Avengers? Napisz do haszet i niech oni to wydadzą...
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Lipiec 2022, 08:52:59 wysłana przez AntekSocjalny »

Offline Takesh

Odp: Thor
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 09:06:21 »

Jak Egmont byłby porządny, to wydałby tie-iny do Siege. A nie że dostaniemy znowu zdublowany ten sam event, który wiele osób już ma, bez żadnej podbudowy.


H wydało event bez podbudowy? Jak mogli!!!

Egmoncie, ratuj!!!!!

Offline nori

Odp: Thor
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 09:11:46 »
A nie że dostaniemy znowu zdublowany ten sam event, który wiele osób już ma, bez żadnej podbudowy. Czyli tak samo jak z Shadowlandem.

I znowu, na jakich danych bazujesz, skoro w taki sposób to piszesz? Określasz to jako coś oczywistego, a są to tylko Twoje domniemania, do tego, jak większość tego co piszesz, wyssane zupełnie z palca. Ale później będziesz się bronił, że Ty tak nie robisz...

Gdybyś po prostu inaczej formułował swoje zdania, nie byłoby problemu... takie frazy jak "uważam", "moim zdaniem", "wydaje mi się" naprawdę nie bolą, a mieniają diametralnie wydźwięk wypowiedzi.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Maragast

Odp: Thor
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 16:01:37 »
Dark Avengers to część długiego runu Bendisa, który zaczęła wydawać Mucha ale przerwała. Wydawanie Dark Avengers to znowu wydawanie czegoś od środka - ale Bazyl raz lubi wydawanie od środka, a raz nie (na Najczarniejszą Noc narzeka bo wyrwane z kontekstu i ze środka, a Dark Avengers wyrwane ze środka runu by chciał).

Zastanawiam się czasem czy on specjalnie pisze głupoty czy jest oderwany od rzeczywistości.